• NOWY MONITOR INTERAKTYWNY

•   21 lipca 2023 r.- W ramach Projektu grantowego pn. Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych. 10 OS Priorytetowa Wiedza i kompetencje. Działanie 10.1.6 Cyfryzacja szkół prowadzących kształcenie ogólne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 mamy zakupiony kolejny monitor interaktywny, który znajduje się w sali nr 19.

Urządzenie to jest dużym ekranem, z którego obraz jest widoczny dla wszystkich uczniów w klasie. Powierzchnia wyświetlacza jest czuła na dotyk, dzięki temu osoba stojąca przy tablicy ma możliwość obsługiwana komputera, uruchomiana dowolnych programów. Praca na nim przypomina korzystanie z bardzo dużego tabletu. Dodatkowo pozwala, tak jak w przypadku tradycyjnych tablic, na pisanie, rysowanie. Jest nowocześniejszy od tablic interaktywnych z projektorami.

Monitor wyposażony jest w system operacyjny Android, ma własną pamięć, możliwość podłączania do niego kamer internetowych i zewnętrznych pamięci USB. Jest narzędziem jeszcze bardziej uniwersalnym, bo można na nich pracować bez konieczności podłączania komputera. Wystarczy go uruchomić i już jest możliwość pisania po tablicy, wyświetlania stron WWW i też pisania po nich, a także wiele innych aplikacji dydaktycznych. Monitory łączą się z siecią Internet, więc nauczyciel może z łatwością sięgnąć do materiału na lekcję zapisanego na swoim dysku w chmurze czy udostępnić wszystko, co zapisał na tablicy jednym kliknięciem – każdy uczeń wychodzi z lekcji z notatkami w wersji elektronicznej. Może także przygotować wcześniej całą treść zajęć dydaktycznych i efektywniej wykorzystać czas lekcyjny.