Wiadomości

 • Zmartwychwstał Pan, zwycięską chwałą niebo brzmi. Któż tak jak On majestatu blaskiem lśni. Baranek Królem jest, najwyższy zajął tron i przed Nim chylmy się z radością składajmy hołd. Rozgłosić chcemy radosną zmartwychwstania wieść. Na krzyżu Pan przezwyciężył śmierć i grzech.

  Rodzicom, Przyjaciołom Szkoły, Nauczycielom, Pracownikom Administracyjno-Obsługowym, Uczniom z okazji Świąt Wielkanocnych najserdeczniejsze życzenia składa dyrektor Kazimiera Zięba i wicedyrektor Grażyna Nowak.

 • Międzyszkolny Konkurs Językowy „Tandem”

   Nasi gimnazjaliści stanęli do rywalizacji językowych z 93 uczestnikami ze szkół Nowego Sącza oraz powiatu  nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego.  Uczniowie mogli zmierzyć się w dwóch kategoriach:

  • język angielski z językiem francuskim,
  •  język angielski z językiem niemieckim.

    Po eliminacjach szkolnych reprezentacja naszej Szkoły wzięła udział w finale, który odbył się 12 kwietnia 2014 roku w siedzibie Małopolskiego Towarzystwa Oświatowego i Zespołu Szkół Społecznych „Splot” w Nowym Sączu.

    W kategorii język angielski z językiem francuskim laureatką II miejsca została uczennica klasy II b Zuzanna Struzik, natomiast wyróżnienie otrzymała Agnieszka Głuszek również z klasy II b. Uczennice przygotowywały się pod okiem mgr Anny Zięby (język francuski) oraz mgr Małgorzaty Kogutowicz (język angielski - w obecnym roku szkolnym) i mgr Joanny Biernat   (język angielski - w ubiegłym roku szkolnym).

  Cieszymy się z sukcesu i gratulujemy!

   

 • W fabryce bombek 8 kwietnia 2014r. nasze najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych zwiedziły fabrykę bombek w Modlnicy k. Krakowa. Miały okazję poczuć się jak prawdziwi artyści, bo zajęły na czas zajęć stoły pracownic, które usiadły z boku lub pomagały dzieciom przy malowaniu. Swoje talenty odkrywały i rozwijały, malując przepiękne witraże. Po owocnej pracy uczestnicy wycieczki zwiedzili fabrykę, a także podziwiali wspaniałe, ręcznie malowane wytwory ze szkła.

 • Mistrz ortografii uczniów klas trzecich

  8 kwietnia odbył się Szkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klas trzecich. Organizatorki mgr Maria Rosiek, mgr Agata Dara wybrały dyktando pt. „Odpoczynek nad jeziorem”, a w przygotowaniach pomagała także mgr Maria Witek. Dzięki eliminacjom klasowym wyłonieni zostali reprezentanci do zmagań szkolnych. Do ortograficznej rywalizacji stanęli: Karol Kogutowicz, Monika Kulig, Wojciech Nowak z klasy 3a oraz Emilia Biedroń, Otylia Krawiec i Zuzanna Merkowska z klasy 3b. Najlepiej trudny tekst napisała Emilia Biedroń z klasy 3b, przygotowana przez mgr Marię Witek i otrzymała miano Mistrza Ortografii, natomiast Wicemistrzem został Karol Kogutowicz z klasy 3a, uczeń mgr Doroty Reciak.

  Gratulujemy i życzymy dalszych ortograficznych sukcesów!

 • „Nie zatrzymamy postępu i nie zrezygnujemy z nowoczesnych technologii, musimy jednak nauczyć się korzystać z nich tak, by nie doprowadzić do zagłady otaczającego nas świata. To od nas zależy wygląd naszej planety za 10 czy 100 lat! Nie pozwólmy jej zniszczyć i dbajmy o nią każdego dnia. Pragniemy mieć swój udział w ochronie środowiska, w którym żyjemy. Jesteśmy jego częścią i chroniąc je przed zagładą, gwarantujemy sobie lepsze zdrowie, a nawet życie. Kochamy naszą Ziemię, na której rośniemy i która nas żywi...’’

   – to przesłanie przyświecało programowi artystycznemu z okazji Dnia Ziemi, który odbył się w naszej szkole w dniu 14 kwietnia 2014 roku. Młodzież z wielką uwagą obejrzała program artystyczny „Sprawa dla ekologa”. Program został wzbogacony prezentacja multimedialną dotyczącą zagrożeń środowiska  związanych z rozwojem przemysłu i postępującą urbanizacją. Największe zainteresowanie wzbudził ekologiczny pokaz mody, podczas którego projektanci z klasy II A i II C  gimnazjum oraz z klas: 5b, 6a, 6b szkoły podstawowej zaprezentowali swoją najnowszą kolekcję ekologiczną. Kolekcja ta zawierała stroje na różne okazje. Suknie ślubne, które wykonały i prezentowały Ola Szura i Kasia Szewczyk były przedmiotem westchnień wielu ich koleżanek i każda z nich chciałaby je mieć w swojej kolekcji. W trakcie uroczystości uczennica klasy 5b – Dorota Dyczek wykonała  na skrzypcach  utwór A. Vivaldiego „ Cztery pory roku – wiosna”.

  Program przygotowały: mgr Zofia Czachura i mgr Teresa Trzeciecka przy udziale uczniów z klas: 5b, 6a i 6b szkoły podstawowej oraz klas: II A, II B i II C gimnazjum.

 • Zakończyły się etapy wojewódzkie konkursów przedmiotowych Małopolskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2013/2014. Znamy już wyniki naszych reprezentantów, oto one:
  GIMNAZJUM – finaliści:
  1.KONKURS JĘZYKA FRANCUSKIEGO: MAGDALENA DĘBSKA KL. II C,     OPIEKUN MGR ANNA ZIĘBA
  2. KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO: MAGDALENA DĘBSKA KL. II C, OPIEKUN MGR ANNA SKRZEKUT
  3. KONKURS GEOGRAFICZNY: ŁUKASZ WOJTAS KL. III C, OPIEKUN MGR ZOFIA CZACHURA
  4. KONKURS INFORMATYCZNY: MARCIN KUREK KL. III A, OPIEKUN MGR MIROSŁAW STRZEBOŃSKI

  SZKOŁA PODSTAWOWA - finaliści

  1. KONKURS BIBLIJNY: JAKUB PORĘBA KL. 4B, OPIEKUN S. BARBARA ŁĘKAWSKA
  2. KONKURS PRZYRODNICZY: MATEUSZ KULIG KL. 6A, OPIEKUN MGR ZOFIA CZACHURA

  Opiekunom i uczniom gratulujemy sukcesu!

 • 7 kwietnia 2014 roku – W tym dniu po raz drugi uczniowie edukacji wczesnoszkolnej rozpoczną naukę pływania w ramach małopolskiego programu ,,Już pływam”. Program będzie obejmował naukę pływania w ramach zajęć pozalekcyjnych, które finansuje Samorząd Województwa Małopolskiego i Urząd Miasta Limanowa. 

 • Konkurs „ Limanowa w oczach dziecka” już rozstrzygnięty!

  28 marca 2014 r. w Zespole Szkół Samorządowych Nr 1 w Limanowej po raz jedenasty odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy ”Limanowa w oczach dziecka” pod patronatem Burmistrza Miasta Limanowa. W konkursie tym swoją wiedzą popisywali się uczniowie klas trzecich czterech limanowskich szkół podstawowych. Organizatorki:

  mgr Bożena Banach, mgr Małgorzata Golonka, mgr Irena Kruzel, mgr Dorota Reciak przygotowały niełatwy test, w którym trzeba było się wykazać np. lokalizacją pomników w Limanowej czy historią bitwy na Jabłońcu w 1914 r. Komisja konkursowa oraz dyrektor ZSS Nr 1 mgr Kazimiera Zięba po raz kolejny podziwiała wiedzę naszych młodych limanowian.

  Oto wyniki konkursu:

  I miejsce - Urszula Czerwińska -  ZSS NR 3

   

                    - Monika Kulig – ZSS NR 1

   

  II miejsce - Igor Szewczyk – ZSS NR 3

   

  III miejsce - Bartłomiej Morzywołek – ZSS NR 2

   

  IV miejsce - Joanna Joniec – ZSS NR 1

   

  V miejsce – Natalia Wygoda – ZSS NR 1

   

  VI miejsce – Wiktor Włodarczyk – ZSS NR 3

   

  VII miejsce – Karol Sukiennik – ZSS NR 1

   

  VIII miejsce – Zuzanna Popiół – ZSS NR 1

   

   IX miejsce – Kacper Jędrzejek – ZSS NR 2

   

    Wyróżnienia: Kamila Jantas – ZSS NR 2, Faustyna Mamak – ZSS NR 3, Natalia Golonka – ZSS NR 1, Gabriela Gniadek – ZSS NR 2, Weronika Guzik – ZSS NR 4, Aleksandra Michalik – ZSS NR 4, Dominika Chaja – ZSS NR 3, Wiktoria Biedroń – ZSS
  NR 2, Teresa Bugajska – ZSS NR 2, Dawid Trojan – ZSS NR 4, Justyna Milo – ZSS NR 4, Krystian Ptaszek – ZSS NR 4, Weronika Kubik – ZSS NR 4

   

  Dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej przygotowano również konkurs plastyczny pt. „Moja rodzina aktywnie odpoczywa w Limanowej”. Konkurs cieszył się zainteresowaniem. Napłynęło 107 prac: z ZSS Nr1 – 35 prac, z ZSS Nr2 - 19 prac, z ZSS Nr3 – 36 prac, z ZSS Nr4 – 17 prac, z czego komisja konkursowa wyróżniła 30 prac.

   

  Uczniowie wyróżnieni w konkursie:

  Lp.

  Nazwisko i imię

  Szkoła

  1

  Antkiewicz Anna

  ZSS Nr 1

  2

  Banaś Justyna

  ZSS Nr 2

  3

  Bokowy  Patryk

  ZSS Nr 4

  4

  Golonka  Zuzanna

  ZSS Nr 2

  5

  Golonka  Natalia

  ZSS Nr 1

  6

  Graczyk Lena

  ZSS Nr 1

  7

  Gwiazdowska Nina

  ZSS Nr 3

  8

  Jabłoński Mateusz

  ZSS Nr 3

  9

  Kowalski Kamil

  ZSS Nr 3

  10

  Kuchta Natalia

  ZSS Nr 1

  11

  Liszka Lidia

  ZSS Nr 3

  12

  Machynia Paulina

  ZSS Nr 1

  13

  Michalik Aleksandra

  ZSS Nr 4

  14

  Michalik Julia

  ZSS Nr 4

  15

  Myszka Sebastian

  ZSS Nr 4

  16

  Obrok Emilia

  ZSS Nr 2

  17

  Oleksy Szymon

  ZSS Nr 3

  18

  Peciak Emilia

  ZSS Nr 3

  19

  Piotrów Aleksandra

  ZSS Nr 1

  20

  Postrożny Katarzyna

  ZSS Nr 3

  21

  Smoter Marcelina

  ZSS Nr 2

  22

  Strzeboński Kacper

  ZSS Nr 3

  23

  Sukiennik Martyna

  ZSS Nr 1

  24

  Szewczyk Karolina

  ZSS Nr 1

  25

  Szewczyk Natalia

  ZSS Nr 2

  26

  Wątroba Łucja

  ZSS Nr 1

  27

  Wiktorek Jakub

  ZSS Nr 1

  28

  Wojcieszczak Martyna

  ZSS Nr 1

  29

  Wróbel Oliwia

  ZSS Nr 1

  30

  Zięba Anna

  ZSS Nr 3

   

    Zwycięzcom konkursów gratulujemy!

   

  Sponsorami nagród byli:

  Urząd Miasta Limanowa,

  Bank Spółdzielczy w Limanowej

   Rada Rodziców ZSS Nr 1 w Limanowej.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • JEDYNKA Z WIZYTĄ W NORWEGII

        W ramach realizacji projektu Comenius "Let’s First Understand Our National Heritage in order to Define and Build Our European Identity", gimnazjaliści wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Limanowej spędzili sześć dni w malowniczym górskim kurorcie narciarskim  Trysil  w Norwegii.Uczestnicy spotkania, zarówno młodzież jak i nauczyciele z siedmiu krajów zaangażowanych w realizację projektu, zostali bardzo serdecznie powitani przez burmistrza, dyrekcję szkoły Trysil Videregaaende Skole, nauczycieli i uczniów.Gimnazjaliści biorący udział w spotkaniu przygotowali w języku angielskim  przewodnik po Polsce w programie Microsoft Office Publisher.Podczas wycieczki do Oslo mieliśmy okazję zwiedzić Muzeum Łodzi Wikingów, gmach Opery Norweskiej oraz Muzeum Fram, w którym mieści się najsłynniejszy statek polarny Fram.Gospodarze spotkania dostarczyli nam niezapomnianych wrażeń zabierając nas na stok narciarski i tor saneczkowy. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy, poznania się i spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Mieliśmy okazję zakosztować norweskich przysmaków: gulaszu z renifera, mięsa z łosia oraz deseru z maliny moroszki, owocu nie występującego w naszym kraju. Pobyt w Trysil wzbogacił naszą wiedzę o  kulturze, historii, zwyczajach i życiu codziennym  mieszkańców Skandynawii. Natomiast młodzież zyskała kolejny bodziec do uczenia się języka angielskiego, zawierania międzynarodowych przyjaźni i podróżowania po świecie.

  Koordynator Monika Futiakiewicz

 • 21 marca 2014 roku  -Marzanna odchodzi,/a z nią groźna zima./Słoneczko na niebie/mocniej grzać zaczyna./Dosyć mamy śniegu,/dosyć mrozów mamy,/dlatego do wody/Marzannę wrzucamy./ Nie żal nam jej wcale,/niech ją porwie rzeka./Śpieszymy się, przecież/wiosna na nas czeka./ Autor: Bożena Forma 
  Zgodnie ze szkolną tradycją uczniowie wesoło i zdrowo przywitali Wiosnę! Zabawę rozpoczęli swoim występem członkowie Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate. Nad ich występem czuwali: sensei Marcin Guzik i sensei Zbigniew Gągol. Wśród zawodników Klubu jest wielu uczniów Jedynki , w tym  absolwentka szkoły Patrycja Kogutowicz, która zdobywa laury na zawodach  międzynarodowych. W drugiej części programu wystąpili uczniowie, którzy bawili swoich kolegów, nauczycieli oraz rodziców tańcem, śpiewem lub skeczami. Uczniowie klas 1-3 tego dnia przyszli do szkoły ubrani na zielono. Dziewczynki (i nie tylko!) dodatkowo przystroiły głowy kolorowymi kapeluszami lub wiankami z wiosennych kwiatów. Miło spędzili czas na wspólnej zabawie  i pożegnali Marzannę, którą z pomocą Mamy zrobiła Martynka Sukiennik. Dzieci z oddziałów przedszkolnych przywitały wiosnę śpiewem i pląsami. Zima została pożegnana definitywnie!

   

 • 24 marca 2014 roku w Zespole Szkół Samorządowych Nr 4 w Limanowej odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów wyłoniona wcześniej w eliminacjach szkolnych. W kategorii uczniów szkół podstawowych ZSS Nr 1 reprezentowali następujący uczniowie:  Kamila Raczek – 6b, Julia Mól – 6b, Jakub Potoniec – 6a oraz Mateusz Kulig – 6a. W kategorii uczniów z gimnazjum: Kamil Rosiek – 3C, Dominik Rosiek – 3A oraz Mateusz Górszczyk – 3C. Uczestnicy turnieju w pierwszej kolejności musieli rozwiązać test z wiedzy ogólnej dotyczącej przepisów ruchu drogowego a następnie poprawnie zaliczyć część praktyczną czyli jazdę na rowerze po specjalnie przygotowanym torze z przeszkodami. Nasza szkoła zarówno w kategorii szkół podstawowych jak i gimnazjum zajęła pierwsze miejsce i będzie reprezentować gminę na etapie powiatowym 30 kwietnia 2014 roku. Oprócz zajęcia pierwszego miejsca grupowego przyznano również miejsca indywidualne za najlepsze wyniki z części teoretycznej oraz praktycznej. Nasi uczniowie również zdeklasowali rywali. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce  zdobył Jakub Potoniec, a miejsce drugie Kamila Raczek. W kategorii gimnazjum bezkonkurencyjny w jeździe i testach okazał się nasz uczeń Rosiek Dominik który zdobył pierwsze miejsce.  Niewiele też do zdobycia podium brakło Kamilowi Rośkowi który uzyskał tą samą liczbę punktów co uczeń z miejscem trzecim jednak popełnił więcej błędów w teście. Gratulujemy uczniom i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy w etapie powiatowym.

 • DELEGACJA HARCERZY I UCZNIÓW W EGERZE (WĘGRY)

  W dniach 21-22 marca w Egerze na Węgrzech odbywały się centralne obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Z tej okazji na zaproszenie burmistrza Egeru wyjechała delegacja z Limanowej, w skład której weszli m. in. nasi uczniowie i harcerze. W drodze do Egeru spotkaliśmy się z przedstawicielami Polonii węgierskiej w Miszkolcu, którzy znają nasze miasto, bo często do Limanowej przyjeżdżają, pielęgnując pamięć o żołnierzach węgierskich poległych na Jabłońcu. Następnego dnia, w sobotę zgromadziliśmy się w egerskiej Bazylice, gdzie była sprawowana polsko-węgierska msza św. rozpoczynająca program kolejnego dnia obchodów Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. We mszy św. wziął udział prezydent RP Bronisław Komorowski oraz prezydent Węgier Janos Ader. Wysłuchaliśmy koncertu węgierskiego chóru chłopięcego i chóru mieszanego z Przemyśla. Przechodząc obok naszej delegacji, prezydent zapytał, skąd jesteśmy. Wówczas harcerze powitali go według ceremoniału harcerskiego, a dh Grażyna Nowak złożyła meldunek. Później zwiedzaliśmy miasto pod kierunkiem przewodniczki, rodowitej Węgierki, która mówiła piękną polszczyzną (była żoną Polaka). Cały dzień cieszyliśmy się ciepłą, wiosenną pogodą. Po obiedzie ruszyliśmy w drogę powrotną do Limanowej.

 •  5. Drużyna Harcerska „Dzieci Gór” działająca w Zespole Szkół Samorządowych Nr 1 w Limanowej pod opieką dh przew. Grażyny Nowak włączyła się w miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 1 marca druhny i druhowie uczestniczyli w uroczystej mszy św. w Bazylice limanowskiej, której przewodniczył ks. biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej Stanisław Salaterski. Następnie na limanowskim Rynku wzięli udział w Apelu poległych. 2 marca natomiast w nieco innej scenerii, bo na jabłonieckim wzgórzu odbyła się Partyzancka Watra. W obecności zebranych mieszkańców sześcioro kandydatów złożyło Przyrzeczenie Harcerskie i z dumą przyjęło harcerski krzyż. Było to drugie przyrzeczenie, jakie przeżywała nasza drużyna w tym roku szkolnym, bowiem w listopadzie pięcioro kandydatów wyraziło wolę „całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce, nieść chętną pomoc bliźnim i być posłusznym Prawu Harcerskiemu”.

   

 • 22.11.2013r. - w tym dniu odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego PINGWIN 2013. W konkursie tym uczeń klasy 4a – Bartłomiej Szubryt  zdobył wyróżnienie uzyskując 52pkt /60pkt i zajął tym samym 9 miejsce na 797 uczestników. Za organizację i przygotowanie konkursu odpowiedzialna była p. Renata Król - nauczyciel j. niemieckiego. Serdecznie gratulujemy Bartkowi osiągniętego wyniku i życzymy dalszych sukcesów! 

 • 4.03.2014r.
  Biblioteka uczy, bawi, informuje  – takie hasło towarzyszyło spotkaniu dzieci klas zerowych z „Miejską Biblioteką Publiczną w Limanowej”.
  W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom dzieci z oddziałów przedszkolnych z naszej szkoły wczuły się w akcję bajeczki „O niegrzecznym Olku” czytanej przez p. Halinkę. Wizyta zapoczątkowała cykl spotkań naszych dzieci z pracownikami Biblioteki Miejskiej.

   

 • SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW I DZIECI NA ZAJĘCIA OTWARTE W NASZEJ SZKOLE!
  CHĘTNIE ZAPOZNAMY PAŃSTWA Z BUDYNKIEM SZKOLNYM, SALAMI I NAUCZYCIELAMI, A TAKŻE OFERTĄ ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH DLA PAŃSTWA DZIECI.
  11 marca / wtorek /– edukacja wczesnoszkolna

   

  godzina klasa zajęcia  sala nauczyciel
  730 - 815 2c

  edukacja wczesnoszkolna

  5 B mgr Agata Dara
  730 - 815 2a edukacja wczesnoszkolna 8 B mgr Maria Rosiek
  825 - 910 2b edukacja wczesnoszkolna 4 B mgr Agata Stypuła
  1215 - 1300 1a edukacja matematyczna 5 B mgr Małgorzata Golonka
  1305 - 1350 1b edukacja matematyczna 4B mgr Bożena Banach

   

  12 marca /środa/ i 25 marca/wtorek/  – oddziały przedszkolne
   

  godzina zajęcia sala nauczyciel
  830 - 900 zajęcia edukacyjne 11A mgr Krystyna Dyrcz
  1000- 1030 zajęcia edukacyjne 11A mgr Krystyna Dyrcz
  830 - 900 zajęcia edukacyjne 20A mgr Irena Kruzel
  1000 - 1030 zajęcia edukacyjne 20A mgr Irena Kruel
  1300 - 1330 zajęcia edukacyjne 20A mgr Lucyna Popiół
  1400 - 1440 zajęcia edukacyjne 20A mgr Lucyna Popiół
  1300 - 1330 zajęcia edukacyjne 11A mgr Alicja Włodarczyk
  1400 - 1440 zajęcia edukacyjne 11A mgr Alicja Włodarczyk

   

  13 marca /czwartek/ – edukacja wczesnoszkolna

  godzina klasa zajęcia sala nauczyciel
  1215 - 1300 3b edukacja matematyczna 8B mgr Maria Witek


   

 • Aktualizacja danych

  07.03.2014 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • 4. 03. 2014 r. odbył się w naszej szkole XII Konkurs Recytatorski Maria Konopnicka na wesoło. W kategorii recytacja indywidualna wzięło udział 21 uczniów z klas edukacji wczesnoszkolnej, natomiast 5 uczniów przygotowało inscenizację. Uczestnicy wzbogacili swój występ przepięknymi strojami oraz dekoracją. 
  Jury w kategorii recytacja indywidualna przyznało nagrody: 
  I miejsce – Joanna Joniec kl. 3 a
  II miejsce – Martyna Wojcieszczak kl. 2 a
  III miejsce – Emilia Ryś kl. 1 a
  Wyróżnienie za strój i dekoracje otrzymały: Natalia Mruk kl. 1 b, Aleksandra Węgrzyn kl. 1 b i Martyna Sukiennik kl. 2 c.
  Konkurs zorganizowała mgr Wiesława Joniec.

   

 • DYPLOMY DLA NARCIARZY

   28 lutego 2014 roku – W piękne piątkowe popołudnie, na Stacji Narciarskiej Limanowa-Ski, odbyło się uroczyste zakończenie programu ,,Jeżdżę  z głową”. W drugiej edycji tego programu, którego celem jest popularyzacja sportów zimowych, wzięło udział 31 uczniów z klas trzecich szkoły z  Jedynki. Pod okiem instruktorów uczniowie uczyli się jeździć na nartach. Dodatkowo ta nauka  była połączona z edukacją na temat bezpieczeństwa na stoku. Młodym narciarzom piękne dyplomy wręczył Burmistrz Miasta Limanowa mgr inż. Władysław Bieda oraz dyrektor szkoły mgr Kazimiera Zięba. Wszyscy uczniowie otrzymali słodycze od Właściciela stacji narciarskiej. Należy podkreślić, że uczniowie z ogromną radością uczestniczyli w tym programie i z ogromnym żalem rozstali się ze swoimi instruktorami. Przypominamy, że programowi patronuje Marszałek Województwa Małopolskiego. 

 • 25 lutego w Zespole Szkół Samorządowych Nr 4 odbył się Międzyszkolny Turniej „Opowieści zza kurtyny”. Naszą szkołę reprezentowały dwa trzyosobowe zespoły: 
  •    Z klasy 3a: Wiktoria Cisak, Monika Kulig, Szymon Nowak – pod opieką mgr Doroty Reciak
  •    Z klasy 3b: Dawid Florek, Dawid Michalczyk, Karol Sukiennik – pod opieką mgr Marii Witek
  Drużyna z klasy 3a zajęła w tym turnieju III miejsce. Gratulujemy!

   

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół Samorządowych nr 1 w Limanowej
  ul.M.Konopnickiej 4
  34-600 Limanowa
 • 183371201;183371023;183371171