Wiadomości

 • 16.12.2014r.wychowankowie Świetlicy Szkolnej pod opieką mgr Alicji Woźniak przedstawili " Jasełka".Zgromadzeni goście, z zapartym tchem oglądali, a aniołowie i pasterze, Józef i Maryja, z wielkim przejęciem, recytowali i śpiewali piękne kolędy na koniec życząc wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT!
 • Konkursowe zmagania. Jak co roku uczniowie naszej szkoły stają do pojedynku na wiedzę. Podnoszą rękawicę rzuconą przez autorów różnorodnych testów w ramach konkursów przedmiotowych i tematycznych Małopolskiego Kuratora Oświaty. Szkolne etapy konkursów trwały od października, a teraz już wiemy, kto z nich wrócił z tarczą. Poniżej prezentujemy uczniów zakwalifikowanych do etapów rejonowych.POLFINALISCI_KONK._PRZEDMIOT._2014-15.pdf

 • Przywieźliśmy Betlejemskie Światło Pokoju!

  Nasza drużyna harcerska od siedemnastu lat włącza się w międzynarodową akcję przekazania Ognia zapalonego w Grocie Narodzenia w Betlejem. Wcześniej od 1991r. przyjmowała Je inna drużyna działająca w naszej szkole.

  W Zakopanem na Głodówce 14 grudnia 2014 r. wraz z rzeszą harcerzy z różnych części Polski uczestniczyliśmy we mszy św. podczas której Druhna Naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego hm. Małgorzata Sinica przekazała naszej drużynie Betlejemskie Światło Pokoju. Z radością zawieźliśmy Je do Mszany Dolnej, by zapłonęło w lampionach gromad zuchowych i drużyn harcerskich Hufca Gorczańskiego. Na rynku odbył się apel i wszyscy przypomnieliśmy sobie przesłanie tegorocznej akcji:

  POKÓJ JEST W NAS!

  „Zacznijcie dzieło pokoju w sobie, byście sami napełnieni pokojem mogli nieść pokój innym”. Święty Jan Paweł II.

  Pokój jest owocem, który rodzi się w nas, ale przychodzi jako dar Ducha. Przenika nas całych, choć najbardziej odczuwamy go w naszym sercu i naszej duszy. Jego skutki są również widoczne na zewnątrz i promieniują na ludzi wokół nas. Prawdziwy pokój ducha zmienia nasze patrzenie na siebie samych, na ludzi, świat – daje nam coraz pełniejszą wolność. 

  Pismo Święte Boga nazywa Bogiem Pokoju. Jezus jest nazwany Księciem Pokoju – Tym, który pokój przynosi i jakby jest pokojem (Iz 9, 5). Przyjmując Betlejemskie Światło Pokoju – płomień, którego źródłem jest miejsce narodzin Jezusa, przyjmijmy zachętę do pokonywania w sobie niepokoju, który wywołuje lęk, obawy. Niech nam przypomina, że „Pokój na ziemi zaczyna się w nas samych”. Tyle bowiem wokół nas zła na ile pozwolimy i tyle może być dobra – ile uczynimy. 

  O świcie w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej podczas mszy św. roratniej przekazaliśmy BŚP wszystkim parafianom na ręce księdza celebransa Roberta Pociechy.

  Kolejne dni będą dla harcerzy sztafetą, gdyż pragniemy, aby w wielu miejscach płonęło Betlejemskie Światło Pokoju.

 • 10 grudnia 2014 r. – Zbliża się 100. rocznica Bitwy pod Limanową. W naszym mieście od 11 do 14 grudnia przewidzianych jest wiele imprez, związanych z tym jubileuszem: konferencje naukowe, wystawy okolicznościowe, obóz wojskowy na limanowskim rynku, rekonstrukcja bitwy na Jabłońcu oraz uroczystości religijne. Z okazji tej wyjątkowej rocznicy historycznej publikujemy artykuł emerytowanej nauczycielki języka polskiego z naszej szkoły mgr Zofii Szumilas. Pani Zofia jest wyjątkowym pedagogiem, ciągle pracującym z uczniami i żywo interesuje się ich problemami. Od zawsze interesowała się historią i tym wyjątkowym miejscem, jakim jest Jabłoniec. Tekst Pani Szumilas jest wzbogacony zdjęciami, które udostępnił mgr inż. Marek Sukiennik, znawca tematu i prezes Limanowskiego Stowarzyszenia Historii Ożywionej Jabłoniec 1914.Jabloniec_1914-2014.pdf

 • 5 grudnia 2014 r. – W tym dniu zjawił się w Jedynce Mikołaj, ten prawdziwy w albie! Dla każdego miał słodycze. W klasach rozdawał paczki z pięknymi prezentami dla uczniów. Ponadto każda klasa otrzymała duży woreczek słodkości, przygotowany przez…Radę Wspierającą  Świętego Mikołaja. Często uczniowie śpiewali Mikołajowi piosenkę:  Święty Mikołaju, święty Mikołaju dzieci już czekają, gdzieś Ty, gdzie? A święty Mikołaj, a święty Mikołaj przez komin zawołał - śpieszę się! Worek prezentów wielki mam, dobrze marzenia wasze znam, wiem, że czekacie cały rok, więc wydłużałem krok.

 • KONKURS POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ sprawozdanie_2014.docx

 • 25 -27 listopada 2014 r. - Czas Andrzejek już nadchodzi, w szkole o to się rozchodzi. Bo Andrzejki - czas niezwykły ,a do tego juz przywykły, w szkole wszystkie ananasy - no dosłownie - z każdej klasy! Jak co roku uczniowie ZSS Nr 1 radośnie bawili się podczas licznych zabaw andrzejkowych. Rozpoczęli gimnazjaliści, którzy spędzili ten wieczór na szkolnej zabawie w towarzystwie uczniów z partnerskich szkół z: Rumunii, Turcji, Grecji, Hiszpanii, Norwegii, Łotwy i Estonii ,którzy przybyli do Jedynki w ramach partnerskiej wymiany szkół programu Comenius. Goście poznali andrzejkowe wróżby, które im pokazał i objaśnił  p. Daniel Smoter. W środę rano  wróżyli sobie uczniowie, którzy objęci są opieką świetlicową. Pląsali wychowankowie oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie edukacji wczesnoszkolnej. Wieczorem był dalszy ciąg zabawy, gdyż do tańca ruszyli uczniowie klas 4- 6 szkoły podstawowej. Nad zabawą czuwali wychowawcy, a rodzice zadbali o smaczny poczęstunek, który dostarczył energii do dalszej zabawy.

 •  DNI JĘZYKA ANGIELSKIEGO  COMENIUS NA STRZELNICY

 • Goście z zagranicy – Comenius

  Od poniedziałku 24 listopada do piątku 28 listopada gościmy nauczycieli i uczniów z Norwegii, Estonii, Łotwy, Hiszpanii, Grecji, Turcji i Rumunii, którzy uczestniczą w programie Partnerskie Projekty Szkół Comenius. Uczniowie mieszkają u swoich rówieśników i dzięki temu poznają zwyczaje polskich rodzin. Goście spotkali się z Burmistrzem i Wiceburmistrzem Miasta Limanowa, spędzili dzień w naszej szkole i wykonywali swoje zadania. Uczestniczyli w zabawie tanecznej i zapoznali się z naszym zwyczajem andrzejkowym. We środę i czwartek zwiedzają Małopolskę – Kraków, Wieliczkę, Oświęcim. W piątek znów spotykamy się w szkole i niestety będziemy żegnać naszych sympatycznych uczestników wymiany międzynarodowej. Opiekę nad gośćmi sprawują nasze nauczycielki: p. Monika Futiakiewicz, p. Marta Hebda, p. Anna Zięba.

 • 20 listopada 2014 r. – Językowy sukces gimnazjalistek! W Zespole Szkół Samorządowych Nr 4 odbył się I Pięciobój Języka Angielskiego dla gimnazjalistów. Nasze gimnazjum reprezentowały: Agnieszka Głuszek, Zuzanna Struzik oraz Magdalena Wojcieszczak.  Dziewczęta zdobyły I miejsce. Gratulujemy uczennicom, rodzicom i nauczycielom

 • Zapraszamy do udziału w Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej. Regulamin w zakładce "Pliki do pobrania".https://zss1limanowa.edupage.org/text/?text=text/text9&subpage=0&

   

 • VI Międzyszkolny Konkurs ,,Zostań Mistrzem Pięknego Czytania”

   

    ,,Książki są jak towarzystwo,

     Które sobie człowiek dobiera”

             Monteskiusz

  29 października 2014 r. w Zespole Szkół Samorządowych Nr 3 odbył sięVI Międzyszkolny Konkurs ,,Zostań Mistrzem Pięknego Czytania”. Z naszej szkoły udział wzięli Karolina Kuna z klasy IIIa i Jakub Mordarski z klasy IIc. Karolina przygotowała fragment ,,Pani Jeziora” Andrzeja Sapkowskiego,a Kuba fragment ,,Bezgrzesznych lat” Kornela Makuszyńskiego. Kuba zajął wyróżnienie; warto dodać, że po raz pierwszy startował w takim konkursie. Uczniów przygotowała p. Marta Oleksy.

 • 11 listopada 2014 r. –5.  Drużyna Harcerska ,,Dzieci Gór” i Gromada Zuchowa „Leśne Zuchy” wzięły udział w uroczystościach patriotycznych z okazji Narodowego Święta Niepodległości na limanowskim rynku. Harcerze nieśli biało-czerwoną ,,żywą” flagę. Na rynku zuchy i harcerze rozdawali duże i małe flagi narodowe mieszkańcom naszego miasta. Później obserwowali inscenizację wjazdu Marszałka Józefa Piłsudskiego w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej Limanowskiego Stowarzyszenia Historii Ożywionej Jabłoniec 1914. Po uroczystym przejściu pod pomnik zaciągnęli wartę podczas  poświęcenia pomnika Nieznanego Żołnierza w nowym miejscu lokalizacji oraz odbierali wiązanki od licznych delegacji, miejskich instytucji, zakładów pracy, urzędów, szkół oraz stowarzyszeń. Następnie uczestniczyli we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Bazylice. W uroczystościach wzięła udział również delegacja młodzieży, która złożyła wiązankę kwiatów, poczet sztandarowy, zuchy  (z rodzicami!), które złożyły zapalone znicze. Dziękujemy za pomoc Rodzicom zuchów .Opiekę nad uczniami sprawowały: mgr Agata Stypuła, mgr Grażyna Nowak , mgr Kazimiera Zięba. Zdjęcia wykonane i udostępnione przez p.Renatę Sukiennik i p.Grażynę Nowak

   

 •  ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W JEDYNCE.

  7 listopada 2014 roku –aktywne uczestniczenie w imprezach patriotycznych z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Już w piątek o godzinie 10.15  w sali gimnastycznej spotkała się cała społeczność Szkoły, aby uczestniczyć w programie artystycznym z okazji 96. rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Program rozpoczęła Aleksandra Semerda (absolwentka), która wykonała ,, Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. Następnie usłyszeliśmy pięknie mówione teksty, tematycznie związane z tym historycznym wydarzeniem oraz pieśni w wykonaniu chóru szkolnego i Piotra Michalika. Warto podkreślić, że do grupy szkolnych artystów dołączył Mariusz Kądziołka – też już absolwent – który powiedział tekst: ,,Zerwałeś Orle nasz Biały kajdany…”.Przygotowany program dostarczył wielu wzruszeń i skłonił do refleksji. Nad jego przygotowaniem czuwała mgr Małgorzata Palka i mgr Joanna Dutka. Dekoracje wraz z uczennicami wykonała mgr Sylwia Biedroń.Po uroczystościach szkolnych delegacja młodzieży, poczet sztandarowy oraz mgr Kazimiera Zięba i mgr Grażyna Nowak wzięły udział w uroczystej Mszy Świętej, apelu poległych w Łososinie Dolnej. Młodzież złożyła wiązankę kwiatów przy Pomniku Legionistów.W niedzielę harcerze oraz zuchy uczestniczyli w IV Niepodległościowy Złazie Turystów na Jabłońcu, zorganizowanym przez Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej Jabłoniec 1914, pod patronatem Burmistrz Miasta Limanowa mgr inż. Władysława Biedy. Po apelu poległych młodzież zapaliła  na mogiłach poległych  żołnierzy znicze, a następnie wzięła udział w tradycyjnym  konkursie wiedzy historycznej. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

 • SPOTKANIE W GRECJI. ZSS Nr 1 w Limanowej z wizytą w Trikala. „Witajcie w kolebce kultury europejskiej, w kraju, w którym narodziła się nauka, literatura, i sztuka naszego kontynentu. Cieszę się, że dzięki programowi COMENIUS będziecie mogli poznać, choćby fragmentarycznie, to wyjątkowe miejsce.” – takimi słowami burmistrz greckiego miasta Trikala powitał młodzież i nauczycieli przybyłych z sześciu krajów w ramach projektu "Let’s First Understand Our National Heritage in order to Define and Build Our European Identity". Również Podczas piątego spotkania projektowego uczniowie i nauczyciele z poszczególnych szkół i krajów prezentowali streszczenia wybranych XX wiecznych powieści prezentujących kulturę, tradycję i folklor charakterystyczne dla danego narodu. Wspomniane streszczenia były ilustrowane fragmentami filmów, będących adaptacją omawianych utworów literackich. Nasze uczennice omówiły treść powieści Władysława Reymonta Chłopi, ze szczególnym uwzględnieniem scen prezentujących obrzędy związane z weselem, Bożym Narodzeniem, Wielkanocą, świętem Bożego Ciała oraz pogrzebem. Przedstawione tradycje i rytuały były poparte urywkami filmu Chłopi w reżyserii Jana Rybkowskiego.

  Prezentowana przez młodzież literatura oraz adaptacje filmowe uzmysłowiły nam wiele podobieństw i różnic pomiędzy naszymi narodami, ich kulturą oraz specyficznymi zwyczajami, a nawet temperamentem. Wspólnie odbyliśmy literacką i filmową podróż od nieco melancholijnej i chłodnej Skandynawii, poprzez tajemnicze i baśniowe opowieści rodem z Łotwy i Estonii, kolorowy folklor Rumunii, aż po pełne energii, tańca i śpiewu klimaty słonecznego południa naszego kontynentu. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że to właśnie różnorodność jest naszym europejskim bogactwem. Że możemy się wzajemnie poznawać i szanować, a nawet nawiązywać przyjaźnie, zachowując jednocześnie swoją odrębność i odmienność kulturową, czy religijną.W trakcie naszego pobytu w Grecji mieliśmy również okazję odwiedzić szczególne miejsce, jakim jest masyw skalny Meteory. Jego bogactwem jest nie tylko naturalne piękno, ale również bezcenne zabytki średniowiecznej architektury, jakimi są klasztory (tzw. monastyry) wzniesione na niedostępnych szczytach tego niezwykłego zespołu skalnego. Szczytach na tyle niedostępnych, że początkowo wszelkie materiały potrzebne do budowy i życia mnichów wciągane były na linach. Także odwiedzający mogli dostać się do monastyrów jedynie w taki sposób. Obecnie część klasztorów udostępniona jest dla zwiedzających i dla ich wygody wybudowano tam schody i pomosty. My również pokonaliśmy setki kamiennych stopni, by podziwiać te jedyne w swoim rodzaju dzieła architektury i sztuki sakralnej oraz roztaczające się wokół nich widoki.Jednak Meteory to także gratka dla wielbicieli sztuki filmowej. Jeden ze zwiedzanych przez nas monastyrów posłużył bowiem za scenerię filmu o przygodach Jamesa Bonda pt. Tylko dla twoich oczuHellada nieodmiennie kojarzy się ze słońcem, morzem i oczywiście pięknymi wyspami. I choć miasto naszych gospodarzy położone jest w głębi lądu, również my mieliśmy okazję zakosztować wyspiarskiego klimatu Grecji. Po niemal pięciogodzinnej wyprawie, najpierw drogą lądową, a następnie morską, dotarliśmy do skalistego wybrzeża malowniczej wyspy Korfu. Stolica wyspy - Kerkira czaruje zwiedzających egzotyczną roślinnością, błękitem okalającego ją Morza Jońskiego oraz bezcenną architekturą łącząca w sobie wpływy antycznej Grecji, renesansowej Italii oraz klasycystycznej Francji i Anglii. Korfu, o czym dowiedzieliśmy się na miejscu, to także serce muzycznej Grecji. To stąd pochodzi większość jej najznakomitszych muzyków i kompozytorów. Naszym zaś największym wyzwaniem w czasie zwiedzania muzeum tamtejszej filharmonii było zapamiętanie nazwiska twórcy greckiego hymnu: Nikolaos Halikiopoulos Mantzaros. Kolejny przystanek w naszej przygodzie z programem COMENIUS to nasza szkoła oraz nasze miasto. Już w Grecji zaprosiliśmy wszystkich na to spotkanie. Miejmy nadzieję, że niezależnie od jesiennej aury, będzie ono równie gorące, co wszystkie poprzednie. 

 •  ODBLASKOWA „JEDYNKA”W tym roku szkolnym dyrektor Kazimiera Zięba zgłosiła nasz Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Limanowej do konkursu ODBLASKOWA SZKOŁA.  Wychowawcy klas 1-6 szkoły podstawowej wraz z uczniami zaplanowali i wykonali  ciekawe działania.

   ODBLASKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJJuż 2 października w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia promujące bezpieczne poruszanie się po drodze. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, rozmawiały o niebezpieczeństwach w ruchu drogowym, a także zrozumiały, jaką rolę spełniają odblaski. W ramach zajęć odbył się konkurs wiedzy, zajęcia plastyczno-techniczne, w trakcie których uczniowie wykonali ilustracje przedstawiające bezpieczne zachowanie w ruchu drogowym oraz stworzyły odblaskowe postacie. Na koniec zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali odblaski, które wspólnie z opiekunami przymocowali do plecaków. Pomogła im p. Magdalena Czachurska-Bieda – organizatorka zajęć.

  PAN STOP Uczniowie klasy czwartej pod kierunkiem p. Daniela Smotra wykonali postać Pana Stopa. Fantazja podpowiedziała im, jak wyróżnić swoje dzieło i mogliśmy podziwiać Panów Stopów różnej urody. Każdy jednak miał umocowane kartoniki ze znakami drogowymi, które dotyczą pieszych. Nasi podopieczni nie zapomnieli także o odblaskowym ubraniu dla swojej postaci.

   KLASOWE GAZETKIUczniowie postanowili przygotować  klasowe gazetki zachęcające do noszenia odblasków. Zostały one umieszczone w salach lekcyjnych, aby inni uczniowie mający tam zajęcia też mogli się z nimi zapoznać. Rodzice również włączyli się w to zadanie i mogą podziwiać pracę swoich pociech.

  KONKURS PLASTYCZNYWe wszystkich klasach zorganizowany został konkurs plastyczny, tematycznie związany z odblaskami. Powstały piękne, pomysłowe prace dzieci, które komisja oceniająca wyeksponowała na szkolnych korytarzach.Każdy uczeń  otrzymał w nagrodę odblaskową kamizelką. Dzięki temu mogliśmy zorganizować inną akcję promującą bezpieczeństwo pieszych na drodze.

  ODBLASKOWY WĄŻ W czwartkowe przedpołudnie 23 października dzień był deszczowy, szary i mglisty, czyli taki, jakiego nie lubią zwłaszcza kierujący pojazdami.  W takich niezbyt sprzyjających pogodowych warunkach dzielni uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wraz ze swoimi wychowawcami postanowili sprawdzić skuteczność noszenia odblaskowych kamizelek. Ciepło ubrani, niektórzy pod parasolami udali się na płytę limanowskiego rynku, gdzie idąc za panią dyrektor Kazimierą Ziębą w oblaskowym wężu zwrócili uwagę kierowców. Z sympatią machali oni rękami do naszych uczniów i czytali niesione przez nich transparenty z napisami np. Odblaski mamy, o bezpieczeństwo dbamy! O to bezpieczeństwo zadbali również panowie policjanci z Powiatowej Komendy Policji, na których zawsze możemy liczyć, bo kierowali ruchem pojazdów podczas naszego przejścia.

   OBLASKOWA DYSKOTEKATego samego dnia późnym popołudniem spotkali się na odblaskowej dyskotece uczniowie klas 4-6. Zabawa była fantastyczna! Prowadzący p. Daniel Smoter przeplatał chwile tańca z konkursami dotyczącymi bezpieczeństwa ruchu drogowego. Reprezentacje klas rywalizowały ze sobą, a najlepsze okazały się drużyny klas 4a, 5a i 6a. Komisja konkursu plastycznego klas 4-6 wyłoniła także trzy wyróżniające się prace: Piotra Jedynaka kl. 4a, Natalii Cisak kl. 4a oraz Magdaleny Janowskiej kl. 5. Uczniom zostały wręczone słodkie nagrody i oczywiście elementy odblaskowe. Zabawa rozgrzała wszystkich (!), ale na uczniów czekała orzeźwiająca woda mineralna, którą rozdawali: pani Agnieszka Tokarczyk-Palej, pan Janusz Kądziołka, pani Kazimiera Zięba. Na koniec uczniowie pod opieką wychowawców ruszyli na rynek.

   NOCNY ODBLASKOWY WĄŻ Nocą przede wszystkim zdają egzamin odblaski. Pani dyrektor Kazimiera Zięba także się o tym przekonała, zakładając odblaskową kamizelkę. Naszych uczniów widać było w blasku samochodowych reflektorów, gdy udawali się na płytę rynku. Pokazali, że warto nosić odblaskowe elementy w drodze do i ze szkoły. Ponadto przekonali się, iż ich szkoła nie tylko uczy, ale i dba o ich zdrowie i bezpieczeństwo. :) Nad realizacją zadań konkursowych czuwali szkolni koordynatorzy – wicedyrektor Grażyna Nowak i nauczyciel techniki Daniel Smoter.

            Organizatorami konkursu są: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

   

   

   

 • 15.10.2014

  14 października 2014 r. – W tym dniu w 241. rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej w ZSS Nr 1 odbyła się uroczysta akademia, której hasło brzmiało: ,,Nauczyciel  - Prowadzi za rękę. Otwiera umysł. Dotyka Serca. Kształtuje przyszłość.” Na tę uroczystość przybyli: Burmistrz Miasta Limanowa mgr inż. Władysław Bieda, Przewodnicząca Rady Miasta mgr Irena Grosicka,  Rodzice na czele z Małgorzatą Głuszek i Waldemarem Śliwą – Przewodniczącymi Rady Gimnazjum i Szkoły Podstawowej , Dyrektor Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości  mgr Jerzy Stochel oraz  emerytowani Nauczyciele i Pracownicy Szkoły. Uczniowie, przygotowani przez mgr Bożenę  Banach, mgr Joannę Adamczyk i mgr Joannę Dutkę przygotowali zabawny program artystyczny. Dekoracje wykonała mgr Bożena Tuczyńska. W tym dniu Goście i  młodzież złożyli wszystkim pracownikom Jedynki piękne życzenia. Podczas tego wyjątkowego spotkania  dyrektor Zespołu mgr Kazimiera Zięba  wręczyła nauczycielom i pracownikom Nagrody Dyrektora. Warto wspomnieć, że podczas niedzielnego spotkania Burmistrz Miasta Limanowa  wyróżnił Nagrodą Burmistrza 10 nauczycieli.  

 • Odblaskowa Szkoła

  W tym roku szkolnym nasza Szkoła Podstawowa przystąpiła do konkursu, którego organizatorami są: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. „Celem konkursu jest zwiększenie aktywności szkół, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Czekają nas zatem ciekawe działania, o których będziemy informować na bieżąco. Już 2 października w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia promujące bezpieczne poruszanie się po drodze. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, rozmawiały o niebezpieczeństwach w ruchu drogowym, a także zrozumiały, jaką rolę spełniają odblaski. W ramach zajęć odbył się konkurs wiedzy, zajęcia plastyczno-techniczne, w trakcie których uczniowie wykonali ilustracje przedstawiające bezpieczne zachowanie

  w ruchu drogowym oraz stworzyły odblaskowe postacie. Na koniec zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali odblaski, które wspólnie z opiekunami przymocowali do plecaków. Pomogła im p. Magdalena Czachurska-Bieda – organizatorka zajęć.

   

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół Samorządowych nr 1 w Limanowej
  ul.M.Konopnickiej 4
  34-600 Limanowa
 • 183371201;183371023;183371171