Wiadomości

 • Wielki sukces uczniów naszej Szkoły.W Lubomierzu w dniu 10.02.2016 drużyna dziewcząt S.P. zdobyła I- miejsce w narciarstwie alpejskim na etapie powiatu, natomiast chłopcy zdobyli IV miejsce.Skład drużyny dziewcząt:Julia Wojtas kl.3b,Wiktoria Dzik kl.5a,Kinga Bukowiec kl 6a,Zosia Hebda kl.6a, Kasia Pilawska kl.6a.Skład drużyny chłopców: Kuba Kasiński kl.4b, Szymon Nowak kl.5a, Hubert Szkarłat kl.5a, Kuba Wojtas kl.5b.Gratulujemy!

 • FERIE Z WOLONTARIATEM Wolontariusze z Jedynki rozpoczęli ferie organizując zajęcia dla najmłodszych.W planie spotkań uwzględniono zajęcia techniczno-plastyczne, podczas których wspólnie z dzieci przygotowywali bukiety i laurki dla dziadków. Zaproponowano również gry sportowe i zajęcia fitness. Dzieciaki razem ze swoimi starszymi kolegami tańczyli przygotowany wcześniej układ i przedstawiali swoje improwizacje, które zdecydowanie przykuwały uwagę. Podczas zajęć kulinarnych uczestnicy wykazali się niezwykła inwencją twórczą przyrządzając np. zdrową i bardzo kolorową sałatkę owocową. Organizatorzy starali się łączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego zaproponowano także oglądanie bajki o tematyce związanej z wpływem emocji na człowieka. Dzieci miały szansę wyrazi własne-jak się okazało bardzo interesujące- zdanie na ten temat.Wspólnie spędzony czas spowodował nawiązanie relacji i nowych przyjaźni pomiędzy dziećmi a młodzieżą wolontariatu smiley

   

 • NAZ – „W magicznej krainie Narnii” 16 i 17 stycznia odbyło się zimowisko zuchów z 9. Gromady Zuchowej „Przyjazne Orły” przygotowane przez dh pwd Ewę Opokę. Zuchy uczestniczyły w zajęciach pod hasłem „W magicznej krainie Narnii”. Podczas zbiórki zaprezentowany został film pt. „Lew, czarownica i stara szafa”, który wprowadził zuchy w opowieść o niezwykłej czwórce dzieci i ich magicznej przygodzie. W trakcie zajęć dzieci przygotowały magiczne drzwi do szafy, które przeniosły je do Narnii. Wykonały również tarcze z wizerunkiem lwa Aslana, miecze i zbroje. Dziewczynki przygotowały piękne stroje księżniczek i wykonały korony. W trakcie zajęć zuchy nie miały czasu na nudę - odwiedził je niezwykły gość – lew Aslan, odbył się mini bal na zamku, zuchy przygotowywały podwieczorek, ćwiczyły musztrę, śpiewały narnijskie kołysanki… Na zakończenie zuchy otrzymały pamiątkowe dyplomy, a co najważniejsze – zdobyły sprawność narnijczyka. 

 • Aktualizacja danych

  09.02.2016 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • 2 lutego 2016 r. – Rusza IV  edycja Programu ,,Jeżdżę z głową”, która promuje naukę jazdy na nartach i równocześnie kładzie nacisk na zdrowy tryb życia, bezpieczeństwo na stoku narciarskim. W programie weźmie udział 35 uczniów klas trzecich, którzy pod opieką trójki nauczycieli w piątkowe popołudnie i sobotni poranek będą jeździć na limanowski wyciąg –Limanowa –Ski Łysa Góra. Tam pod okiem instruktorów będą się uczyć jeździć na nartach. Uczniowie liczą, że dopisze pogoda i będą mogli w pełni korzystać z uroków zimy. Program jest finansowany przez Marszałka Województwa Małopolskiego, Burmistrza Miasta Limanowa i Rodziców.

   

   

 • XIX Dziecięcy  Festiwal  Kolędowy „Kolędować każdy może”  
  16-17 stycznia 2016r.  odbył się  XIX Dziecięcy  Festiwal  Kolędowy „Kolędować każdy może” w Szczawie. Jest to wielkie wydarzenie kulturalno-religijne, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem  nie tylko na szczeblu powiatowym, ale  wojewódzkim.  W konkursie brali udział  soliści    i duety w 4 kategoriach.   Z naszej szkoły udział wzięły  dwie uczennice z  klasy I gimnazjum. Gabrysia Filipiak  w kategorii solistów otrzymała wyróżnienie, a w kategorii  duet  z Anią Wygodą otrzymały II miejsce. Do konkursu uczennice przygotowywała Joanna Dutka.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • „Witraż – krok po kroku”18 stycznia 2016r uczniowie z kółka plastycznego uczestniczyli w zajęciach tworzenia witraża w Regionalnym Muzeum Ziemi Limanowskiej. Był to czas bardzo pracowity. Cięli szkło, szlifowali a następnie uczniowie sami lutowali. Była to świetna zabawa. Każdy z uczestników samodzielnie wykonał witraż, który mógł zabrać ze sobą. Uczniowie pracowali pod okiem pracowników  muzeum i nauczyciela plastyki Joanny Dutki. 

   

 • Zmiana planu lekcji od 01.02.2016 proszę o sprawdzenie,w związku ze zmianą strefy płatnego parkowania następuje zmiana wzoru karty parkowania dla rodziców dowożących dzieci do szkoły ( do pobrania w zakładce dla Rodziców lub w sekretariacie szkoły).

 • 15 stycznia 2016 r. – Od siódmej rano w sali teatralnej ZSS Nr 1 słychać było gwar. To uczniowie klasy 5 b przygotowywali się do spektaklu ,,Mitologia według 5 b”, który przygotowali po omówieniu wybranych mitów na lekcjach języka polskiego. Uczniowie przygotowali trzy przedstawienia: historię Dedala i Ikara, spór Demeter z Hadesem o Persefonę oraz prezentację bogów olimpijskich ze sceną kłótni Ateny, Hery i Afrodyty o jabłko z napisem ,,Najpiękniejszej”. Wszyscy uczniowie mieli piękne i barwne stroje. Piękna dekoracja (wykonana przez Małgorzatę i Pawła Zelek) zachwyciła przybyłych na spektakl zaproszonych Rodziców, Babcię jednej z uczennic i koleżanki oraz kolegów z klasy 5 a i 4c wraz z nauczycielami. Warto podkreślić, że każdy uczeń był zaangażowany w przygotowanie tego przedstawienia. Wykorzystano również prezentację multimedialną, która wzbogaciła historię Dedala. Taka forma działalności uczy uczniów pracy zespołowej i odpowiedzialności. Pozwoliła odkryć nowe talenty aktorskie i muzyczne. Uczniowie pracowali pod kierunkiem K. Zięby. 

 • 7 stycznia 2016 r. –Początek karnawału w Jedynce – jak uczy tradycja od Święta Trzech Króli rozpoczyna się karnawał – czas zabaw i tańców. Właśnie 7 stycznia odbyła się zabawa  (a właściwie trzy) dla uczniów Zespołu. Od godziny dziewiątej rozpoczęli pląsy wychowankowie oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas 1-3. Po południu bawili się uczniowie klas 4-6, a wieczorem gimnazjaliści. Uczniowie bawili się świetnie, a  najlepszą ilustracją  niech będzie wiersz Zbigniewa Dmitrocy ,, Karnawał”

   W karnawale, w karnawale/ Dookoła wielkie bale,/ Gdy orkiestra pięknie gra,/ Dobry humor każdy ma!/ Bal maskowy, bal maskowy/ Jest naprawdę pomysłowy,/ Można przebrać się za jeża,/ Krasnoludka lub rycerza./ Wszędzie sami przebierańcy,/ Zorro w czarnej masce tańczy,/ I Smerfetka razem z nim,/ Nie wiadomo kto jest kim.../W karnawale, w karnawale/ Dzieci bawią się wspaniale,/ W karnawale każdy chce/ Tańczyć, śpiewać, bawić się.

  Udana zabawa był możliwa dzięki pracy i zaangażowaniu Rodziców, którzy zadbali o przygotowanie napojów i słodkiego poczęstunku i dbali , by uczniowie mieli wszystko ładnie podane. Zatroszczyli się również, aby zabawy były prowadzone przez profesjonalistów. Wychowawcy zatroszczyli się o bezpieczeństwo uczniów. Bladym, a właściwie ciemnym świtem, dwaj pracownicy szkoły salę ładnie ubrali. Wykorzystali balony dostarczone przez poszczególne klasy. Kolorowe balony stanowiły piękna dekorację. Aż żal było kończyć zabawę. Wszystkim zaangażowanym w organizację tej imprezy podziękowania składa dyrektor szkoły K. Zięba

   

 • Maraton Gier Planszowych

  Dobra zabawa, miła atmosfera i świetne towarzystwo to tylko niektóre z zalet spotkania integracyjnego z grami planszowymi, które odbyło się 11 grudnia w naszej szkole.Uczestnicy wykazali się nie niezwykłą wyobraźnią, wytrwałością i sprytem niezbędnym podczas m.in. trzymających w napięciu rozgrywek szachowych, pełnej humoru grze „Twister”, czy wymagającej zdolności detektywistycznych grze „Kim jestem?” Dodatkową atrakcją naszego maratonu była olbrzymia plansza do gry w „Chińczyka”,
  w której to uczniowie poruszali się po wyznaczonych polach i wykonywali przygotowane dla nich zadania. Uczestnicy mogli również obejrzeć pokaz iluzji w wykonaniu naszego kolegi Krzysztofa Włodarczyka, który zaskakiwał m.in. sztuczkami karcianymi.Zabawa urozmaicona była zajęciami ruchowymi w rytmie muzyki.Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnej edycji Maratonu Gier Planszowych w Jedynce !!!!!!

   

   

   

 • Bóg stał się człowiekiem, aby spotkać każdego z nas. Pozwólmy, aby ta tajemnica przemieniała nasze życie.

  Św. Jan Paweł II

  W oczekiwaniu na radość narodzin Bożej Dzieciny pragniemy wspólnie przełamać się białym opłatkiem, złożyć sobie wzajemnie życzenia.

  Niech Chrystus obdarzy nas darem miłości, pokonującej wszystkie przeszkody, dobrym zdrowiem całego ciała i duszy, pokojem, obfitością darów i łask, abyśmy odczuli, że nasze największe marzenia mogą się spełnić.

  Niech wokół nas będą tylko życzliwi i kochający ludzie!

  W Nowym Roku, Roku Miłosierdzia, wszelkiej pomyślności
  i wielu sukcesów Całej Społeczności Szkolnej oraz wszystkim Sympatykom Jedynki życzą:

                                                                                                Kazimiera Zięba i Grażyna Nowak

   

   

 • „W tej uroczej atmosferze

    Skłania nas obyczaj stary,

    By wesoło czcić  tradycję

    Według Ojców naszych wiary”.

  Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez członków koła teatralnego „Jedynka” pod opieką pani Agnieszki Tokarczyk- Palej i Anety Jedynak. Nie inaczej było w tym roku: 22 grudnia 2015 r. o godzinie 9.00 i 10.45 w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury zebrali się uczniowie, nauczyciele i rodzice, na drugie przedstawienie przyszli także zaproszeni goście: Pan Burmistrz Władysław Bieda, , Pani przewodnicząca Rady Miasta Jolanta Juszkiewicz, Radni: Leszek Woźniak, Jan Winiewski i Janusz Kądziołka, przewodniczący Rady Rodziców Małgorzata Zelek i Marta Waszkiewicz ,dyrektor ZSZCRiP Jerzy Stochel, prezes ZNP Elżbieta Mordarska oraz Nauczyciele- Emeryci.

  Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Tym razem spektakl nie przedstawiał tradycyjnej historii  Marii i Józefa. Scenariusz został oparty o oryginalne teksty grup kolędniczych z naszego regionu i nie tylko. Przedstawienie, scenografia i stroje miały za zadanie zapoznać uczniów z trochę już zapomnianą tradycją chodzenia po kolędzie z gwiazdą, turoniem, Herodem,  aniołami i królami, seniorom zaś przypomnieć zwyczaje z czasów ich dzieciństwa  . O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali  zdolni aktorzy, chór i wokaliści, gdyż występ przeplatany był licznymi kolędami, wśród których znalazły się także te mające swoje początki w czasach staropolskich. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów się opłaciło, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i zakończyło się głośnymi brawami. Natomiast uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w tradycji, a może w kimś rozbudziła się na nowo chęć uczestnictwa w takim kolędowaniu w dawnym stylu. Zakończeniem wigilijnego spotkania były życzenia skierowane do Wszystkich:

  „Niech w każdej zagrodzie słodki piernik czeka.
  Szczęścia w Nowym Roku dla każdego człeka.
  Niechaj będzie pokój na calutkim świecie
  I spełni się wszystko, co tylko pragniecie.”

   

 • OPŁATA ZA POSIŁKI - INFORMACJA W ZAKŁADCE "DLA RODZICÓW".

 • 14 grudnia 2015 r. – Wielka premiera! Późnym popołudniem nowa  sala teatralna zapełniła się Gośćmi (rodzicami, rodzeństwem, dziadkami, nauczycielami, uczniami), którzy przyszli na premierowe przedstawienie jasełek w wykonaniu uczniów, zapisanych do świetlicy szkolnej. Przed spektaklem głos zabrała pani dyrektor, która przywitała przybyłych na przedstawienie i podkreśliła, że jest to pierwsze, zatem historyczne przedstawienie w nowej sali teatralnej. Następnie jak w prawdziwym teatrze gasło światło i rozsunęła się kurtyna. Widzowie zobaczyli chór aniołów, Maryję z Dzieciątkiem i Józefa – wszyscy mieli piękne stroje. Kolejno na scenie pojawili się pasterze z pięknymi owieczkami. Później przyszła kolej na Mędrców z darami. Pojawiła się również krakowianka i dziewczynka. Widzów zachwyciły pięknie zaśpiewane kolędy – solo! I ładnie zagrane role. Pani Magdalena Wójtowicz podziękowała Rodzicom za pomoc w przygotowaniu jasełek. Pani dyrektor podziękowała dzieciom, Pani Magdalenie Wójtowicz i Pani Bożenie Tuczyńskiej, która wykonała dekorację na piękny spektakl.

 • Hasło 2015

  „Zauważ człowieka”

  Po raz 25. w Polsce, a w naszej szkole po raz 20. zapłonęło Betlejemskie Światło Pokoju, niesione w harcerskiej sztafecie z samego Betlejem. Nasze zuchy i nasi harcerze co roku uczestniczą w uroczystym przyjęciu Światła od skautów słowackich. W tym roku znów Zakopane stało się harcerską stolicą Polski, a Sanktuarium na Krzeptówkach nie zdołało pomieścić zuchów, druhen
   i druhów z całego kraju.

  Uroczyste przekazanie BŚP odbyło się podczas mszy św., a odebrała Je dh. Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica, a z Jej rąk nasi harcerze Ania i Marcin.

  W drodze powrotnej z Zakopanego przekazali Betlejemski Ogień Komendantowi Hufca Gorczańskiego w Mszanie Dolnej przew. Bartłomiejowi Handzlowi. Tak ruszyła sztafeta BŚP po Ziemi Limanowskiej i mamy nadzieję, że dotrze ono do wszystkich domów, instytucji i ludzkich serc.

  Oto fragment tegorocznego przesłania:

  (…)My, harcerze ZHP, przekazując Betlejemskie Światło Pokoju, pragniemy uwrażliwić na wszystkie potrzeby współczesnego człowieka, byśmy proszącym radośnie spieszyli z pomocą, milczących w cierpieniu dostrzegli,
  a ukrywających się odnajdywali i okazywali im pomoc.

  Betlejemski Ogień niech umacnia nasze braterstwo i współpracę dla dobra człowieka. Niech obudzi i pogłębi w nas wrażliwość  na cudze potrzeby.

   

 • 4 grudnia 2015 r. - ,,Czy wierzycie w Mikołaja , Dzieci?/ Ja tam wierzę, w noc grudniową właśnie/ kiedy gwiazdy świecą jak najjaśniej,/ Idzie z nieba do Was dobry Święty./Idzie niebem tak, jakby przez las/ pełen chmurek, obłoków i gwiazd,/pełen szumów i śpiewów anielskich./ Idzie Święty, serce mu się weseli, bowiem w worze pękatym Świętego/ nie zabraknie dla dzieci niczego./ (…) Czy już serca Wam biją gorąco?/ Drzwi otwórzcie Świętemu już pora !” – Lucyna Krzemieniecka ,,Święty Mikołaj” – Długo wyczekiwany Mikołaj pojawił się w szkole, przechadzał się korytarzami i zaglądał do klas. Rozdawał słodycze wszystkim uczniom (niegrzecznych w szkole nie ma!) i dorosłym: Rodzicom, Babciom, Dziadkom oraz Nauczycielom Każda klasa otrzymała ponadto paczkę dobrych cukierków! - gorące podziękowania dla Tych, którzy wsparli Mikołaja. Były również inne bardzo ładne  prezenty. To była bardzo miła wizyta! Mamy nadzieję, że Mikołaj powróci do Jedynki w przyszłym roku! Już czekamy!

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół Samorządowych nr 1 w Limanowej
  ul.M.Konopnickiej 4
  34-600 Limanowa
 • 183371201;183371023;183371171