Wiadomości

 • 24 września tego roku w ramach integracji klasowej klasa 4b w towarzystwie klasy 6a wybrała się na biwak. Trasa miała następujący przebieg: Limanowa – Jabłoniec 624 m.n.p.m – Golców 765m.n.p.m – Opalona – Przełęcz Ostra – Stara Wieś Camping. Była to nielada  wyprawa, gdyż trasa liczyła 20 km! Ale  przecież : ,, Dla chcącego nic trudnego”!

    Podczas przerw na drugie śniadanie  pani wychowawczyni Zofia Czachura opowiadała ciekawe historie związane z naszym regionem, podziwialiśmy również  mieniącą się w promieniach słońca roślinność i zwierzęta –  hodowlę koni i danieli.

    W podskokach i ze śpiewem na ustach dotarliśmy na miejsce, gdzie powitali nas rodzice. Zobaczyliśmy unoszący się dym  a po zapachu pieczonej kiełbaski i ziemniaków , który roznosił się po całym campingu wiedzieliśmy, że czeka na nas pyszny obiadek.

    Resztę dnia poświęciliśmy na gry i zabawy na boisku ( siatkówka, płlka nożna).

  Po tak fantastycznym dniu pełnym wrażeń trzeba był wrócić pod opieką  rodziców do domu.

    Pragniemy serdecznie podziękować rodzicom , opiekunom za zorganizowanie i pomoc w realizacji biwaku.

 • Jesień w drzwiach lasu

  Wrześniowa pogoda sprzyja wyjściom i spacerom, dlatego uczniowie klas drugich i trzecich wybrali się na wycieczkę ścieżką przyrodniczą „Pod Ostrą”. Wspólnie z leśniczym dzieci pokonały dwu kilometrową trasę. Poznały zwierzęta i rośliny występujące w lasach Beskidu Wyspowego. Uwieńczeniem wędrówki były wspólne gry i zabawy oraz własnoręcznie upieczona kiełbaska. Ale smakowała!!!

        

   

 • Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu  Regulamin_Konkursu_Poeziji_i_Piesni_Patriotycznej.docx

 • Aktualizacja danych

  25.09.2015 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Wielki remont w „Jedynce”

  Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Limanowej doczekał się remontu części suteren pod segmentem „A” budynku szkoły. Dzięki sfinansowaniu zadania z budżetu Miasta zostały wyremontowane i przygotowane do użytku pomieszczenia: szatnia dla oddziałów przedszkolnych, sala teatralno-filmowa, harcówka dla zuchów i harcerzy, sale na zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów, magazyny oraz toalety. Całość powierzchni liczy prawie 400 m2 . Prace polegały na izolacji poziomej posadzek, wylaniu na nich betonu, płytkowaniu podłóg, położeniu tynków, malowaniu ścian, wymianie okien i grzejników c.o., zainstalowaniu drzwi wewnętrznych, zainstalowaniu sieci internetowej i elektrycznej. Wykonano także nowe schody. Remont odbywał się podczas wakacji i przebiegał bardzo sprawnie, dzięki czemu 31 sierpnia zgodnie z umową nastąpił odbiór praci przekazanie wyremontowanych pomieszczeń do użytku. Dostęp do Internetu w tych salach pozwoli dzieciom i młodzieży realizować różne przedsięwzięcia i projekty. Trzy koła teatralne działające w „Jedynce” i wystawiające swoje spektakle w Limanowskim Domu Kultury wreszcie mają profesjonalne miejsce prób. Gromada zuchowa i drużyna harcerska cieszą się harcówką i planują jej wyposażenie.

 • Zapraszamy na spotkanie z wychowawcami spotkanie_z_wychowawcami_wrzesien_2015.docx

 • Od poniedziałku  7 września drobne zmiany w planie lekcji.https://zss1limanowa.edupage.org/timetable/?

 •    1 września  2015 r. – O godzinie 7.30 zabrzmiał pierwszy dzwonek, który zaprosił Gości, Rodziców,  Nauczycieli i Gimnazjalistów na uroczysta akademię z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016.  Podczas tego uroczystego spotkania  Pani Małgorzata Zelek złożyła całej społeczności szkolnej życzenia udanego roku szkolnego od całej Rady Rodziców Gimnazjum NR 1. Odbyło się również uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na ucznia gimnazjum. Następnie uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami , a później wszyscy wspólnie poszli do Bazyliki na Mszę Świętą. Około 10.15 rozpoczęła się druga część uroczystości przeznaczona dla wychowanków oddziałów przedszkolnych i  uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej. Na to spotkanie przybył i skierował kilka słów oraz życzenia do uczniów i nauczycieli Pan Waldemar Śliwa – przewodniczący Rady Rodziców szkoły podstawowej. Odbyło się pasowanie najmłodszego rocznika na ucznia szkoły podstawowej. Dyrektor szkoły Kazimiera Zięba w swoim przemówieniu zacytowała słowa świętego Brata Alberta: Powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się jeśli jest głodny – i wyraziła nadzieję , że będą one inspiracją działań dydaktycznych i wychowawczych w nowym roku szkolnym. Część artystyczną przygotowały: mgr Dorota Reciak, mgr Teresa Trzeciecka, mgr Joanna Dutka . O dekorację zadbała mgr Alicja Woźniak. Nad nagłośnieniem czuwał mgr Daniel Smoter wspierany przez Dominika Króla – już absolwenta! Ze względu na wysoką temperaturę uroczystość odbyła się na szkolnym podwórku.

   

   

 • UWAGA! ROZPOCZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY! smiley

   

  Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2015/2016 w naszej szkole odbędzie się wg harmonogramu:

  • Godz. 7:30 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów gimnazjum
  • Spotkanie z wychowawcami – po akademii w wyznaczonych salach

   

  Godz. 9:00 - MSZA ŚWIĘTA W BAZYLICE – DLA CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ (oddziały przedszkolne, klasy 1-6 szkoły podstawowej
   i gimnazjum kl. I- III)

   

  • OK. 10:15 (PO MSZY ŚW.)  – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla oddziałów przedszkolnych, uczniów klas 1-6
  • Spotkanie z wychowawcami – po akademii w wyznaczonych salach

   

 • UWAGA RODZICE I UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH!

   

  Zapraszamy w sobotę 29 sierpnia na pierwsze spotkanie z wychowawcami
  i próbę ślubowania, które odbędzie się w sali gimnastycznej wg harmonogramu:

  • Klasy I gimnazjum – godz. 8:30
  • Klasy 1 szkoły podstawowej – godz. 9:30

  Jednocześnie prosimy te osoby, które jeszcze tego nie uczyniły o przyniesienie zdjęcia do legitymacji szkolnej do sekretariatu w godzinach pracy od 7:30 do 15:30.

 • 19 sierpnia 2015 r. -  Uwaga Rodzice!

  Proszę o dostarczenie fotografii do sekretariatu szkoły, aby Wasze dziecko mogło w dniu 1 września otrzymać legitymację szkolną – dotyczy Rodziców uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy jeszcze tego nie zrobili.

  19 sierpnia 2015 r. -  Uwaga Nauczyciele!

  Zebranie Rady Pedagogicznej odbędzie się 25 sierpnia 2015 r., początek zebrania godz. 1100.

   

 • INFORMACJA NA TEMAT WYPRAWKI SZKOLNEJ

   

  Informacja_-_wyprawka_szkolna.docx

 • PRZETARG NA WYNAJEM SKLEPIKU SZKOLNEGO

 • Goście z Węgier

   

   Wakacyjny wypoczynek przerwali we wtorek 4 sierpnia br. nasi harcerze, by wziąć udział w uroczystej mszy św. na Cmentarzu wojennym na Jabłońcu. Tego dnia do Limanowej przyjechali Węgrzy, którzy wraz ze swoim biskupem polowym Władysławem i w towarzystwie Konsul Generalnej Węgier w Krakowie- prof.dr hab. Adrienne Körmendy zakończyli kilkudniową pielgrzymkę śladami swoich przodków poległych w czasie I wojny światowej na ziemi polskiej. Na zaproszenie p. Marka Sukiennika Prezesa Stowarzyszenia Historii Ożywionej „Jabłoniec 1914” Drużyna Harcerska „Dzieci Gór” wystawiła poczet flagowy. Mszę św. koncelebrował Ks. Biskup Władysław z Węgier, Ks. proboszcz dr Wiesław Piotrowski oraz Ks. dyrektor Gimnazjum Żeńskiego św. Małgorzaty z Budapesztu. Uczestniczyli w niej także przedstawiciele władz Miasta z Burmistrzem Władysławem Biedą i radnymi na czele, pani dyrektor naszej Szkoły Kazimiera Zięba i pani wicedyrektor Grażyny Nowak oraz mieszkańcy Jabłońca. Modlitwa o pokój była główną intencją mszy świętej, a na koniec rozbrzmiała pieśń „Boże, coś Polskę” w języku polskim i węgierskim.

   

 • Serdeczne pozdrowienia z obozu harcerskiego w Pobierowie!
   
  Gorczański Parnas to nazwa tegorocznego obozu Hufca Gorczańskiego Mszana Dolna, na który pojechali nasi harcerze, nieharcerze i jeden odważny zuch. Zadaniem przewodnim jest teatr, jego odmiany i przygotowanie autorskich obozowych scenariuszy. Zuchy nazywające się "Smerfy" jako pierwsze wykonały swoje zadanie. Harcerze pracują nadal intensywnie, dzieląc czas na zdobywanie sprawności harcerskich, plażowanie, pływanie w nieco chłodnym Bałtyku. Co wieczór wszyscy uczestnicy obozu spotykają się na kominku, podczas którego prezentują swój program, bawią się, pląsają, śpiewają harcerskie piosenki. Jest też czas na obowiązki typu dyżur w kuchni, obieranie ziemniaków, sprzątanie namiotów, dzienne i nocne warty. Te ostatnie są najbardziej ekscytujące, gdy do obozu zawita lis lub głośno tuptający jeż. Na szczęście humory nam dopisują, wszyscy jesteśmy zdrowi. Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!
 • XIII Gwiaździsty Rad Szlakami Jana  Pawła II – pod hasłem „ Pilnujcie mi tych szlaków”-2015rok

  Celem Rajdu jest uczczenie rocznicy przejazdu Ojca Świętego Jana Pawła II przez Limanową. Uczestnicy zapoznają się z nauczaniem Jana PawłaII  ,poznają historię regionu ,jego kulturę oraz przyrodę .Wspólna wędrówka zachęca do aktywnego wypoczynku w górach.Naszą szkołę na tegorocznym Rajdzie ,który odbył się 11-12.06.2015r. reprezentowały dwie drużyny,tj. drużyna „KAROLKI”/uczniowie kl.Va/  oraz „ MUFFINKI’’/uczniowie kl.VIb/. Opiekunką drużyny „KAROLKI” była katechetka p. Barbara Bulanda , a drużyny „MUFINKI” wychowawca kl.p.Zofia Czachura. Drużyna „KAROLKI” przeszła trasę z Tymbarku przez– Łopień- Przełęcz Rydza –Śmigłego-Mogielica- Zalesie. Natomiast  drużyna „MUFFINKI” wędrowała trasą z Tymbarku przez Łopięń-Przełęcz Rydza-Śmigłego. Na mecie Rajdu odbył się konkurs wiedzy pt. Jan Paweł II-„ Papież Miłosierdzia”  oraz konkurs na kronikę rajdową. Drużyna „KAROLKI” zdobyła I miejce w konkursie wiedzy  oraz trzecie miejsce za kronikę rajdową. Drużyna „Muffinki” zdobyła trzecie miejsce za kronikę rajdową

   

   

 • 24 - 26 czerwca 2015 r. – Już w środę odbyło się pożegnanie klas szóstych Szkoły Podstawowej, a uczniowie klas piątych przejęli od starszych kolegów sztandar szkoły. Podczas tej uroczystości zostały wręczone nagrody książkowe, dyplomy i stypendia za naukę (3 stypendia, w tym jedno ufundowane przez Radę Rodziców). Warto podkreślić, że część artystyczna była bardzo rozśpiewana. Nie zabrakło pięknych słów podziękowań dla Nauczycieli. W czwartkowe popołudnie odbyło się pożegnanie najstarszego rocznika Gimnazjum Nr 1. Na uroczystość licznie przybyli Rodzice Absolwentów, którzy z rąk  dyrektora otrzymali listy gratulacyjne i podziękowania za pracę w Radzie Rodziców. Uczniom zostały wręczone nagrody książkowe, dyplomy oraz stypendia za naukę. W tym roku 12 absolwentów otrzymało to wyróżnienie dzięki funduszom przekazanym przez: Radę Rodziców (5 stypendiów), indywidualnych sponsorów (5 stypendiów). W trakcie uroczystości absolwenci zatańczyli poloneza, zaprezentowali prezentacje multimedialne na temat swoich klas oraz realizowanego przez dwa lata Programu Comenius, pożegnali odchodzące harcerki i złożyli podziękowania nauczycielom. Na koniec wszyscy zgromadzeni zostali poczęstowani wspaniałym tortem, który ufundowali Rodzice Absolwentów. Po Mszy Świętej w piątkowe przedpołudnie zgromadzili się najmłodsi uczniowie  (oddziały przedszkolne i klasy 1-4), aby po oficjalnej uroczystości, rozdaniu nagród i otrzymaniu świadectw udać się na oczekiwane wakacje!!!

 • 23 czerwca 2015 r. - ,,Jeśli się naprawdę czegoś pragnie, jeśli się do tego dąży, laur zwycięzcy musi należeć do nas” – słowa L. Teligi były mottem Gali, podczas której laureaci konkursów przedmiotowych, konkursów wiedzy i umiejętności oraz zawodów sportowych z rąk Małopolskiego Wicekuratora Oświaty Pana mgr. Grzegorza Barana, Pani Przewodniczącej Rady Miasta mgr Jolanty Juszkiewicz Pana Burmistrza Miasta Limanowa mgr. Inż. Władysława Biedy otrzymali książkowe nagrody i dyplomy. Listy gratulacyjne otrzymali Rodzice wyróżnionych uczniów oraz Nauczyciele. Galę urozmaiciły artystyczne występy uczniów. Naszą szkołę reprezentowała Ania Wygoda. Gratulujemy wyróżnionym Uczniom, ich Rodzicom oraz Nauczycielom.

 • Ostatnia zbiórka 5. DH ZHP „Dzieci Gór”  Rok szkolny szybko minął i w sobotę, 20 czerwca harcerze podsumowali swoją pracę i wykonane zadania. Dla trzech gimnazjalistów była to wyjątkowa zbiórka, bo zaprezentowali, czego nauczyli się w drużynie, a Prawo Harcerskie doprowadziło ich do Krzyża Harcerskiego. Michał, Miłosz i Kamil złożyli Przyrzeczenie Harcerskie i w obecności świadków zobowiązali się służyć Bogu i Ojczyźnie oraz nieść chętną pomoc bliźnim. Cieszymy się, że w szeregi drużyny wstępują nowi harcerze. Jeszcze tylko zakończenie roku szkolnego, świadectwa i pakowanie plecaka, bo harcerze wraz ze swoją opiekunką dh Grażyną Nowak jadą na obóz harcerski do Pobierowa. Czekamy na ich relację znad Bałtyku.

 • PESEL OBOWIĄZKOWO NA LEGITYMACJI

  Szanowni Rodzice,

  W związku ze zbliżającymi się wakacjami i możliwością skorzystania z ulg ustawowych przy przejazdach

  środkami publicznego transportu zbiorowego,kolejowego i autobusowego informuję, że każda wydana legitymacja do roku szkolnego 2014/15  musi mieć wpisany  numer PESEL. Modyfikacji dokona osoba upoważniona przez dyrektora szkoły, a dopisek opatrzy małą pieczęcią urzędową szkoły.

  Zmiany wprowadza rozporządzenie w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz. U. z 2015 r. poz. 23) - Przepis stanowi,  że na drugiej stronie legitymacji nad tekstem: "Poświadcza uprawnienie do ulg ustawowych przy przejazdach środkami publicznego transportu zbiorowego kolejowego i autobusowego", wpisuje się odręcznie numer PESEL ucznia, a w przypadku osoby, która nie posiada numeru PESEL - serię i numer paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość.

  Dyrektor

  Zespołu Szkół Samorządowych Nr 1

  w Limanowej

  Limanowa, 18.06.2015 r.   mgr Kazimiera Zięba

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół Samorządowych nr 1 w Limanowej
  ul.M.Konopnickiej 4
  34-600 Limanowa
 • 183371201;183371023;183371171