Wiadomości

 • Zapraszamy na spotkanie z wychowawcami wywiadowki_listopad_2015.pdf

 • Sprawozdanie z XIV Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej o zasięgu powiatowym organizowanego przez dyrekcję i nauczycieli ZSS Nr 1 w Limanowej sprawozdanie_2015.pdf

   

 • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W JEDYNCE i NA LIMANOWSKIM RYNKU

  Narodowe Święto Niepodległości

  Dnia 10 listopada o godzinie 7:35 odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości.  Te jakże ważne wydarzenia dla nas Polaków przypomnieli nam uczniowie klasy II B gimnazjum. Uroczystość uświetnili chórzyści i soliści: Filipiak Gabriela, Biernat Szymon i Michalik Paweł, wykonując pieśni patriotyczne. Przedstawiony program dostarczył wielu wzruszeń i skłonił do refleksji. Nad przygotowaniem akademii czuwały panie nauczycielki: Joanna Adamczyk, Renata Dara, Joanna Dutka,  Anna Zięba i pan Jacenty Goliński.

 • Uczniowie i harcerze uczestnikami V złazu na Jabłońcu.

 • Aktualizacja danych

  06.11.2015 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 •  PAMIĘTAMY...

 • Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu  Regulamin_Konkursu_Poeziji_i_Piesni_Patriotycznej.docx

 • „Na straganie, w dzień targowy (...)” 

  Tym razem warzywne przekomarzania autorstwa Jana Brzechwy dało się słyszeć w czwartek, 29 października, w sali 4b. Uczniowie klasy 1 „c” wraz z rodzicami zastanawiali się, co warto jeść, aby być zdrowym, a z czego należałoby zrezygnować. Były więc, przygotowane przez mamusie, surówka z marchewki i sok jabłkowy, których degustacja zachęcała do spożywania potraw i napojów bogatych w witaminy. Były też i słodycze, ale te posłużyły tylko jako rekwizytyw  scence, bo, niestety, nie służą naszemu zdrowiu...

  - A to feler! - westchnął seler.  I nie tylko seler ;)

 • Rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

  W poniedziałek 19.X.2015roku obchodziliśmy 31 rocznicę męczeństwa błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki .W naszej Bazylice była celebrowana Msza Święta o rychłą  Jego kanonizację. Harcerze naszej szkoły czynnie włączyli się w tę uroczystość .Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko uczy nas dziś miłości do Ojczyzny i modlitwy za nią .Żył w innych okolicznościach, ale uczy nas ,że za Ojczyznę trzeba się zawsze modlić.

 • TENIS STOŁOWY

  28.10 2015 r. w ZSS nr 4 odbyły się zawody o Mistrzostwo Miasta Limanowa
  w tenisie stołowym indywidualnym i drużynowym dziewcząt i chłopców  gimnazjum.

  Naszą szkołę reprezentowali:

  Zawodniczki; Magdalena Golonka, Jolanta Mrożek, Julia Mól, Kamila Raczek.

  Zawodnicy: Piotr Dziedzic, Patryk Matras, Daniel Piaskowy, Gabriel Szewczyk, Jakub Czaja, Łukasz Woźniak, Tadeusz  Rojek, Kamil Włodarczyk.

    W grze indywidualnej dziewcząt do etapu powiatowego dostała się Magdalena Golonka  zajmując 3 miejsce spośród 16 zawodniczek startujących w zawodach. Jola Mrożek była 5, a Kamila Raczek i Julia Mól uplasowały się na miejscach 13 - 16.

    W grze  indywidualnej chłopców na zawody powiatowe zakwalifikował się Piotr Dziedzic, zajmując wysokie 3 miejsce. Matras Patryk był 7, a pozostali chłopcy zostali sklasyfikowani na miejscach  13 - 16 oraz 17 - 24.

  Drużynowo nasza szkoła zajęła 2 miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców!

  Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia na dalszych etapach.

    Uczniów do zawodów przygotowywała  mgr Marta Kasińska.

 • Ola i Kuba – Najlepsi Recytatorzy w powiecie!

  19 października 2015r. w Limanowskim Domu Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski organizowany przez Zespół  Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej. Wzięli w nim udział uczniowie  z trzynastu  gimnazjów, którzy prezentowali utwory w dwóch kategoriach: Jan Paweł II jako artysta i Poezja patriotyczna. W konkursie wystąpili  uczniowie klasy III c  naszego gimnazjum - Aleksandra Leśniak i Jakub Mordarski, którzy zaprezentowali w duecie fragment dramatu Karola Wojtyły ,,Przed sklepem jubilera”. Ola i Kuba, wcielając się w postaci …narzeczonych: Teresy i Andrzeja, zmierzyli się z tekstem trudnym, głębokim filozoficznie, a jednocześnie bliskim młodym ludziom, bo traktującym o miłości. Recytowali z uśmiechem, lekkością i młodzieńczą świeżością, co najwidoczniej spodobało się jury, które oceniło wysoko ich występ i przyznało im zdecydowanie pierwsze miejsce. Gratulujemy Najlepszym Recytatorom w  powiecie i życzymy dalszych sukcesów!

  15. 10. 2015r. Jakub Mordarski otrzymał także wyróżnienie w VII Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym pt.: „Zostań Mistrzem Pięknego Czytania”. Uczeń zmierzył się z nie lada zadaniem – wygłosił kazanie ks. płk. Józefa Jońca.

  Są to uczniowie przygotowani przez mgr Martę Oleksy, której gratulujemy sukcesu podopiecznych.

   

   

 • 14 października 2015 r. – Dzień Edukacji Narodowej był niezwykle uroczysty w Jedynce.  Przyczyn było kilka. Przede wszystkim na uroczystą akademię przybyli znakomici goście: Burmistrz Miasta Limanowa mgr inż. Władysław Bieda, Przewodnicząca Rady Miasta mgr Jolanta Juszkiewicz wraz z Radnymi:  Adamem Dębskim, Mieczysławem Sukiennikiem, Januszem Kądziołką i Janem Winiewskim. Licznie przybyli Rodzice na czele z Małgorzatą Zelek - Przewodniczącą Rady Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 1 i Martą Waszkiewicz – Przewodniczącą Rady Rodziców Gimnazjum Nr 1 oraz emerytowani nauczyciele  pracownicy administracyjno-obsługowi. W pierwszej części uroczystości zaproszeni Goście złożyli okolicznościowe życzenia, Rada Rodziców Absolwentów klasy III B przekazała dar (cztery krzyże i trzy zegary) na ręce  pani dyrektor Kazimiery Zięby. W drugiej części  uroczystości Ks. Janusz Psonak poświęcił przekazane krzyże oraz nowe pomieszczenia szkoły, wyremontowane podczas wakacji. Skład delegacji, która towarzyszyła Ks. Katechecie, to: Burmistrz Miasta, Przewodnicząca Rady miasta i Radni, Rodzice, emerytowani dyrektorzy: Kazimiera Bubula, Józefa Mruk, Adam Skrzekut, delegacja Harcerzy oraz Michał Wojs i Aneta Młynarczyk – przewodniczący Samorządów Uczniowskich. Po tej części Dyrektor Zespołu wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły. Ostatnią częścią programu był montaż poetycko-muzyczny z zabawnymi scenkami z życia szkolnego. Program przygotowały: Zofia Czachura  i Anna Prusak. Nad oprawą muzyczną czuwali Joanna Dutka i Daniel Smoter. Piękną dekorację wykonała Alicja Włodarczyk i Sabina Szafrańska –Kuśnierz. Zaproszenia zaprojektował Mirosław Strzeboński. W dniu 18 października podczas uroczystości z okazji DEN w Limanowskim Domu Kultury Burmistrz Miasta Limanowa mgr inż. Władysław Bieda wręczył nagrody następującym nauczycielom: mgr Monice Futiakiewicz, mgr Wiesławie Joniec, mgr Marcie Kasińskiej, mgr Grażynie Nowak, mgr Irenie Śmierciak, mgr Agacie Stypule, mgr Annie Ziębie i dyr. Mgr Kazimierze Ziębie. W dniu 21 października mgr Grażyna Nowak odebrała Nagrodę Małopolskiego Kuratora Oświaty. Nagrodę wręczył mgr Grzegorz Baran – Wicekurator Małopolskiego Kuratorium. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

   

   

   

 • W klasie 2c  bywa  pracowicie, smacznie, zdrowo, a  także bardzo kolorowo! Nasze sałatki.

 • ( zdjęcia J.K.)  (zdjęcia p.Renata Sukiennik) 

  Ale niespodzianka!Nowy rok harcerski w naszej Szkole rozpoczęty i to jak! Dzięki trosce i zabiegom Pani dyrektor Kazimiery Zięby u władz Miasta spełniło się marzenie zuchów i harcerzy o harcówce. W suterenie zostało wygospodarowane pomieszczenie, gdzie teraz każdego dnia tętni harcerskie życie. Swoje zbiórki mają tam zastępy, których w tym roku mamy w drużynie pięć. Aktualnie drużyna liczy 32 osoby. Cieszymy się, że dołączają do nas uczniowie z innych szkół np. z ZSS Nr 2 w Limanowej. Za nami jest także udział w koncercie „Harcerski Uśmiech dla Przyjaciół” w Mszanie Dolnej, podczas którego wraz z gromadą zuchową dh. Ewy Opoki zaśpiewaliśmy w dowód wdzięczności dwie piosenki harcerskie dla Przyjaciół naszych drużyn, ludzi wspierających nas i okazujących życzliwość wobec naszych działań. Nie brakowało Rodziców, z czego bardzo się cieszymy, bo dziękujemy Im bardzo za wsparcie finansowe oraz za dzielenie  radości i satysfakcji z realizacji wielu naszych pomysłów. Mamy nadzieję, że tak rozpoczęty rok będzie obfitował  w wiele przygód na harcerskim szlaku, a mottem niech będą słowa piosenki, które ostanio często słychać ze szkolnej harcówki:

   

  Ramię pręż, słabość krusz i nie zawiedź w potrzebie

   Podaj swą pomocną dłoń tym, co liczą na ciebie.

   Zmieniaj świat, zawsze bądź sprawiedliwy i odważny

   Śmiało zwalczaj wszelkie zło, niech twym bratem będzie każdy!

 • Konie to piękne zwierzęta! Podziwialiśmy je u Państwa Wojtasów w Stadninie „IMPULS”. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się im, mogły je nawet pogłaskaći pokarmić sianem, na co konie reagowały swoim charakterystycznym „śmiechem”. Wszystko to działo się podczas biwaku integracyjnego klasy 1 „c”, który miał miejsce 22 września. Oprócz spotkania z konikami była także wspólna zabawa (z udziałem Rodziców!), gra w piłkę i pyszny posiłek przygotowany przez Mamusie i Tatusiów. Dziękujemy!

 • „Bo nieważne co w mym życiu się dzieje,

  wiem, że człowiek jest lepszy, gdy się śmieje”

  W poniedziałek 05.10.15r. w Jedynce odbył się Dzień Uśmiechu. Nasi uczniowie oraz pracownicy szkoły podjęli się wyzwania zjedzenia kwaśnej cytryny. Wolontariusze obdarowywali wesołymi buźkami osoby, które potrafiły zachować uśmiech.

  Poprzez tę akcję staraliśmy się pokazać, że pomimo problemów, które utrudniają życie, potrafimy uśmiechać się na co dzień i przekazywać pozytywną energię  innym.

  Pomysłodawca Światowego Dnia Uśmiechu Harvey Ball powiedział:

  „Ten dzień odzwierciedla to, co jest w każdym z nas - patrząc na inną osobę, chcemy ujrzeć uśmiech. Czasem o tym zapominamy. Czasem świat wydaje się wielki i pełen problemów, które trudno zrozumieć, a co dopiero rozwiązać. Zaczynamy wierzyć, że jesteśmy zbyt mali, żeby dokonać zmiany. Ale to nieprawda. Prawda jest taka, że każdy z nas może coś zmienić każdego dnia."

   

   

 • 24 września tego roku w ramach integracji klasowej klasa 4b w towarzystwie klasy 6a wybrała się na biwak. Trasa miała następujący przebieg: Limanowa – Jabłoniec 624 m.n.p.m – Golców 765m.n.p.m – Opalona – Przełęcz Ostra – Stara Wieś Camping. Była to nielada  wyprawa, gdyż trasa liczyła 20 km! Ale  przecież : ,, Dla chcącego nic trudnego”!

    Podczas przerw na drugie śniadanie  pani wychowawczyni Zofia Czachura opowiadała ciekawe historie związane z naszym regionem, podziwialiśmy również  mieniącą się w promieniach słońca roślinność i zwierzęta –  hodowlę koni i danieli.

    W podskokach i ze śpiewem na ustach dotarliśmy na miejsce, gdzie powitali nas rodzice. Zobaczyliśmy unoszący się dym  a po zapachu pieczonej kiełbaski i ziemniaków , który roznosił się po całym campingu wiedzieliśmy, że czeka na nas pyszny obiadek.

    Resztę dnia poświęciliśmy na gry i zabawy na boisku ( siatkówka, płlka nożna).

  Po tak fantastycznym dniu pełnym wrażeń trzeba był wrócić pod opieką  rodziców do domu.

    Pragniemy serdecznie podziękować rodzicom , opiekunom za zorganizowanie i pomoc w realizacji biwaku.

 • Jesień w drzwiach lasu

  Wrześniowa pogoda sprzyja wyjściom i spacerom, dlatego uczniowie klas drugich i trzecich wybrali się na wycieczkę ścieżką przyrodniczą „Pod Ostrą”. Wspólnie z leśniczym dzieci pokonały dwu kilometrową trasę. Poznały zwierzęta i rośliny występujące w lasach Beskidu Wyspowego. Uwieńczeniem wędrówki były wspólne gry i zabawy oraz własnoręcznie upieczona kiełbaska. Ale smakowała!!!

        

   

 • Wielki remont w „Jedynce”

  Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Limanowej doczekał się remontu części suteren pod segmentem „A” budynku szkoły. Dzięki sfinansowaniu zadania z budżetu Miasta zostały wyremontowane i przygotowane do użytku pomieszczenia: szatnia dla oddziałów przedszkolnych, sala teatralno-filmowa, harcówka dla zuchów i harcerzy, sale na zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów, magazyny oraz toalety. Całość powierzchni liczy prawie 400 m2 . Prace polegały na izolacji poziomej posadzek, wylaniu na nich betonu, płytkowaniu podłóg, położeniu tynków, malowaniu ścian, wymianie okien i grzejników c.o., zainstalowaniu drzwi wewnętrznych, zainstalowaniu sieci internetowej i elektrycznej. Wykonano także nowe schody. Remont odbywał się podczas wakacji i przebiegał bardzo sprawnie, dzięki czemu 31 sierpnia zgodnie z umową nastąpił odbiór praci przekazanie wyremontowanych pomieszczeń do użytku. Dostęp do Internetu w tych salach pozwoli dzieciom i młodzieży realizować różne przedsięwzięcia i projekty. Trzy koła teatralne działające w „Jedynce” i wystawiające swoje spektakle w Limanowskim Domu Kultury wreszcie mają profesjonalne miejsce prób. Gromada zuchowa i drużyna harcerska cieszą się harcówką i planują jej wyposażenie.

 • Zapraszamy na spotkanie z wychowawcami spotkanie_z_wychowawcami_wrzesien_2015.docx

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół Samorządowych nr 1 w Limanowej
  ul.M.Konopnickiej 4
  34-600 Limanowa
 • 183371201;183371023;183371171