• ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

• 4 września 2023 r. - uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Jaki będzie? Wszyscy mamy nadzieję, że spokojny i pełen sukcesów, radosnych chwil i wyzwań, których realizacja przyniesie satysfakcję uczniom i nauczycielom.

Zaproszenie na akademię przyjął wiceburmistrz Miasta Limanowa Wacław Zoń, który złożył uczniom i nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzenia i wręczył Akty awansu zawodowego nauczycielom - mgr Agnieszce Wojtas i mgr Agnieszce Zborowskiej. Życzenia na nowy rok szkolny całej społeczności złożyli: dyrektor Szkoły mgr Kazimiera Zięba, Przewodniczący Rady Miasta Limanowa Wiesław Sędzik oraz Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Piotr Wątroba. Swoją obecnością zaszczycił nas również radny Rady Miasta Limanowa Janusz Kądziołka, związany zawodowo ze Szkołą przez wiele lat.

W obecności rodziców odbyło się także ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 1 w Limanowej.

Nie można zapomnieć o wydarzeniach września 1939 roku w naszej Ojczyźnie. Radosny nastrój powakacyjnych spotkań mieszał się ze smutnymi wspomnieniami tamtego września. Przypomnieli o nich uczniowie podczas programu artystycznego przygotowanego pod opieką mgr Ewy Łabuz, mgr Teresy Trzecieckiej i mgr Anny Zięby.

Uroczystość prowadził uczeń Michał Koszyk.