• KSIĄŻKI DLA UCZNIÓW Z UKRAINY W NASZEJ BIBLIOTECE
          • KSIĄŻKI DLA UCZNIÓW Z UKRAINY W NASZEJ BIBLIOTECE

          • 24 października 2022 r. Fundacja Powszechnego Czytania w ramach akcji „Książka chroni” przekazała pakiet książek dla uczniów w języku ukraińskim i w języku angielskim. Biblioteka szkolna otrzymała nieodpłatnie 60 książek dla dzieci z Ukrainy uczących się w naszej szkole. Przebywające w Polsce dzieci potrzebują szczególnie wsparcia i odskoczni od tego, co nowe i obce, a namiastką normalności niejednokrotnie jest dla nich książka w ich rodzimym języku.

          • ŚWIECE DLA UKRAINY

          • 22 października 2022 r. - Bardzo wszystkim dziękujemy za złożenie świec dla Ukrainy. Zebraliśmy 76 kilogramów. Tata jednego z naszych uczniów, pan Rafał zawiózł je na granicę, skąd zostały odebrane przez Saszę. Młodzi Ukraińcy rozwożą do różnych miejscowości "świece okopowe", które powstały dzięki naszej zbiórce i Waszej wrażliwości.

             

            Jeśli ktoś ze Społeczności szkolnej chce jeszcze pomóc, może składać świece na parterze szkoły - kolejny transport na pewno je zabierze.

             

            Jeszcze raz WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY - mówią koordynatorzy ze strony ukraińskiej - Sasza i Olga.

            Poniżej kilka zdjęć z transportu świec i już wykonanych okopowych świec służących żołnierzom.

          • STRAŻ POŻARNA W PRZEDSZKOLU

          •  14 października 2022 r. w ramach realizacji programu edukacji patriotycznej „W mojej pięknej Ojczyźnie” gościliśmy w naszym przedszkolu funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej. W spotkaniu  uczestniczyło pięć oddziałów przedszkolnych i dwie zerówki szkolne.

            Strażacy umożliwili dzieciom poznanie specyfiki swojej pracy oraz zasad etyki zawodowej funkcjonariuszy Państwowej Staży Pożarnej. Dodatkowo zaprezentowali umundurowanie i sprzęt strażacki, co było powodem wyjątkowej radości najmłodszych. Dzieci zostały również zapoznane z podstawowymi zasadami przeciwpożarowymi. Strażacy uświadomili przedszkolakom, jak należy się zachować w sytuacjach zagrożenia oraz jak powiadomić służby ratownicze.

            Dzieci z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniu.

            Serdecznie dziękujemy naszym Gościom za wyjątkowe spotkanie i poświęcony czas. Komendzie Powiatowej Państwowej  Straży Pożarnej w Limanowej życzymy wielu sukcesów zawodowych oraz by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

            Spotkanie zorganizowała mgr Joanna Franczak-Tabor, realizująca autorski program edukacji patriotycznej.

        • OSTATNIE POŻEGNANIE
          • OSTATNIE POŻEGNANIE

          • Z żalem informujemy, że 16 października odeszła Śp. CZESŁAWA CHANEK, nuczycielka biologii i chemii, wychowawca w latach 1969 - 1991. 

            Pogrzeb odbył się w rodzinnej Niegowici, po czym ciało śp. Czesławy spoczęło na miejscowym cmentarzu. Naszą Szkolną społeczność reprezentowała P. Dyrektor Kazimiera Zięba,  

          • JESIENNIE ...

          •  17 października 2022 r.jesienią jest smacznie, kolorowo a przede wszystkim zdrowo!

                        Dzieci z oddziału przedszkolnego 02 w ramach zajęć własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Własnoręcznie zrobiona sałatka bardzo wszystkim kosztującym smakowała.

            Jesienne ozdoby także sprawiły wielką radość małym twórcom. Ich zadaniem było wykonanie jesiennego bukietu. Panie Patrycja i Magdalena uczą wrażliwości na piękno każdej pory roku.

          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I ODSŁONIĘCIE PAMIĄTKOWEJ TABLICY'2022

          • 13 października 2022 roku - w przededniu Dnia Edukacji Narodowej odbyła się uroczysta akademia poprzedzona niecodziennym wydarzeniem, odsłonięciem pamiątkowej tablicy poświęconej Teofilowi Szumańskiemu, nauczycielowi limanowskiej Szkoły Ludowej (bo tak się wtedy nazywała) w latach 1901-1917, jej kierownikowi od roku 1914 do 1917, kartografowi współpracującemu z Eugeniuszem Romerem (poniżej fotografie T. Szumańskiego).

            Na tę uroczystość zaproszenie przyjęli Goście m. in.: Jacek Szumański wraz z małżonką- krewny Teofila Szumańskiego, który przywrócił pamięć o zasłużonym Przodku; Grażyna Prusak-Burdacka - Wizytator Kuratorium Oświaty Delegatury w Nowym Sączu,  Dominika Pasik - przedstawicielka Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie, Jolanta Juszkiewicz- Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa wraz z Radnymi RM Janem Winiewskim, Leszkiem Mordarskim, Stanisławem Orzechowskim, Waldemarem Śliwą i Januszem Kądziołką, Wacław Zoń- Wiceburmistrz Miasta Limanowa, Jerzy Stochel- Dyrektor Branżowej Szkoły I Stopnia Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości im. Św. Józefa w Limanowej, Magdalena Smoter i Agnieszka Mamak - reprezentacja Międzyszkolnej Komisji Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność", Maria Mąka - przewodnicząca Rady Osiedla Centrum, Stanisław Ociepka- redaktor "Echa Limanowskiego" dokumentujący wydarzenie, emerytowani Nauczyciele i Pracownicy naszej Szkoły. 

             Program artystyczny wykonała młodzież pod kierunkiem pań Ireny Śmierciak i Teresy Trzecieckiej z towarzyszeniem chóru szkolnego i solistek - przygotowanych przez p. Joannę Dutkę.

            Bardzo dziękujemy za pomoc i organizację tego wydarzenia: wykonanie zaproszeń - p. Danucie i p. Markowi Biedroniom oraz p. Angelice Kunie, wykonanie prezentacji, dokumentację fotograficzną, drużynę harcerską - p. Grażynie Nowak, dekorację - p. Magdalenie Czachurskiej  - Biedzie, p. Bogdanowi Biedzie, p. Agnieszce Mamak i p. Urszuli Potoniec, dekorację jadalni - p. Irenie Kruzel, p. A. Darze, p. Magdalenie Czachurskiej  - Biedzie,
            p. Magdalenie Wójtowicz, 
            przygotowanie kroniki - p. Dorocie Reciak i p. Agnieszce Mamak, gromadę zuchową - p. Ewie Opoce, delegację SU - p. Bogusławowi Biedzie.

            Zapraszamy do fotorelacji.

          • W PRZEDEDNIU UROCZYSTOŚCI

          • 12 października 2022 r. gościliśmy p. Jacka Szumańskiego wraz z małżonką, krewnego Teofila Szumańskiego, kartografa, nauczyciela i kierownika Szkoły Ludowej w Limanowej w latach 1901-1917. Pamiątkowa tablica poświęcona temu Uczonemu już znajduje się na frontowej ścianie naszej szkoły i oczekuje uroczystego odsłonięcia, które odbędzie się 13 października br. podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 

            Pan Jacek spotkał się z uczniami klas VIII, by bliżej zapoznać ich z sylwetką swojego przodka.

          • SKRÓT WYDARZEŃ WRZEŚNIOWYCH

          • 3 października 2022 r. Dopiero było rozpoczęcie roku szkolnego, a już zakończyliśmy miesiąc nauki, ale nie tylko... A co się wydarzyło?

            • Rodzice, nauczyciele i uczniowie zorganizowali akcję charytatywną z myślą o pomocy w leczeniu koleżanki Kasi.
            • Pielgrzymowaliśmy do Matki Boskiej Bolesnej, Pani Limanowskiej, z okazji Wielkiego Odpustu Maryjnego.
            • Zuchy wzięły udział w inauguracji roku harcerskiego w Myślenicach.
            • Uczniowie klasy 2c zwiedzili zamek Kmitów i Lubomirskich w Nowym Wiśniczu. Poznali także zawód piekarza i zobaczyli, jak wypieka się pieczywo w Piekarni nr 4 w Limanowej.
            • Grupa oddziału przedszkolnego „0 2” obchodziła „Międzynarodowy Dzień Kropki”, dzień odwagi i zabawy, którego celem jest wzbudzenie u dzieci kreatywności i pomysłowości.

            • Poważniejszym tematem zajęli się uczniowie starszych klas. Klasy VIII czestniczyły  w prelekcji na temat niemieckiego obozu z okresu II wojny światowej w Oświęcimiu, natomiast klasy 7 dowiedziały się nieco o kulturze i zwyczajach Żydów oraz udali się na limanowski cmentarz żydowski.

            Zdjęcia z wydarzeń można obejrzeć w fotorelacji.

             

      • Kontakty

        • Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 im.Marii Konopnickiej
        • 183371201;183371023;183371171
        • ul.M.Konopnickiej 4 34-600 Limanowa 34-600 Limanowa Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych