Wiadomości

 • Aktualizacja danych

  30.01.2015 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • UWAGA! Od 2 lutego 2015 obowiazuje nowy plan lekcji,prośimy o zapoznanie się.

 • Zapraszamy na spotkanie z wychowawcami klas,nastapiły zmiany w klasie 1b oraz 1c.Prosimy o sprawdzenie wywiadowki_styczen.docx

 • MAMY AWANS DO REJONU! 13 dzień stycznia 2015 r. był dla nas szczęśliwy! Drużyna chłopców pod opieką mgr Marty Kasińskiej pokonała siedem innych drużyn z terenu powiatu limanowskiego w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w koszykówce. Gratulujemy!!!

   

 • 3 stycznia 2015 r. – Kolejne spotkanie w Jedynce osób niepełnosprawnych, ich rodzin, wolontariuszy z całej diecezji tarnowskiej! Jak co roku, po Mszy św. sprawowanej w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej, pod przewodnictwem ks. Stanisława Staśko – założyciela Stowarzyszenia „Cyrenejczyk”, wszyscy zebrani udali się do ZSS Nr 1, gdzie zostali przywitani przez dyrektorkę Zespołu mgr Kazimierę Ziębę. Pani dyrektor podziękowała za wyróżnienie szkoły statuetką Brązowego Cyrenejczyka i złożyła wszystkim życzenia świąteczno-noworoczne. Następnie miało miejsce łamanie się opłatkiem i składanie sobie wspólnych życzeń noworocznych. 

 • „…A gdy zasnę, Anioły
  tańczą taniec wesoły
  i na fletach grają do rana;
  Moje prośby i smutki,
  nawet pacierz za krótki
  zostawiają przed tronem Pana. …”

  /Beata Kołodziej/

  Lubimy święta. Lubimy zwłaszcza Boże Narodzenie,  kiedy to spotykamy się z cudem narodzin i z naszym Panem w ludzkiej postaci. To okres tak rozśpiewany i radosny, że dotyka serca każdego człowieka.I tu pojawia się on, anioł niosący dobrą nowinę i zastępy innych  aniołów głoszących chwałę. Są trwałą częścią tych wydarzeń. Z nimi jest przyjemniej, milej, lepiej – tak je postrzegamy.Chciałem, aby wizerunki aniołów tradycyjnie gościły  na korytarzach naszej szkoły, by pomogły nam przypomnieć wszystkie najlepsze wspomnienia, uczynki, i żeby natchnęły nas dobrem, które niosą na ten kolejny rok. Pomogły mi w tym klasy szóste szkoły podstawowej. Zrobiły to doskonale. Ożywiły nowy zastęp. Każdy z aniołów jest inny. Duży format robi wrażenie…

  Cieszmy się nimi i tymi najwspanialszymi chwilami, w których nam towarzyszą.

  Mirosław Strzeboński

  „… Kolorowe Anioły skrzydlate

  prosto z nieba niosą nam dary,
  bezszelestne i niewidzialne -
  ale bez nich świat byłby szary...”

  /Beata Kołodziej/

 • UWAGA!

  Zmiana planu lekcji od 07.01.2015 w związku z powrotem do pracy mgr Joanny Biernat. Dotyczy klas 3c,5b,6b,IIB,IIIA,IIIB,IIIC.https://zss1limanowa.edupage.org/timetable/?

 • Książę Pokoju nadchodzi, kolędy niesie czas, niech głos nocą obudzi świat, gdy zabłyśnie pierwsza z gwiazd…Książę Pokoju nadchodzi, z dalekich świata stron, niech głos nocą obudzi dom, gdy wybije serca dzwon…

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom Administracyjno-obsługowym, Uczniom i wszystkim Przyjaciołom Jedynki :

  1. nadziei na jutrzenkę każdej nocy,
  2. na co dzień pokoju i ciszy Betlejemskiej Nocy,
  3. aby serce poznało to wszystko, co świąteczne i wyczekiwane,
  4. wzbogacenia się tym, co piękne,
  5. dużo światła,
  6. aby Wasze serca odnalazły pokój,
  7. dużo miłości, pokonującej wszelkie przeszkody,
  8. spotkania osób szczególnie bliskich,
  9. dobrego zdrowia,
  10. gorliwej wiary i cierpliwości,
  11. błogosławieństwa Bożej Dzieciny.

   

  Dyrektor Kazimiera Zięba

  Wicedyrektor Grażyna Nowak

 • Hej kolęda, kolęda…

  19 grudnia 2014 r. był dniem wyjątkowym w naszej szkole. Koło teatralne pod opieką p. Anety Jedynak i p. Agnieszki Tokarczyk-Palej wystawiło jasełka. Na scenie Limanowskiego Domu Kultury zaświeciła pierwsza gwiazda, z nieba zstąpili anieli i pobudzili pastuszków, by ci mogli udać się do narodzonego Jezusa. Zły Herod został surowo ukarany za swe czyny,
  a mała księżniczka chora na smutek odzyskała radość życia i chciała ujrzeć Tego, którego wskazywała gwiazda. Do zebranej widowni nauczycieli, nauczycieli-emerytów, pracowników administracyjno-obsługowych szkoły, rodziców i dziadków, zaproszonych gości oraz uczniów - popłynęły świąteczne życzenia od p. Dyrektor Kazimiery Zięby, p. Burmistrza Limanowej Władysława Biedy, Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Leszka Woźniaka, p. Prezes ZNP Elżbiety Mordarskiej, p. Dyrektora ZSZ Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości Jerzego Stochla oraz od Przewodniczących Rady Rodziców p. Małgorzaty Głuszek i p. Waldemara Śliwy.Przedstawienie było dla wszystkich radością dla oczu, a pokarmem dla duszy. Widzowie byli pod wrażeniem barwnych kostiumów młodych aktorów i sugestywnej dekoracji, którą przygotowali: p. Magdalena Czachurska-Bieda i p. Bogusław Bieda. Podziękowania kierujemy do pani Dyrektor LDK oraz pracowników za pomoc w realizacji przedstawienia.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • 17 grudnia klasy 1 „c” i 1 „d” wybrały się do ciastkarni by upiec świąteczne ciasteczka. Uczniowie mieli możliwość zaobserwowania pracy na ciastkarni, wykrojenia swojego ciasteczka i po upieczeniu skosztowania swojego wypieku. Dzieci podziwiały piece do pieczenia ciast i chleba, zadawały pytania pracownikom ciastkarni, obserwowały w jaki sposób wyrabia i wałkuje się ciasto.  Dzieci wybrały się do ciastkarni pod opieką pani Ireny Kruzel i pani Ewy Opoki.  

 • 16.12.2014r.wychowankowie Świetlicy Szkolnej pod opieką mgr Alicji Woźniak przedstawili " Jasełka".Zgromadzeni goście, z zapartym tchem oglądali, a aniołowie i pasterze, Józef i Maryja, z wielkim przejęciem, recytowali i śpiewali piękne kolędy na koniec życząc wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT!
 • Konkursowe zmagania. Jak co roku uczniowie naszej szkoły stają do pojedynku na wiedzę. Podnoszą rękawicę rzuconą przez autorów różnorodnych testów w ramach konkursów przedmiotowych i tematycznych Małopolskiego Kuratora Oświaty. Szkolne etapy konkursów trwały od października, a teraz już wiemy, kto z nich wrócił z tarczą. Poniżej prezentujemy uczniów zakwalifikowanych do etapów rejonowych.POLFINALISCI_KONK._PRZEDMIOT._2014-15.pdf

 • Przywieźliśmy Betlejemskie Światło Pokoju!

  Nasza drużyna harcerska od siedemnastu lat włącza się w międzynarodową akcję przekazania Ognia zapalonego w Grocie Narodzenia w Betlejem. Wcześniej od 1991r. przyjmowała Je inna drużyna działająca w naszej szkole.

  W Zakopanem na Głodówce 14 grudnia 2014 r. wraz z rzeszą harcerzy z różnych części Polski uczestniczyliśmy we mszy św. podczas której Druhna Naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego hm. Małgorzata Sinica przekazała naszej drużynie Betlejemskie Światło Pokoju. Z radością zawieźliśmy Je do Mszany Dolnej, by zapłonęło w lampionach gromad zuchowych i drużyn harcerskich Hufca Gorczańskiego. Na rynku odbył się apel i wszyscy przypomnieliśmy sobie przesłanie tegorocznej akcji:

  POKÓJ JEST W NAS!

  „Zacznijcie dzieło pokoju w sobie, byście sami napełnieni pokojem mogli nieść pokój innym”. Święty Jan Paweł II.

  Pokój jest owocem, który rodzi się w nas, ale przychodzi jako dar Ducha. Przenika nas całych, choć najbardziej odczuwamy go w naszym sercu i naszej duszy. Jego skutki są również widoczne na zewnątrz i promieniują na ludzi wokół nas. Prawdziwy pokój ducha zmienia nasze patrzenie na siebie samych, na ludzi, świat – daje nam coraz pełniejszą wolność. 

  Pismo Święte Boga nazywa Bogiem Pokoju. Jezus jest nazwany Księciem Pokoju – Tym, który pokój przynosi i jakby jest pokojem (Iz 9, 5). Przyjmując Betlejemskie Światło Pokoju – płomień, którego źródłem jest miejsce narodzin Jezusa, przyjmijmy zachętę do pokonywania w sobie niepokoju, który wywołuje lęk, obawy. Niech nam przypomina, że „Pokój na ziemi zaczyna się w nas samych”. Tyle bowiem wokół nas zła na ile pozwolimy i tyle może być dobra – ile uczynimy. 

  O świcie w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej podczas mszy św. roratniej przekazaliśmy BŚP wszystkim parafianom na ręce księdza celebransa Roberta Pociechy.

  Kolejne dni będą dla harcerzy sztafetą, gdyż pragniemy, aby w wielu miejscach płonęło Betlejemskie Światło Pokoju.

 • 10 grudnia 2014 r. – Zbliża się 100. rocznica Bitwy pod Limanową. W naszym mieście od 11 do 14 grudnia przewidzianych jest wiele imprez, związanych z tym jubileuszem: konferencje naukowe, wystawy okolicznościowe, obóz wojskowy na limanowskim rynku, rekonstrukcja bitwy na Jabłońcu oraz uroczystości religijne. Z okazji tej wyjątkowej rocznicy historycznej publikujemy artykuł emerytowanej nauczycielki języka polskiego z naszej szkoły mgr Zofii Szumilas. Pani Zofia jest wyjątkowym pedagogiem, ciągle pracującym z uczniami i żywo interesuje się ich problemami. Od zawsze interesowała się historią i tym wyjątkowym miejscem, jakim jest Jabłoniec. Tekst Pani Szumilas jest wzbogacony zdjęciami, które udostępnił mgr inż. Marek Sukiennik, znawca tematu i prezes Limanowskiego Stowarzyszenia Historii Ożywionej Jabłoniec 1914.Jabloniec_1914-2014.pdf

 • 5 grudnia 2014 r. – W tym dniu zjawił się w Jedynce Mikołaj, ten prawdziwy w albie! Dla każdego miał słodycze. W klasach rozdawał paczki z pięknymi prezentami dla uczniów. Ponadto każda klasa otrzymała duży woreczek słodkości, przygotowany przez…Radę Wspierającą  Świętego Mikołaja. Często uczniowie śpiewali Mikołajowi piosenkę:  Święty Mikołaju, święty Mikołaju dzieci już czekają, gdzieś Ty, gdzie? A święty Mikołaj, a święty Mikołaj przez komin zawołał - śpieszę się! Worek prezentów wielki mam, dobrze marzenia wasze znam, wiem, że czekacie cały rok, więc wydłużałem krok.

 • KONKURS POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ sprawozdanie_2014.docx

 • 25 -27 listopada 2014 r. - Czas Andrzejek już nadchodzi, w szkole o to się rozchodzi. Bo Andrzejki - czas niezwykły ,a do tego juz przywykły, w szkole wszystkie ananasy - no dosłownie - z każdej klasy! Jak co roku uczniowie ZSS Nr 1 radośnie bawili się podczas licznych zabaw andrzejkowych. Rozpoczęli gimnazjaliści, którzy spędzili ten wieczór na szkolnej zabawie w towarzystwie uczniów z partnerskich szkół z: Rumunii, Turcji, Grecji, Hiszpanii, Norwegii, Łotwy i Estonii ,którzy przybyli do Jedynki w ramach partnerskiej wymiany szkół programu Comenius. Goście poznali andrzejkowe wróżby, które im pokazał i objaśnił  p. Daniel Smoter. W środę rano  wróżyli sobie uczniowie, którzy objęci są opieką świetlicową. Pląsali wychowankowie oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie edukacji wczesnoszkolnej. Wieczorem był dalszy ciąg zabawy, gdyż do tańca ruszyli uczniowie klas 4- 6 szkoły podstawowej. Nad zabawą czuwali wychowawcy, a rodzice zadbali o smaczny poczęstunek, który dostarczył energii do dalszej zabawy.

 •  DNI JĘZYKA ANGIELSKIEGO  COMENIUS NA STRZELNICY

 • Goście z zagranicy – Comenius

  Od poniedziałku 24 listopada do piątku 28 listopada gościmy nauczycieli i uczniów z Norwegii, Estonii, Łotwy, Hiszpanii, Grecji, Turcji i Rumunii, którzy uczestniczą w programie Partnerskie Projekty Szkół Comenius. Uczniowie mieszkają u swoich rówieśników i dzięki temu poznają zwyczaje polskich rodzin. Goście spotkali się z Burmistrzem i Wiceburmistrzem Miasta Limanowa, spędzili dzień w naszej szkole i wykonywali swoje zadania. Uczestniczyli w zabawie tanecznej i zapoznali się z naszym zwyczajem andrzejkowym. We środę i czwartek zwiedzają Małopolskę – Kraków, Wieliczkę, Oświęcim. W piątek znów spotykamy się w szkole i niestety będziemy żegnać naszych sympatycznych uczestników wymiany międzynarodowej. Opiekę nad gośćmi sprawują nasze nauczycielki: p. Monika Futiakiewicz, p. Marta Hebda, p. Anna Zięba.

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół Samorządowych nr 1 w Limanowej
  ul.M.Konopnickiej 4
  34-600 Limanowa
 • 183371201;183371023;183371171