Wiadomości

 • 15.10.2014

  14 października 2014 r. – W tym dniu w 241. rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej w ZSS Nr 1 odbyła się uroczysta akademia, której hasło brzmiało: ,,Nauczyciel  - Prowadzi za rękę. Otwiera umysł. Dotyka Serca. Kształtuje przyszłość.” Na tę uroczystość przybyli: Burmistrz Miasta Limanowa mgr inż. Władysław Bieda, Przewodnicząca Rady Miasta mgr Irena Grosicka,  Rodzice na czele z Małgorzatą Głuszek i Waldemarem Śliwą – Przewodniczącymi Rady Gimnazjum i Szkoły Podstawowej , Dyrektor Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości  mgr Jerzy Stochel oraz  emerytowani Nauczyciele i Pracownicy Szkoły. Uczniowie, przygotowani przez mgr Bożenę  Banach, mgr Joannę Adamczyk i mgr Joannę Dutkę przygotowali zabawny program artystyczny. Dekoracje wykonała mgr Bożena Tuczyńska. W tym dniu Goście i  młodzież złożyli wszystkim pracownikom Jedynki piękne życzenia. Podczas tego wyjątkowego spotkania  dyrektor Zespołu mgr Kazimiera Zięba  wręczyła nauczycielom i pracownikom Nagrody Dyrektora. Warto wspomnieć, że podczas niedzielnego spotkania Burmistrz Miasta Limanowa  wyróżnił Nagrodą Burmistrza 10 nauczycieli.  

 • Zapraszamy do udziału w Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej. Regulamin w zakładce "Pliki do pobrania".https://zss1limanowa.edupage.org/text/?text=text/text9&subpage=0&

   

 • Odblaskowa Szkoła

  W tym roku szkolnym nasza Szkoła Podstawowa przystąpiła do konkursu, którego organizatorami są: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. „Celem konkursu jest zwiększenie aktywności szkół, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Czekają nas zatem ciekawe działania, o których będziemy informować na bieżąco. Już 2 października w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia promujące bezpieczne poruszanie się po drodze. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, rozmawiały o niebezpieczeństwach w ruchu drogowym, a także zrozumiały, jaką rolę spełniają odblaski. W ramach zajęć odbył się konkurs wiedzy, zajęcia plastyczno-techniczne, w trakcie których uczniowie wykonali ilustracje przedstawiające bezpieczne zachowanie

  w ruchu drogowym oraz stworzyły odblaskowe postacie. Na koniec zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali odblaski, które wspólnie z opiekunami przymocowali do plecaków. Pomogła im p. Magdalena Czachurska-Bieda – organizatorka zajęć.

   

 • 14.10.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu LEKCJAHISTORII NA JABŁOŃCU.

 • 14.10.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu NA BIWAKU.

 • 14.10.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu HARCERZE I MUCHY.

 • 14.10.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu SPACER DO PARKU.

 • Odlotowa zbiórka Późnym piątkowym popołudniem, gdy nawet szkolny dzwonek już nie dzwonił, bo miał weekend, zazieleniło się w szkole na korytarzu od harcerskich i zuchowskich mundurów. Powrócił gwar, słychać było zatroskanych rodziców, którzy pomogli zuchom po raz pierwszy spakować plecak, by po raz pierwszy noc spędzić poza domem i to w szkolnej sali. Harcerze mają to już za sobą, bo w ubiegłym roku szkolnym przeżyli takie zbiórki.

    Druhna Agata z pomocą p. Ewy Opoki i p. Marty Kasińskiej zaopiekowały się dzielnymi zuchami i po zakwaterowaniu wszyscy mogliśmy spotkać się w świetlicy z niezwykłym gościem. Zaproszenie przyjął bowiem pilot linii pasażerskich kapitan Ryszard Jaworz-Dutka, limanowianin. Pan Ryszard ciekawie opowiedział o swojej pracy i pasji, a później spadł na niego grad pytań od zuchów i harcerzy. Co to jest turbulencja? Jak nazywa się garaż dla samolotów? Ile kilometrów „rozpędu” potrzebuje samolot, aby wystartować? Jak to możliwe, że taka wielka i ciężka maszyna unosi się tak wysoko w powietrze? … itd. Nasz gość zaspokoił ciekawość wszystkich i wdzięczni za poświęcony czas pożegnaliśmy pana Ryszarda. W przygotowaniu spotkania pomogła p. Lucyna Wójtowicz, mama zucha – Emilki, której bardzo dziękujemy. Na koniec było pamiątkowe zdjęcie.

   

  I wtedy się zaczęło… „śpiewowisko” z druhną Grażyną i z gitarą Michała, składanie samolotu techniką origami, samodzielne przygotowanie kanapki na kolację (zuchy!), nocna gra terenowa z latarkami, szyframi i wreszcie noc bez mamy i taty, na karimacie i w śpiworze. Dla wielu zuchów to było prawdziwe wyzwanie. Tym bardziej, że według opowieści dziadka jednego z zuchów, nocą miał się zjawić „duch woźnego”:)  Czy nas odwiedził, nie wiemy, bo po północy w sali, w której nocowaliśmy, zaczęło się rozlegać dyskretne i miarowe chrrrrr… wrrrr…. Harcerze natomiast w mroku rozświetlonym przez świeczkowisko zasiedli w kręgu i zaplanowali pracę drużyny na nowy rok. Również musieli odszukać ukryte w szkole znaki, otrzymawszy wskazówki. Była wspólna zabawa, a potem odpoczynek.

  Ranek szybko zawitał, a z nim znów samodzielnie zrobione śniadanie, herbata przygotowana przez harcerzy, porządkowanie sal i … w ramiona stęsknionych rodziców.

   

  CZUWAJ! CZUJ!

   

   

   

   

   

   

 • Już w poniedziałek lecimy do Grecji ! Uczniowie  naszej szkoły przygotowują się do udziału w kolejnym, już piątym spotkaniu w ramach uczestnictwa w programie Comenius. Tym razem celem naszej wyprawy będzie malownicza miejscowość Valtino położona w Środkowej Grecji, w regionie Tesalia. Nauczyciele i uczniowie przygotowali projekt związany z wybrana polską powieścią dwudziestowieczną, ukazującą typowe dla naszego kraju tradycje i zwyczaje. W tym celu zdecydowaliśmy się na powieść Władysława Reymonta „Chłopi”. Trzymajcie za nas kciuki! Z pewnością po powrocie podzielimy się naszymi wrażeniami ze spotkania z nowymi przyjaciółmi.

   

 • 16 września 2014 r.   ODPUSTOWA PIELGRZYMKA DO MATKI BOLESNEJ

  Jak co roku podczas Odpustu parafialnego nasza szkolna społeczność znalazła czas na modlitwę u stóp tronu Matki Boskiej Bolesnej w Bazylice. Zrobiliśmy przerwę w lekcjach i w orszaku na czele z pocztem sztandarowym udaliśmy się do kościoła. Po słowach powitania skierowanych do nas przez Ks. Proboszcza Wiesława Piotrowskiego rozpoczęła się msza św. celebrowana przez Księdza Katechetę Janusza Psonaka. Homilię wygłosił Ks. Daniel Świątek.

 • 13 września 2014 r. – podczas uroczystej Mszy Świętej sprawowanej przez Jego Ekscelencję Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża   dla uczestników XV Forum Niepełnosprawnych Ruchowo  dyrektor  Szkoły mgr Kazimiera Zięba odebrała Statuetkę Brązowego ,,Cyrenejczyka’’. To wyjątkowe wyróżnienie zostało przyznane Zespołowi Szkół Samorządowych Nr 1 na wniosek Katolickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Niepełnosprawnych Ruchowo ,,Cyrenejczyk” i Duszpasterstwa Niepełnosprawnych Ruchowo Diecezji Tarnowskiej za szczególne zaangażowanie na rzecz osób niepełnosprawnych, pomoc w organizowaniu corocznych spotkań Opłatkowych i szerzenie idei solidarności z niepełnosprawnymi. Wyróżnienie wręczył Przewodniczący Kapituły Ksiądz Biskup Andrzej Jeż. To wyróżnienie zobowiązuje społeczność szkolną do jeszcze większego zaangażowania i wzmożonej działalności na rzecz osób niepełnosprawnych zgodnie z  przesłaniem  Św. Pawła z listu do Galatów: ALTER ALTERIUS ONERA PORTATE!

 • UWAGA

  Od poniedziałku 15 września  zmiany w planie lekcji,proszę o sprawdzeniesmiley.

 • Aktualizacja danych

  13.09.2014 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • 01.09.2014

  1 września 2014 r. –tradycyjnie pierwszego września odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego w ZSS Nr 1. Uroczysta akademia dla gimnazjalistów rozpoczęła się o godz. 7.30, podczas której odbyło się ślubowanie, a pani dyrektor dokonała pasowania uczniów klas pierwszych  - najmłodszego rocznika -   na uczniów gimnazjum. Wśród zaproszonych gości była wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Gimnazjum pani Urszula Papież. Następnie cała społeczność Jedynki uczestniczyła we Mszy Świętej w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej. Później w budynku szkoły rozpoczęła się uroczystość dla uczniów szkoły podstawowej oraz wychowanków oddziałów przedszkolnych. Podczas tej uroczystości odbyło się wzruszające ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz uroczyste ich pasowanie. Na tę część uroczystości przybył mgr inż. Władysław Bieda – Burmistrz Miasta oraz przedstawicielka Rady Rodziców Szkoły Podstawowej Pani Małgorzata  Zelek. Zaproszeni Goście złożyli uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom życzenia udanego roku szkolnego. W swoim przemówieniu dyrektor Zespołu mgr Kazimiera Zięba przypomniała ważne rocznice, związane z obecnym rokiem - 100-lecie wybuchu I wojny światowej i 100-lecie bitwy Jabłonieckiej, 75-lecie rozpoczęcia II wojny światowej oraz  70-lecie powstania warszawskiego, 220 - lecie wybuchu powstania kościuszkowskiego, 70-lecie zdobycia  Monte Cassino, 25-lecie  obrad Okrągłego Stołu i wyborów czerwcowych, 15-lecie przystąpienia Polski do NATO,  10- lecie  członkostwa w Unii Europejskiej. Przypomniała również patronów roku 2014 -Oskara Kolberga (znanego etnografa, folklorysty i kompozytora ), Jana Karskiego (historyka, dyplomaty, kuriera Podziemnego Państwa Polskiego  jednego z najwybitniejszych Polaków XX wieku, bohatera II wojny światowej, Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata, obywatela Stanów Zjednoczonych, Honorowego Obywatelowi Państwa Izrael, często dziś określanego jako ,,człowieka, który chciał powstrzymać Holokaust”. To właśnie on, że pełniąc rolę emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego dostarczył w 1942 r. przywódcom i rządom państw alianckich udokumentowany raport o tragicznej sytuacji i planowej eksterminacji Żydów prowadzonej przez niemieckich okupantów. Świadectwo życia, misji i dzieła uczyniło profesora Karskiego wybitną postacią w skali międzynarodowej, a bogate dziedzictwo, jakie pozostawił posiada wymiar ponadczasowy, będąc moralnym drogowskazem dla przyszłych pokoleń, Jana Nowaka-Jeziorańskiego - polityka, kuriera AK, pierwszego szefa Radia Wolna Europa oraz  świętego Jana z Dukli – świętego z czasów wojny z Moskwą o Ruś,  pustelnika i franciszkanina żyjącego w XV w. , któremu przypisuje się cudowne ocalenie Lwowa. Słowa Janusza Korczaka: ,,Szkoła powinna być kuźnią, gdzie wykuwają się najświętsze hasła, przepływać przez nią winno wszystko, co daje życie.”, to przesłanie, które skierowała do uczniów gimnazjum. Na zakończenie zwróciła się do rodziców i nauczycieli, aby w życiu kierowali się słowami Marii Grzegorzewskiej: ,,Każde dziecko ma prawo nie tylko do nauki, ale także do sukcesu na miarę jego możliwości. ,,Poza przygotowaniem zawodowym człowieka, poza jego wykształceniem, najkorzystniejszą, najbardziej podstawową i decydującą wartością w jego życiu jest jego CZŁOWIECZEŃSTWO".

   

   

   

   

   

   

 • JUŻ PŁYWAM!

  Tak mogą powiedzieć nasi uczniowie klas pierwszych, którzy zakończyli zajęcia nauki pływania w ramach projektu ,,Już pływam” (zadanie: ,,Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci

  i młodzieży”). Niektórzy pokonali lęk przed wodą, inni nie mogli się doczekać zajęć. Sympatyczni instruktorzy na limanowskiej pływalni zapoznali uczniów z tajnikami pływania, ale i uświadamiali o zagrożeniach w wodzie. Na pewno umiejętności i wiedza przydadzą się podczas słonecznych wakacji. Na zakończenie zajęć uczestnicy otrzymali słodycze od swoich opiekunów.

  Życzymy radości z pływania! :))

 • 18 czerwca 2014 roku – W piękne  popołudnie sala widowiskowa Limanowskiego Domu Kultury zapełniła się uczniami, rodzicami i nauczycielami, którzy przybyli na uroczysta Galę Osiągnięć Uczniów. Ta tradycyjna impreza gromadzi tych, którzy odnieśli sukcesy w konkursach przedmiotowych , wiedzy i umiejętności oraz w rywalizacji sportowej w danym roku szkolnym. Po raz drugi prócz uczniów limanowskich zespołów szkół w imprezie wzięli udział uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej. Ich występ rozpoczął galę. Wśród występujących byli nasi uczniowie: Paweł Michalik i Zuzanna Matląg. W trakcie Gali wystąpiła również Anna Wygoda. Wyróżnionym uczniom nagrody (list gratulacyjny i piękny album ,, Podróże marzeń – 400 tras po najpiękniejszych zakątkach świata”) wręczali: Burmistrz Miasta Limanowa mgr inż. Władysław Bieda, Przewodnicząca Rady Miasta mgr Irena Grosicka, mgr Stanisław Szudek -  Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu i mgr Jolanta Juszkiewicz – Przewodnicząca Komisji Oświaty. Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Nauczyciele i dyrektorzy  otrzymali również listy gratulacyjne oraz piękne albumy. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!

 • 13 czerwca 2014 roku – W piątek odbyło się zakończenie XII Rajdu Szlakami Jana Pawła II, który przebiegał pod hasłem ,,Chodźcie moimi drogami”. W rajdzie wzięło udział 29 drużyn z pięciu powiatów: limanowskiego, nowosądeckiego, bocheńskiego, dąbrowskiego i wadowickiego. Nasza drużyna ,,Karolki” zdobyła I miejsce w konkursie ,,Święci i świętość według Jana Pawła II”. Ta sama drużyna wywalczyła I miejsce na kronikę rajdową. Grupą opiekowała się mgr Barbara Bulanda.

 • 15 czerwca 2014 roku – W niedzielne popołudnie w Parku Miejskim  odbył się niezwykły koncert z okazji Małopolskich Dni Świętego Jana Pawła II. Wśród wykonawców nie mogło zabraknąć uczniów Jedynki. Wystąpiła Anna Wygoda, która wykonała utwór ,,Tak mówił Papież” i Paweł Michalik, który zaśpiewał  piosenkę ,,Słowiański Papież”. Solistom towarzyszył chórek w składzie: Jakub Czaja, Jakub Czachurski i Szymon Nowak.  Występ bardzo się podobał i wykonawcy otrzymali gromkie brawa. Ania i Paweł występowali już wielokrotnie podczas różnych koncertów, ale chłopięcy  chórek debiutował. Jednak ich  głosy zabrzmiały niezwykle radośnie  i dojrzale. Po tym wspólnym występie trzeba życzyć młodym wykonawcom, aby stworzyli zespól i dalej rozwijali swoje muzyczne umiejętności pod czujnym okiem mgr Joanny Dutki. Życzymy wszystkiego najlepszego młodym wykonawcom!

 • „Na szlaku Orlich Gniazd”

  Tej tematyce poświęcony był Powiatowy Konkurs Krajoznawczy,w którym zmierzyli się nasi dwaj gimnazjaliści. Sławomir Trela i Łukasz Wojtas z kl. III c pod kierunkiem mgr Zofii Czachury stanęli do rywalizacji z ok. 20 drużynami z terenu powiatu limanowskiego. Wykazali się bogata wiedzą i zajęli II miejsce! Serdecznie gratulujemy!

   

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół Samorządowych nr 1 w Limanowej
  ul.M.Konopnickiej 4
  34-600 Limanowa
 • 183371201;183371023;183371171