• KOCHAM CIĘ, MAMO!
          • KOCHAM CIĘ, MAMO!

          • 26 maja 2022 roku - tego nasi uczniowie w sposób szczególny wyrażali swoją miłość i ogromny szacunek dla ukochanych mam oraz tatusiów. Przedszkolaki i uczniowie przygotowali specjalne niespodzianki i zaprosili Mamy na spotkanie do sal. Były wiersze przepojone wdzięcznością i ciepłymi słowami, wzruszające piosenki o miłości dziecka do mamy, laurki i pląsy.

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzeń w poszczególnych grupach (będziemy aktualizować album i zamieszczać nowe zdjęcia).

        • EGZAMINY, EGZAMINY ...
          • EGZAMINY, EGZAMINY ...

          • 24, 25, 26 maja 2022 roku- to dni ważne dla uczniów klas ósmych. Aby zakończyć naukę w szkole podstawowej, trzeba przystąpić do egzaminu, sprawdzić swoją wiedzę i nabyte umiejętności.

            Język polski, matematyka i język obcy nowożytny są przedmiotami egzaminacyjnymi, do których nasi uczniowie przygotowywali się pod opieką swoich nauczycieli. Mamy nadzieję, że wyniki będą dla wszystkich satysfakcjonujące.

            Powodzenia!

        • XIX edycja  Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego  „Limanowa w oczach dziecka”
          • XIX edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Limanowa w oczach dziecka”

          • 24 maja 2022 r. - XIX edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Limanowa w oczach dziecka” pod patronatem Burmistrza Miasta Limanowa mgr. inż. Władysława Biedy już rozstrzygnięta!

                     „Pocztówka z Limanowej” to temat konkursu plastycznego, z którym w tym roku zmagali się uczniowie edukacji wczesnoszkolnej czterech limanowskich szkół podstawowych. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a pomysły na promocję naszego miasta były bardzo ciekawe. Zadziwia również różnorodność technik plastycznych.

                     Na konkurs wpłynęły 122 prace plastyczne: z ZSP Nr 1 – 45 prac, SP Nr 2 - 34 prace, SP Nr 3 – 37 prac, ZSP Nr 4 – 6 prac.

             

            UCZNIOWIE NAGRODZENI W KONKURSIE TO:

             

            I miejsce – Mrówka Zofia, kl. 2b  SP  Nr 2

            II miejsce – Zając Hanna, kl. 3b   ZSP Nr 1

            III miejsce – Ryś Tobiasz, kl. 1a   SP Nr 3

            IV miejsce – Zborowska Klara, kl. 3a  ZSP Nr 1

            V miejsce – Płaziak Faustyna, kl. 3a  SP Nr 2

            VI miejsce – Bieda Julia, kl. 3b  ZSP Nr 1

            VII miejsce – Piotrowska Marlena, kl. 3c  SP Nr 2

             

            UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI W KONKURSIE TO:

            1.      Bartodziej Wiktoria        1c      SP Nr 2

             2.     Bugajska Gabriela 3a      ZSP Nr 1

             3.     Czamara Oliwia    3a      SP Nr 3

             4.     Drożdż Krzysztof 1b     ZSP Nr 1

             5.     Jarosz Karolina     2c      ZSP Nr 1

             6.     Kędroń Gabriela   2b     ZSP Nr 1

             7.     Koczanowicz Zuzanna   3a      SP Nr 3

             8.     Kulewicz Milena  2b     SP Nr 3

             9.     Kurowska Julia    1a      ZSP Nr 1

            10.    Marek Jakub        2d     SP Nr 3

            11.    Murkowski Roland        3c      ZSP Nr 1

            12.    Pajor Magdalena   2d     SP Nr 3

            13.    Smoleń Żaneta     3a      SP Nr 2

            14.    Stanisz Barbara     3c      SP Nr 3

            15.    Szumilas Kacper   1c      ZSP Nr 1

            16.    Tabor Alicja         1c      SP Nr 3

            17.    Twaróg Julia        2a      SP Nr 2

            18.    Wąsik Antoni       2a      SP Nr 2

            19.    Wiewióra Antonina       2b     ZSP Nr 1

            20.    Wojtas Piotr            3b  ZSP Nr 1

            21.    Wrona Michał      2c      ZSP Nr 1

            22.    Zapała Hanna       2a      ZSP Nr 1

            23.    Zimniewska Anna          1a      ZSP Nr 4

             

            Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

            Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców ZSP Nr 1  w Limanowej, Bankowi Spółdzielczemu w Limanowej, Urzędowi Miasta Limanowa i Radnym Rady Miasta Limanowa: p. Waldemarowi Śliwie, p. Walentemu Rusinowi, p. Leszkowi Mordarskiemu za ufundowanie nagród.

            Organizatorami konkursu były: Dyrektor ZSS Nr 1 mgr Kazimiera Zięba oraz nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Bożena Banach, Małgorzata Golonka, Irena Kruzel, Dorota Reciak.

             

        • ŚWIĘTO SZKOŁY
          • ŚWIĘTO SZKOŁY

          • 23 maja 2022 roku nareszcie (po pandemii) mogliśmy  w pełni świętować Dzień Patronki naszej Szkoły, Marii Konopnickiej. W tym roku przypada 180. rocznica urodzin (1842 – 1910)— polskiej pisarki, poetki, tłumaczki i publicystki. Z tej okazji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej postanowił uhonorować autorkę m. in. „Roty” – naszego Hymnu Szkoły – i Rok 2022 poświęcić Marii Konopnickiej.

            Jak każe tradycja, najpierw uczniowie, nauczyciele podziękowali Panu Bogu, modląc się w Bazylice i prosząc o opiekę dla społeczności szkolnej na następne dni. Po mszy św. odprawionej przez naszego księdza katechetę Bartosza Mizińskiego cieszyliśmy się z oficjalnego oddania do użytku nowego boiska wielofunkcyjnego i małego kompleksu lekkoatletycznego, na które dłuuugo czekaliśmy. Z radością grupa dziewcząt przygotowana przez p. Annę Ziębę mogła zatańczyć układ aerobowy. Dzięki determinacji pani dyrektor Kazimiery Zięby i Burmistrza Miasta Władysława Biedy ziściło się marzenie wielu pokoleń uczniów.

            Zaproszenie na Święto Szkoły przyjęło wielu gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Przybyli emerytowani nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni. Życzenia złożyli nam m. in.: Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz - w imieniu swoim i obecnych w sali Radnych, wizytator Kuratorium Oświaty – Delegatura w Nowym Sączu Agnieszka Jędrzejek, Przewodnicząca Rady Rodziców Lucyna Suflita, Przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego Elżbieta Mordarska i przedstawicielki NSZZ „Solidarność” Magdalena Smoter i Iwona Jędrzejek, Dyrektor Branżowej Szkoły I Stopnia Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości im. Św. Józefa w Limanowej Jerzy Stochel oraz Radny i absolwent naszej Szkoły Leszek Mordarski, który podarował dwa archiwalne zdjęcia przedstawiające Grono Pedagogiczne i uczniów z lat 1936-1937.

            Program artystyczny przygotowany przez p. Agnieszkę Tokarczyk-Palej i p. Irenę Śmierciak przeniósł uczestników uroczystości na chwilę do lat życia i twórczośći Marii Konopnickiej. Na scenie, której scenografię przygotowała p. Magdalena Czachurska- Bieda, p. Bogusław Bieda, p. Alicja Woźniak, p. Magdalena Wójtowicz, p. Małgorzata Kądziołka, pojawił się reżyser filmu pt. „Konopnicka wciąż żywa” i  zaprezentował publiczności kilka scen swego dzieła. Obejrzeliśmy więc chłopców z klasy czwartej, którym „zawsze bójka w głowie” z utworu „Na zasadzce”. Chór szkolny wykonał wesołą piosenkę pt. „Taniec” do słów Marii konopnickiej, a przedszkolaki z grupy V przygotowane przez p. Agnieszkę Mamak i p. Urszulę Potoniec zatańczyły „Krakowiaka”. Był śmiech, zabawa i śpiew!

            Nie można zapomnieć o twórczości patriotycznej naszej Patronki. Piękny wiersz pt. „Pieśń o domu” przypomnieli uczniowie Ksenia Biernat i Michał Koszyk, zadając każdemu z nas pytanie „Kochasz ty dom, rodzinny dom?”

            Nikt z obecnych zapewne nie ma już wątpliwości, że krasnoludki są na świecie, po występie „krasnoludków” ze szkolnego oddziału przedszkolnego 01, p. Krystyny Dyrcz i p. Alicji Włodarczyk. Dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „My jesteśmy krasnoludki”, a z plakatu przyglądał im się zapracowany Koszałek Opałek.

            Nasi uczniowie pięknie recytują utwory Marii Konopnickiej i biorą udział w konkursach, zdobywając czołowe miejsca. Podczas akademii swoje recytacje zaprezentowały: Zuzanna Borucka, Jagoda Szewczyk, Natalia Malec.

            W szkolnym konkursie recytatorskim „Życie i twórczość Patronki naszej Szkoły, Marii Konopnickiej” spośród 14 uczestników jury wyłoniło najlepszych, a p. dyrektor Kazimiera Zięba wręczyła im nagrody. Byli to: Anna Orzechowska i Julia Dutka z kl. 4b, które zajęły I miejsce ex aequo, Filip Szewczyk z kl. 4a i Szymon Tokarczyk z kl. 4b – II miejsce ex aequo, Piotr Danel z kl. 4a i Hubert Bukowiec z kl. 4b – III miejsce ex aequo. W konkursie wiedzy wyróżnienia otrzymali: Krzysztof Wojas z kl. 4a i Jakub Frączek z kl. 5a. Gratulujemy.

            Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości.

          • V MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI "MARIA KONOPNICKA NA WESOŁO"

          • Dnia 19.05.2022r. w naszym przedszkolu po raz piąty odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski
            „Maria Konopnicka na wesoło”. Brały w nim udział dzieci 5- letnie i 6- letnie, które zaprezentowały utwory Marii Konopnickiej. Różnorodność wykonywanych wierszy pozwala z radością stwierdzić, że dzieci bardzo dobrze znają poezję patronki naszej szkoły. Wszystkie recytacje zachwyciły jury, a tym samym występujące dzieci zasługują na słowa podziwu i uznania.

            Jury w skład, w którego wchodziły: dyrektor Kazimiera Zięba, logopeda Sylwia Biedroń oraz pedagog Magdalena Wójtowicz, zdecydowało, że w tegorocznym konkursie zwycięzcami okazali się:

            W kategorii dzieci 5- letnich:

            I miejsce: Tymoteusz Król -„Stefek Burczymucha” -Miejskie Przedszkole Nr 2

                              Wiktor Szumilas -„ Parasol” -Miejskie Przedszkole Nr 3

                              Karolina Kociołek -„ Muchy samochwały”- Miejskie Przedszkole Nr 4

            II miejsce: Aleksander Bieda -„ Jasio śpioszek”- Miejskie Przedszkole Nr 2

                               Filip Nowak -„ Zamiary Stasia”- Miejskie Przedszkole Nr 2

                               Magdalena Tokarz -„ Pranie”- Miejskie Przedszkole Nr 3

            III miejsce: Anna Marcisz -„ Sposób na laleczkę”- Miejskie Przedszkole Nr 1

                                 Laura Tęcza -„ Jesienią”- Miejskie Przedszkole Nr 3

                                 Emilia Dudek -„ Czytanie” -Miejskie Przedszkole Nr 4

            W kategorii dzieci 6- letnich:

             I miejsce: Zuzanna Borucka -„ Komedia przy myciu”- Miejskie Przedszkole Nr 3

                               Aleksandra Bodziony -„ Parasol”- Miejskie Przedszkole Nr 4

            II miejsce: Wojciech Marcisz -„ Stefek Burczymucha”- Miejskie Przedszkole Nr 1

                                Bartłomiej Kulak -„ Kukułeczka”- Miejskie Przedszkole Nr 2

                                 Emilia Golonka -„ Stefek Burczymucha”- Miejskie Przedszkole Nr 3

                                Hanna Golonka -„ Skrucha Józi”- Miejskie Przedszkole Nr 4

                                Jagoda Górczyk -„ Sposób na laleczkę” -Miejskie Przedszkole Nr 4

            III miejsce: Anna Trynka -„ Co Staś widział w polu ”- Miejskie Przedszkole Nr 1

                                 Lena Pazdan -„ Prośba Filusia”- Miejskie Przedszkole Nr  1

                                 Nina Szubryt -„ Co słonko widziało”- Miejskie Przedszkole Nr  2

                                Amelia Kałużny -„ Pranie”- Miejskie Przedszkole Nr 2

                                 Mateusz Sukiennik -„ Muchy samochwały”- Miejskie Przedszkole Nr  3

            Serdeczna atmosfera podczas spotkania była pięknym dopełnieniem uroczystości. Nad całością konkursu czuwały organizatorki mgr Patrycja Piszczek i mgr Agnieszka Mamak.

            Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, które wręczyła dyrektor Kazimiera Zięba. Hojnym sponsorom serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.

        • ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II W OCZACH DZIECI
          • ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II W OCZACH DZIECI

          • 18 maja 2022 roku wspomnieliśmy postać św. Jana Pawła II w 102. rocznicę urodzin. Kolejny już raz w naszej szkole katechetka mgr Barbara Bulanda zorganizowała konkurs plastyczny pn. "Święty Jan Paweł II w  oczach dzieci".

            W konkursie wzięli udział uczniowie od klasy pierwszej do piątej. Jego celem jest przybliżenie najmłodszemu pokoleniu postaci Największego Polaka- Świętego Jana Pawła II. Każdy uczestnik otrzymał sympatyczną nagrodę i  pamiątkę udziału.

            Oto wyniki konkursu.

            Nagrody otrzymali: Oliwia cabała-5c; Natalia Wnękowicz-5c; Patrycja Malec-4b; Izabela Kubacka-1b; Krzysztof Drożdż-1b; Norbert Czachurski-1b; Lilianna Franczyk-2b; Gabriela Kędroń-2b.

            Wyróżnienia otrzymali:

            Witold Golonka-1a;Tomek Karpierz-1a; Nadia Kępa-1a; Tomek Glondys-1a; Karolina Twaróg-1a; Milena Mól-1a; Kazimierz Dzik-1a; Julia Kurowska-1a; Aleksadra Głuszek-1b; Leopold Adamicz-1a; Amelka Szewczyk-1b; Antoni Wojtas-1b; Jan Biernat-1c; Karolina Gurba-1c; Kacper Szumilas-1c; Zuzanna Pietrzak-1c; Wiktoria Wątroba-1c; Zosia Wojtas-1c; Anna Świętach-2a; Piotr Kądziołka-2a; Daria Duchnik-2a; Eliza Piwowar-2a; Antek Szewczyk-2a; Antonina Wiewióra-2b; Karolina Biernat-2b; Weronika Kuna-2b; Aleksandra Golonka-2b; Natalia  Wrona- 2b; Natalia Zalewska-2b; Helena Potoniec-2b; Lena Twaróg-2b; Gabryś Kroczek-2c; Karolina Jarosz-2c; Mateusz Jędrzejek-4c; Karolina Tyrała-5c.

            Uczniom nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy sukcesów. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie.

        • GODZINA DLA MELOMANA :)
          • GODZINA DLA MELOMANA :)

          • 10 maja br.  po przerwie spowodowanej pandemią gościliśmy nareszcie w naszej Szkole dzieci i młodzież wraz z Kadrą Pedagogiczną, uczące się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Limanowej. Wśród nich byli także nasi uczniowie, którzy po lekcjach rozwijają swój talent muzyczny. Wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu młodych muzyków, a wykonali oni różnego gatunku utwory. Publiczność (uczniowie klas 1-6) z uwagą wysłuchała gry na instrumentach: skrzypce, fortepian, trąbka, klarnet, wiolonczela, akordeon, flet i nagrodziła wykonawców brawami. Dziękujemy za żywą godzinę muzyki, dzięki czemu powiększy się szkolne grono miłośników tej sztuki.

        • WITAJ MAJ, TRZECI MAJ!
          • WITAJ MAJ, TRZECI MAJ!

          • "Brzmi Polonez Trzeciego Maja!"

             A. Mickiewicz Pan Tadeusz

            W przeddzień 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja nasi uczniowie z klas 7b, 8d  i 8c podczas uroczystej akademii w krótkim programie muzyczno - słownym przypomnieli wydarzenia związane z tym niezwykle ważnym momentem w dziejach naszego narodu. Z momentem, w którym pomimo słabości wewnętrznej polskiego państwa, pomimo zagrożeń ze strony jego potężnych sąsiadów, nasi przodkowie podjęli ostatnią próbę ratowania niegdyś potężnej Rzeczpospolitej Obojga Narodów. 3 maja 1791 po czterech latach wytężonych obrad Sejm Czteroletni przyjął bowiem niezwykle nowatorską jak na ówczesne czasy konstytucję, dając narodowi nadzieję na odbudowę osłabionego państwa.

            W myśl cytatu zaczerpniętego z Pana Tadeusza Adama Mickiewicza akademia zakończyła się odtańczeniem poloneza. W roli tancerzy wystąpiły dzieci z grupy przedszkolnej pod kierownictwem pani mgr Patrycji Piszczek.

            Nad przygotowaniem i przebiegiem akademii czuwali nauczyciele: mgr Marta Hebda, mgr Sabina Kuśnierz oraz mgr Joanna Dutka. Dekorację przygotowała mgr Urszula Potoniec.

             

          • KWIECIEŃ - MIESIĄCEM PAMIĘCI NARODOWEJ

          •  „Naród, który traci pamięć, przestaje byś narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi…”

            Józef Piłsudski

            Są wydarzenia w życiu naszego narodu, o których nie można zapomnieć. Oświęcim, Majdanek – to miejsca straceń tysięcy ludzi, corocznie odwiedzane przez miliony. Kwiecień przypomina nam o wojennej okupacji, tragedii polskich oficerów straconych przez NKWD, jeńcach obozów sowieckich. Ale na mapie są też i inne miejsca z setkami bezimiennych grobów i krzyży, symbolizujących ludzi, których jedyną winą był udział w obronie ojczyzny oraz fakt, że chcieli pozostać Polakami. Nie wiemy, ile dokładnie jest takich miejsc, ale jedno jest pewne – ci, którzy tam zginęli, ofiarowali nam siebie. Poświęcili się dla nas. Czas, byśmy odpłacili się pamięcią…

            Dnia 27 kwietnia 2022 roku w auli naszej szkoły odbyła się wieczornica poświęcona tym tragicznym wydarzeniom z przeszłości Polski. Uczniowie klasy 4a złożyli hołd pamięci poległych w walce o wolność ojczyzny. Publiczność w ciszy i skupieniu, z należytym szacunkiem wysłuchała wierszy i utworów muzycznych upamiętniających wydarzenia II wojny światowej i tragedię milionów Polaków. Pani dyrektor Kazimiera Zięba wygłosiła okolicznościową  przemowę.

            Wieczornica została przygotowana pod kierunkiem nauczycielek – mgr Anny Skrzekut, mgr Agnieszki Zborowskiej i mgr Agnieszki Gancarczyk.

      • Kontakty

        • Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 im.Marii Konopnickiej
        • 183371201;183371023;183371171
        • ul.M.Konopnickiej 4 34-600 Limanowa 34-600 Limanowa Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych