• DZIEŃ BABCI I DZIADKA BASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW

• 31 stycznia 2023 r. - duma, radość, wzruszenie i miłość towarzyszyły zarówno zaproszonym Babciom i Dziadkom, jak i małym wnukom, a naszy przedszkolakom, które z wdzięcznością prezentowały specjalnie przygotowany program artystyczny. Każda grupa pod opieką swych pań wychowawczyń składała najukochańszym Seniorom serdeczne życzenia, a na koniec popłynął śpiew "100 lat".

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• DRUGIE ŻYCIE ZABAWKI

• styczeń 2023 r. - Serdecznie dziękujemy za udział w akcji: „Drugie życie książki, gry, zabawki…”

Zebrane rzeczy zostały przekazane dla dzieci uczęszczających na zajęcia w świetlicy szkolnej i do przedszkola.

Dostarczają dużo radości i bardzo podobają się dzieciom.

• NAJPIĘKNIEJSZY ŚWIĄTECZNY STROIK

05.01.2023 roku zostały rozdane nagrody dla dzieci biorących udział w konkursie organizowanym przez wychowawców świetlicy: „Najpiękniejszy Stroik Świąteczny”. Z uwagi na wysoki poziom prace zostały podzielone według czterech kategorii. Jury, znając tylko numerki prac, wyłoniło zwycięzców. Oto wyniki konkursu:

Kategoria przestrzenna:

I MIEJSCE: Izabela Kubacka, Witold Golonka

II MIEJSCE: Magdalena Prędka

III MIEJSCE: Artur Dąbrowski

Kategoria choinka:

I MIEJSCE: Norbert Czachurski, Franciszek Dudek

II MIEJSCE: Weronika Kuna, Antonina Wiewióra

Kategoria ozdoba klasyczna:

I MIEJSCE: Marcelina Piwowar, Eliza Piwowar, Kacper Wątroba, Mateusz Palacz

Kategoria plaster drzewa:

I MIEJSCE: Julia Golonka, Szymon Janiczak, Tomasz Skrzekut

II MIEJSCE: Barbara Mardosz, Jagoda Palacz, Marlena Sroka, Nadia Kępa

III MIEJSCE: Rita Szewczyk, Amelia Szewczyk, Paweł Sroka

Nagrody zostały ufundowane przez: Urząd Miasta Limanowa i Bank Spółdzielczy Limanowa.

Prace dzieci wsparły kiermasz świąteczny dla Kasi Kądziołki.

Serdecznie dziękujemy!

• JESTEŚMY W MEGAMISJI!!

• MegaMisja to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych. Może być realizowany w ramach zajęć lub na świetlicy szkolnej. Adresowany jest do nauczycieli oraz dzieci w wieku 6-10 lat. Jego celem jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji nauczycieli, wychowawców świetlic oraz ich uczniów. To także przekazanie najmłodszym informacji o bezpiecznym i świadomym korzystaniu z multimediów. MegaMisja daje solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obędziemy się bez technologii.

Nasza szkoła zgłosiła się do programu i obecnie realizujemy kolejne zadania w MEGAMISJI. Aby dostosować się do potrzeb dzieci, wyzwania oparte są na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawiają się w niej animowani bohaterowie, którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z pewnym cyfrowym wynalazkiem. Dzieci, pracując w grupie, podejmują kolejne zadania w MegaMisji, zdobywają punkty i nagrody pomocne w realizacji zajęć, w tym: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, i inne atrakcyjne rzeczy, które wzbogacą wyposażenie placówki.

Przy realizacji wyzwań uczniowie uczą się, jakie treści można publikować w Internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w Internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki.

W MegaMisji stawiamy na współpracę między dziećmi, twórczą dyskusję w trakcie zajęć i zabawę, która przyspieszy nabywanie cyfrowych kompetencji. Szkolnym koordynatorem programu jest mgr Magdalena Czachurska-Bieda.

• GRAMY ZMYSŁAMI CZ. 2

• 28 listopada 2022 odbyły się drugie zajęcia z projektu pod nazwą „Gramy zmysłami”. Tematem spotkania była sensoryczna matematyka.

Prowadzącą pani Ewa Opoka zaplanowała aktywność związaną z tym zagadnieniem na rewalidacji indywidualnej.  Do zajęć przystąpił Przemek z grupy przedszkolnej. Jego zadaniem było manipulowanie materiałem przyrodniczym, przeliczanie elementów zbioru, układanie cyfr z orzechów. Chłopiec układał kartoniki z liczbami od największej do najmniejszej, starał się ułożyć z orzechów kształt cyfr, układał zbiory wg wskazanej liczby. Były to ciekawe, sensoryczne zajęcia.

• OBIETNICA ZUCHOWA - Młode Orły wykluły się w gnieździe

•  Jeszcze przed Świętami - 9 i 10 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie integracyjne zuchów z GZ Przyjazne Orły, dzieci z GZ Sowy z Mogielicy oraz harcerzy z DH Dzieci Gór. Spotkanie rozpoczęliśmy uroczystą obietnicą. Swoją obecnością zaszczyciła nas dh hm Ewa Kotarba z komendy Hufca Gorczańskiego, pani dyrektor Kazimiera Zięba, pani wicedyrektor Grażyna Nowak, wychowawczyni klasy 2a pani Agata Dara, której uczniowie zdecydowali się być zuchami oraz rodzice zuchów, które składały obietnicę.

„Biszkopty”, czyli dzieci starające się zostać zuchami wykazały się znajomością prawa zucha i wyraziły chęć bycia częścią gromady zuchowej. Do grona limanowskich zuchów przyjęto 10 dzieci, a do grona zuchów ze Słopnic dołączyło 3 ochotników. Życzymy im zapału i wytrwałości w zdobywaniu kolejnych zuchowych sprawności.

Dalsza cześć spotkania integracyjnego przebiegała równie ciekawie jak jej początek. Zuchy z Limanowej zaprezentowały swoim kolegom występ kolędniczy, który przygotowały na Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek "Gore Gwiazda Jezusowi". Następnie wszyscy razem wykonali gwiazdy z papieru, które wykorzystali do wyciszającego tańca. Na zakończenie dnia dh Grażyna Nowak poprowadziła kominek, na którym wszyscy zapoznali się z historią Betlejemskiego Światła Pokoju, które skauci słowaccy przekazali polskim harcerzom. Światło dotarło również do naszych domów, by w wigilijny wieczór zapłonąć na każdym polskim stole.

Następnego dnia zuchy obudziły się bardzo wcześnie. Dzień rozpoczęły od rozgrzewającej gimnastyki. Po śniadaniu wysprzątały swoje sale i szczęśliwe wróciły do domów.