• KONKURS CZYTELNICZY ,,TOBIE KSIĄŻKO,  PRZYRZEKAMY”
          • KONKURS CZYTELNICZY ,,TOBIE KSIĄŻKO, PRZYRZEKAMY”

•   27. 02. 2027 r. - Konkurs czytelniczy ,,Tobie książko, przyrzekamy” został rozstrzygnięty. Podczas uroczystej gali laureatom zostały wręczone nagrody i dyplomy.

Wszystkie dzieci uczestniczyły w wyjątkowym spotkaniu autorskim z Panem Poetą, który pokazywał uczniom, czym jest zabawa płynąca z czytania książek.

Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas drugich szkół podstawowych z terenu Miasta Limanowa.

Z naszej szkoły miejsca na podium zajęli:

I miejsce: Marcelina Piwowar – kl.2a, Patryk Tokarz – kl.2a.

II miejsce: Wojciech Marcisz – kl.2b, Rita Szewczyk – kl.2b.

III miejsca: Anna Głuszek – kl.2c, Natalia Malec – kl.2a, Emilia Mamak – kl.2c, Zuzanna Szumilas – kl.2a.

Wyróżnienia otrzymali:

Julia Boba – kl.2a, Julia Czaja – kl.2b, Artur Dąbrowski – kl.2a, Natalia Grabka – kl.2c, Kamil Kaźmierczak – kl.2c, Wiktoria Pietrzak – kl.2b, Maksymilian Sądel – kl.2a, Leon Węgrzyn – kl.2a, Liliana Wieczorek – kl.2c, Milena Załubska – kl.2b.

Gratulujemy:)

• IMIENINY ZUCHA'2024

• 23 -24 lutego 2024 r. - raz na cztery lata - w roku przestępnym - zuch obchodzi swoje imieniny. Tak się stało w tym roku. W naszej szkole zgromadziło się 130 zuchów z siedmiu gromad ze swoimi druhnami i z Komendą Hufca ZHP Gorczański - dh hm Ewą Jasińską i  dh hm Anną Liberdą. Przybyli także harcerze z naszej 5 DH "Dzieci Gór".

W piątkowy wieczór odbyła się główna uroczystość, a zaproszenie na nią przyjęli: Kazimiera Zięba - dyrektor naszej Szkoły, Stanisław Król - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej i Beata Romaniuk - wicedyrektor tej szkoły, rodzice zuchów z Limanowej, Mszany Dolnej, Przyszowej i Słopnic. Zgromadzeni goście byli świadkami złożenia Obietnicy Zuchowej, występów wokalnych i zabaw. Zuchmistrzyni dh Agata Stypuła otrzymała podziękowania od Komendy Hufca za wychowanie wielu pokoleń zuchów w naszej szkole. Na koniec do sali wjechał imieninowy tort przygotowany przez dh Pawła Opokę z Pracowni Wypieków w Limanowej - dziękujemy! Sobota była równie ciekawa. Zuchy miały rozmaite zajęcia warsztatowe, taniec integracyjny i zakończyli biwak przed południem.

Całość programu biwaku przygotowała i nadzorowała dh phm Ewa Opoka. Jesteśmy wdzięczni Rodzicom, którzy zawsze wspierają swoją obecnością i pomagają gromadzie bezpiecznie spędzić ten czas. Gratulujemy i dziękujemy!

Poniżej fotorelacja.

• 84. ROCZNICA DEPORTACJI NA SYBIR

• 9 lutego 2024 r.- nasza 5. Drużyna Harcerska "Dzieci Gór" odpowiedziała na zaproszenie organizatorów obchodów 84. rocznicy deportacji Polaków na Sybir. Uroczystość odbyła się w Młynnem. Najpierw miała miejsce msza św., a później p. Karol Wojtas przedstawił historyczne okoliczności przymusowych deportacji Polaków w 1940 r., wśród których były także osoby pochodzące z Limanowszczyzny. Wraz z harcerzami obecna była dyr. szkoły mgr Kazimiera Zięba oraz mgr Agnieszka Gancarczyk.

Organizatorem był radny Gminy Limanowa Stanisław Sajdak, a Patronat Honorowy objął Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut.

• KARNAWAŁOWE TAŃCE'2024

• 8 lutego 2024 r. - bawiliśmy się wspaniale i kolorowo od samego rana aż do wieczora! Konkursy, występy i szkolny Talent Show urozmaiciły zabawę. Każda grupa wiekowa miała swoje stroje, najstarsi (kl. 4-8) przybrali się biało-czarne kostiumy.

Byli z nami Rodzice z Rady Rodziców, którzy każdego ucznia i Pacownika Szkoły poczęstowali pączkiem z racji "tłustego czwartku". Mniammm....

Dziękujemy!

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA'2024

• Od 21 stycznia do 1 lutego br. miło nam było gościć Babcie i Dziadków, którzy zostali zaproszeni przez Wnuczęta z oddziałów naszego Przedszkola i "Zerówek".

Dzieci z każdej grupy przygotowały wzruszające programy artystyczne, laurki dla swoich Kochanych Dziadków. Wylało się morze MIŁOŚCI, popłynął gromki śpiew, a wszystko dla BABCI I DZIADKA!

Cieszymy się z tych spotkań i dziękujemy Paniom Wychowawczyniom oraz Rodzicom za przygotowanie uroczystości.

Zapraszamy do fotorelacji.

• ZUCHOWY KONCERT KOLĘD 2024

• „Szedł po świecie kolędziołek przez śnieżną zawieję, Wpuściliśmy go do kuchni – niechaj się ogrzeje. Rączki ma zmarznięte, uszy od mrozu czerwone, Jego bródka, brwi i rzęsy – posrebrzone szronem. Sam przez mroźną zimę, chodził tędy i owędy, dla rozgrzewki przytupywał i śpiewał kolędy. Że na dworze mróz – wnet każdy z nas zapomniał, ciepło było od kolędy, którą przyniósł do nas.”

1 lutego 2024 roku w auli naszej szkoły odbyło się nastrojowe spotkanie kolędnicze. Gromada Zuchowa „Przyjazne Orły” zaprosiła gości na wieczór kolęd. Na uroczystość przybyła pani dyrektor Kazimiera Zięba, pani wicedyrektor i instruktor harcerski Grażyna Nowak, Radny Miasta Limanowa pan Janusz Kądziołka oraz członkowie komendy Hufca Gorczańskiego: hm Ewa Jasińska, phm Jacek Pieron, pwd Anna Sukiennik. Przyszli również zaproszeni nauczyciele, wychowawcy, rodzice i rodzeństwo zuchów oraz harcerze z DH "Dzieci Gór". Zuchy zaprezentowały na scenie wiersze i świąteczne życzenia przeplatane śpiewem kolęd.

Dzieci do występu przygotowały: dh phm Ewa Opoka i pani mgr Joanna Franczak –Tabor.

Fotorelację zrealizował dh Paweł Opoka.