Wiadomości

 • LEKCJE OTWARTE W JEDYNCE

  Dzieci (do oddziałów przedszkolnych i przyszłych uczniów klas pierwszych) z Rodzicami zapraszamy do naszej Szkoły na lekcje otwarte!

  data

  godzina

  klasa, nr sali

  przedmiot

  Nauczyciel prowadzący

  2 marca

  13:05 – 13:50

  Kl. 3b, s. 4B

   

   

  Edukacja wczesnoszkolna

  mgr Agata Stypuła

  5 marca

  11:15-12:00

  Kl. 1c, s. 7B

  mgr Irena Kruzel

   

  5 marca

  12:15- 13:00

  Kl. 1d, s. 5B

  mgr Ewa Opoka

   

  9 marca

  12:15- 13:00

  Kl. 1a, s. 8B

  mgr Maria Witek

   

  10 marca

  8:00 – 11:00

  Oddział przedszk. 1

   

  Edukacja przedszkolna

  mgr Krystyna Dyrcz

  10 marca

  12:00 – 14:30

  Oddział przedszk. 2

  mgr Lucyna Popiół

   

 • 02.03.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii NDP-ŻOŁNIERZE WYKLĘCI.

 • 27 lutego 2015 r. – Już przed  godziną dziesiątą sala gimnastyczna ZSS Nr 1 rozbrzmiewała wesołym gwarem dzieci, które mimo ferii zdecydowały się na udział w  Turnieju ,,Szachowy pierwszy krok”, pod patronatem  Burmistrza Miasta Limanowa mgr. inż. Władysława Biedy.  Druga edycja tego turnieju zgromadziła prawie pięćdziesięciu miłośników tej królewskiej gry. Nad przebiegiem turnieju czuwało jak zwykle profesjonalne Jury: Pan Ryszard Ewert i Pan Czyrnek. Każdy z uczestników otrzymał dyplom, medal, pamiątkowy kubek i długopis. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary z rąk dyrektora ZSS Nr 1 mgr Kazimiery Zięby i radnego Rady Miasta Limanowa mgr. Janusza Kądziołki.  

 • 21 lutego 2015 r.- W słoneczne sobotnie przedpołudnie odbyły się ostatnie zajęcia dla 42  uczniów z klas trzecich limanowskiej Jedynki, którzy uczestniczyli w Programie ,,Jeżdżę z głową”. Uczniowie wykorzystali 20 godzin jazdy pod okiem instruktorów i opanowali sztukę jazdy na nartach w  wysokim stopniu, co potwierdzili prowadzący zajęcia oraz szkolni opiekunowie. Na stoku nie zabrakło bliskich młodych narciarzy, którzy podziwiali ich umiejętności. Na zakończenie każdy uczestnik Programu otrzymał pamiątkowy dyplom z rąk dyrektora ZSS Nr 1 Kazimiery Zięby oraz przedstawicieli Urzędu Miasta Małgorzaty Kurczab i Tomasza Biedy. Właściciel stacji Pan Grzegorz tradycyjnie podarował dzieciom słodycze.  Po wręczeniu dyplomów wykonano narciarzom  wspólną fotografię i dzieci bezpiecznie wróciły do domu.

 • WALENTYNKI W JEDYNCE

  ,,Walentynki a tradycja polska”

   

  12 lutego 2015 roku uczniowie klasy IIc gimnazjum przedstawili spektakl, wieńczący projekt gimnazjalny pt. ,,Walentynki a tradycja polska”.

  W ramach spektaklu gimnazjaliści przygotowali prezentację multimedialną o zwyczajach związanych z miłością, a więc o słowiańskiej nocy Kupały oraz o walentynkach. Następnie na tle pięknej ,,serduszkowej” dekoracji  przedstawili scenki zalotów od prehistorii aż po czasy współczesne.

  Na scenie pojawili się: prehistoryczna kobieta, zarośnięci jaskiniowcy z epoki kamienia łupanego, Zeus, Hera, Atena i Afrodyta oraz Eris na olimpijskiej uczcie, średniowieczny rycerz Mściwój z giermkiem i piękną damą serca, dalej – przystojniak pytający słowami Mickiewicza ,,czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie” tajemniczą damę w długiej różowej sukni, zasłaniającej się koronkową parasolką. Współczesnych zakochanych reprezentowali: wyluzowana podskakująca dziewczyna w dziurawych dżinsach z komórką w dłoni oraz Romek i Julka, którzy często kłócą się przez telefon. Niespodzianką programu był występ gimnazjalistki pochodzącej z Chin, która uczęszcza do naszego gimnazjum od kilku miesięcy. Weiwei Jin wykonała romantyczną balladę. Za swój występ zebrała burzę oklasków. Możemy się więc pochwalić, że był to spektakl w międzynarodowej obsadzie! Scenki przeplatane były starszymi i nowszymi piosenkami – hitami o tematyce miłosnej.

  Na zakończenie aktorzy spontanicznie zatańczyli do przeboju Bratanków ,,W kinie w Lublinie”. W tany ruszyła też pani dyrektor Kazimiera Zięba i pani wychowawczyni IIc, które odtańczyły polkę z jaskiniowcami. Ponieważ prezentacja projektu zbiegła się z tłustym czwartkiem, wychowawczyni p. Maria Wrona nie omieszkała poczęstować swoich uczniów – aktorów pachnącymi pączkami.Opiekę nad uczniami przygotowującymi projekt sprawowali nauczyciele: wychowawca klasy IIc p. Maria Wrona i polonistka p. Marta Oleksy.Podziękowania należą się rodzicom, którzy wspierali młodych aktorów  w tym przedsięwzięciu.

  W przeddzień walentynkowego święta szkolni pocztylioni doręczyli adresatom (tak uczniom jak i nauczycielom) kartki z ciepłymi wyznaniami sympatii.

 • Aktualizacja danych

  13.02.2015 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • ,,Niektórzy lubią poezję…”

   

  10 lutego 2015 r. w zasypany śniegiem poranek w Zespole Szkół Nr 1

  w Limanowej odbył się Konkurs Poezji Mówionej i Śpiewanej pod hasłem ,,Niektórzy lubią poezję…”.

   Uczniowie naszej szkoły wzięli w nim udział, prezentując wiersze poetów romantycznych i współczesnych. Wszyscy uczniowie wrócili z konkursu z nagrodami i dyplomami.

  Tak przedstawiają się wyniki naszych gimnazjalistów:

  w kategorii poezji recytowanej :

  • Jakub Mordarski  /II c/   -  II miejsce,      J. Słowacki ,,Testament mój”
  • Magdalena Wojcieszczak  /II b/ -  wyróżnienie, W. Szymborska ,,Nic dwa razy”

   

  w kategorii poezji śpiewanej:

  • Marcin Czaja  /II c/   -  II miejsce ,         A. Mickiewicz ,,Niepewność”
  • Karolina Kuna /III a/ -  wyróżnienie,     A. Osiecka ,,Mówiłam żartem”

  Karolinie akompaniowała na skrzypcach Zuzanna Matląg z klasy 6c.

  Uczniów do konkursu przygotowali nauczyciele: p.Grażyna Nowak,

   p.Joanna Dutka, p.Marta Oleksy.

  Gratulujemy tym, którzy lubią poezję…Życzymy kolejnych sukcesów.

 • Lekcja żywej historii dla klas IV-VI od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego.

 • W dniu 27 stycznia w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w  Limanowej odbył się finał II Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. Wzięli w nim udział najlepsi gimnazjalni „angliści” powiatu limanowskiego, łącznie ok. 50 uczniów. Z naszej szkoły zostali wytypowani uczniowie: Justyna Stochel z kl. III A, Agnieszka Głuszek z kl. III B  oraz Gabriela Daniel z kl. III C.Uczestnicy  mieli za zadanie rozwiązać test gramatyczno-leksykalny o wysokim stopniu trudności. Rywalizację wygrała Agnieszka Głuszek uzyskując rewelacyjny wynik 52 punktów na 55 możliwych.  Zwyciężczyni gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

 • 04.02.2015

  Zbliża się  piątek – kolejny dzień, w którym  42 początkujących narciarzy pod okiem nauczycieli (opieka w czasie dojazdu) oraz instruktorów (na stoku)  będzie kontynuować naukę jazdy na nartach w ramach Programu ,,Jeżdżę z głową”. Dwa tygodnie temu były poważne obawy, czy na limanowskim stoku stacji narciarskiej Limanowa-Ski położonej na północnych zboczach Łysej Góry, ok. 5km od centrum Limanowej, będzie można rozpocząć realizację programu, gdyż w limanowskiej dolinie padał deszcz. Jednak  przyroda nie zawiodła! Uczniowie Jedynki mogli rozpocząć naukę, aby  poznać ten piękny sport zimowy oraz zasady prawidłowej jazdy na nartach. Trzeba podkreślić, że dla wielu narty to wspaniały sport, łączący zwolenników śniegowego szaleństwa i dający  swobodę przebywania w „białym świecie”, ale zgodnie z obowiązującymi zasadami na stoku. Warto pamiętać, że jazda na nartach stwarza często  także sytuacje komiczne, a przecież śmiech to samo zdrowie. Może się zdarzyć, że przyszły mistrz zaryje nosem w śnieg, inny zjedzie niekoniecznie na nartach…ale to tylko pierwsze godziny nauki, bo pod okiem fachowców arkana jazdy na nartach szybko się przyswaja. Udział w programie daje radość dzieciom, a na zakończenie każde z nich jest już na tyle  przygotowane, aby samodzielnie radzić sobie na stoku i namawiać rodziców do wspólnych wyjazdów na narty.

   

 • UWAGA! Od 2 lutego 2015 obowiazuje nowy plan lekcji,prosimy o zapoznanie się.

 • MAMY AWANS DO REJONU! 13 dzień stycznia 2015 r. był dla nas szczęśliwy! Drużyna chłopców pod opieką mgr Marty Kasińskiej pokonała siedem innych drużyn z terenu powiatu limanowskiego w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w koszykówce. Gratulujemy!!!

   

 • 3 stycznia 2015 r. – Kolejne spotkanie w Jedynce osób niepełnosprawnych, ich rodzin, wolontariuszy z całej diecezji tarnowskiej! Jak co roku, po Mszy św. sprawowanej w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej, pod przewodnictwem ks. Stanisława Staśko – założyciela Stowarzyszenia „Cyrenejczyk”, wszyscy zebrani udali się do ZSS Nr 1, gdzie zostali przywitani przez dyrektorkę Zespołu mgr Kazimierę Ziębę. Pani dyrektor podziękowała za wyróżnienie szkoły statuetką Brązowego Cyrenejczyka i złożyła wszystkim życzenia świąteczno-noworoczne. Następnie miało miejsce łamanie się opłatkiem i składanie sobie wspólnych życzeń noworocznych. 

 • „…A gdy zasnę, Anioły
  tańczą taniec wesoły
  i na fletach grają do rana;
  Moje prośby i smutki,
  nawet pacierz za krótki
  zostawiają przed tronem Pana. …”

  /Beata Kołodziej/

  Lubimy święta. Lubimy zwłaszcza Boże Narodzenie,  kiedy to spotykamy się z cudem narodzin i z naszym Panem w ludzkiej postaci. To okres tak rozśpiewany i radosny, że dotyka serca każdego człowieka.I tu pojawia się on, anioł niosący dobrą nowinę i zastępy innych  aniołów głoszących chwałę. Są trwałą częścią tych wydarzeń. Z nimi jest przyjemniej, milej, lepiej – tak je postrzegamy.Chciałem, aby wizerunki aniołów tradycyjnie gościły  na korytarzach naszej szkoły, by pomogły nam przypomnieć wszystkie najlepsze wspomnienia, uczynki, i żeby natchnęły nas dobrem, które niosą na ten kolejny rok. Pomogły mi w tym klasy szóste szkoły podstawowej. Zrobiły to doskonale. Ożywiły nowy zastęp. Każdy z aniołów jest inny. Duży format robi wrażenie…

  Cieszmy się nimi i tymi najwspanialszymi chwilami, w których nam towarzyszą.

  Mirosław Strzeboński

  „… Kolorowe Anioły skrzydlate

  prosto z nieba niosą nam dary,
  bezszelestne i niewidzialne -
  ale bez nich świat byłby szary...”

  /Beata Kołodziej/

 • UWAGA!

  Zmiana planu lekcji od 07.01.2015 w związku z powrotem do pracy mgr Joanny Biernat. Dotyczy klas 3c,5b,6b,IIB,IIIA,IIIB,IIIC.https://zss1limanowa.edupage.org/timetable/?

 • Książę Pokoju nadchodzi, kolędy niesie czas, niech głos nocą obudzi świat, gdy zabłyśnie pierwsza z gwiazd…Książę Pokoju nadchodzi, z dalekich świata stron, niech głos nocą obudzi dom, gdy wybije serca dzwon…

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom Administracyjno-obsługowym, Uczniom i wszystkim Przyjaciołom Jedynki :

  1. nadziei na jutrzenkę każdej nocy,
  2. na co dzień pokoju i ciszy Betlejemskiej Nocy,
  3. aby serce poznało to wszystko, co świąteczne i wyczekiwane,
  4. wzbogacenia się tym, co piękne,
  5. dużo światła,
  6. aby Wasze serca odnalazły pokój,
  7. dużo miłości, pokonującej wszelkie przeszkody,
  8. spotkania osób szczególnie bliskich,
  9. dobrego zdrowia,
  10. gorliwej wiary i cierpliwości,
  11. błogosławieństwa Bożej Dzieciny.

   

  Dyrektor Kazimiera Zięba

  Wicedyrektor Grażyna Nowak

 • Hej kolęda, kolęda…

  19 grudnia 2014 r. był dniem wyjątkowym w naszej szkole. Koło teatralne pod opieką p. Anety Jedynak i p. Agnieszki Tokarczyk-Palej wystawiło jasełka. Na scenie Limanowskiego Domu Kultury zaświeciła pierwsza gwiazda, z nieba zstąpili anieli i pobudzili pastuszków, by ci mogli udać się do narodzonego Jezusa. Zły Herod został surowo ukarany za swe czyny,
  a mała księżniczka chora na smutek odzyskała radość życia i chciała ujrzeć Tego, którego wskazywała gwiazda. Do zebranej widowni nauczycieli, nauczycieli-emerytów, pracowników administracyjno-obsługowych szkoły, rodziców i dziadków, zaproszonych gości oraz uczniów - popłynęły świąteczne życzenia od p. Dyrektor Kazimiery Zięby, p. Burmistrza Limanowej Władysława Biedy, Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Leszka Woźniaka, p. Prezes ZNP Elżbiety Mordarskiej, p. Dyrektora ZSZ Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości Jerzego Stochla oraz od Przewodniczących Rady Rodziców p. Małgorzaty Głuszek i p. Waldemara Śliwy.Przedstawienie było dla wszystkich radością dla oczu, a pokarmem dla duszy. Widzowie byli pod wrażeniem barwnych kostiumów młodych aktorów i sugestywnej dekoracji, którą przygotowali: p. Magdalena Czachurska-Bieda i p. Bogusław Bieda. Podziękowania kierujemy do pani Dyrektor LDK oraz pracowników za pomoc w realizacji przedstawienia.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • 17 grudnia klasy 1 „c” i 1 „d” wybrały się do ciastkarni by upiec świąteczne ciasteczka. Uczniowie mieli możliwość zaobserwowania pracy na ciastkarni, wykrojenia swojego ciasteczka i po upieczeniu skosztowania swojego wypieku. Dzieci podziwiały piece do pieczenia ciast i chleba, zadawały pytania pracownikom ciastkarni, obserwowały w jaki sposób wyrabia i wałkuje się ciasto.  Dzieci wybrały się do ciastkarni pod opieką pani Ireny Kruzel i pani Ewy Opoki.  

 • 16.12.2014r.wychowankowie Świetlicy Szkolnej pod opieką mgr Alicji Woźniak przedstawili " Jasełka".Zgromadzeni goście, z zapartym tchem oglądali, a aniołowie i pasterze, Józef i Maryja, z wielkim przejęciem, recytowali i śpiewali piękne kolędy na koniec życząc wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT!
strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół Samorządowych nr 1 w Limanowej
  ul.M.Konopnickiej 4
  34-600 Limanowa
 • 183371201;183371023;183371171