16 grudnia 2013 r. – W poniedziałkowe popołudnie po raz pierwszy rozbrzmiały kolędy na terenie Jedynki. To uczniowie, którzy objęci są opieką świetlicy szkolnej, jako pierwsi zaprosili swoich rodziców na spektakl Jasełek. Przedstawienie zostało przygotowane specjalnie dla Rodziców, którzy z ogromnym wzruszeniem wysłuchali kolęd i pastorałek w wykonaniu swoich pociech. Nad całością czuwała mgr Bożena Tuczyńska.
- 17.12.2013
Są na świecie Anioły zielone;/ One patrzą na mnie ciekawie/ i w pośpiechu płoszą motyle, kiedy biegam boso po trawie./ Gdy za oknem wciąż pada i pada,/ krople deszczu kapią jak łezki,/ wtedy leci do mnie z pomocą/prosto z nieba – Anioł niebieski./ A gdy zasnę, Anioły/ tańczą taniec wesoły/ i na fletach grają do rana;/ Moje prośby i smutki,/ nawet pacierz za krótki/ zostawiają przed tronem Pana./ Gdy na sercu mi ciężko i płaczę,/ biały Anioł smutki rozumie/ i otula swymi skrzydłami/ i pociesza mnie tak, jak umie./ A wesołe Anioły różowe/ kiedy piję sok malinowy,/ wysyłają do mnie całuski,/ sto pomysłów sypią do głowy./ Kiedy dziecko jest grzeczne od rana,/ złoty Anioł – czy uwierzycie? -/ złotym piórem dobre uczynki/ zapisuje w białym zeszycie!/ Kolorowe Anioły skrzydlate/ prosto z nieba niosą nam dary,/ bezszelestne i niewidzialne -/ ale bez nich świat byłby szary…Beata Kołodziej
Anioły-niezwykłe, piękne i zawsze obecne.
Czy chcemy, czy nie chcemy, anioły i tak są obecne w naszym życiu i w naszej kulturze. Pojawiają się w dekoracjach i malowidłach. Zdobią nie tylko świątynie, ale także nasze domy, ulice, sklepy...
Okres przedświąteczny i świąteczny zbliża nas i młodych ludzi do tajemnicy radości związanej z nadejściem Zbawiciela. I któż to głosi Dobrą Nowinę? Anioł!
Zmierzyliśmy się z tematem wraz z uczniami klas piątych. Dlaczego w takiej formie? Duży format daje większe możliwości przekazania własnych doznań i wizji. Pastel pozwala na szybką pracę i świetne efekty. Praca w grupach uczy współpracy, kompromisów, przekazywania i wyrażania swoich myśli i uczuć. Dodatkowe miłe doznania uzyskują uczniowie wystawiając swoje dzieła.
Dzieci z klas piątych wykazały się pomysłowością i włożyły ogromną ilość energii w realizację wizerunków swoich aniołów. Razem staramy się stworzyć piękną i ciepłą atmosferę tego niezwykłego czasu.
Mirosław Strzeboński
- 21.12.2013
Rozpoczęliśmy swoją przygodę z programem Comenius. W ramach realizacji projektu "Let’s First Understand Our National Heritage in order to Define and Build Our European Identity", którego celem jest między innymi poznanie kultury i cywilizacji własnego kraju, jak i krajów partnerskich, spędziliśmy sześć dni (25-30.11.2013) w pięknym Istambule, w Turcji. Zostaliśmy niezwykle ciepło i serdecznie przywitani przez dyrekcję szkoły Tayfun Topçu Anadolu Lisesi, nauczycieli, rodziców i uczniów. Uczniowie klasy II gimnazjum: Gabriela Daniel, Michał Futiakiewicz, Karolina Halat oraz Jakub Puch, biorący udział w spotkaniu, przygotowali prezentację (PPT) dotyczącą polskich tradycji związanych z najważniejszymi etapami życia człowieka. Uczniowie zmontowali również krótki film przedstawiający fragmenty z chrztu, ślubu i pogrzebu. Po obejrzeniu wszystkich prezentacji i filmów młodzież połączona w międzynarodowe zespoły poszukiwała cech wspólnych łączących zwyczaje ich krajów. W trakcie naszego pobytu w Istambule mieliśmy okazję zetknąć się z dziedzictwem narodowym Turcji, poznać ich kulturę, tradycje, zwyczaje, kuchnię.
Uczniowie mieszkali u swoich nowych tureckich przyjaciół, którzy niezwykle troskliwie się nimi zajmowali, służąć swoją pomocą i radą.
Młodzież spędziła ten czas w towarzystwie swoich nowych przyjaciół pochodzących z różnych stron Europy. Zawarli nowe międzynarodowe znajomości, które podtrzymują na portalach społecznościowych. Z pewnością będzie to dla nich doskonała motywacja do dalszej nauki języka angielskiego, który doskonale przydaje się podczas podróży do innych krajów.
- 16.12.2013
WYJDŹ Z CIENIA- POKAŻ DOBRO!
BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU JUŻ W LIMANOWEJ I W NASZEJ SZKOLE
Do Zakopanego 14 grudnia 2013 r. pojechali po nie harcerze ZHP z naszej Szkoły pod opieką dh Grażyny Nowak, którzy wraz z harcerzami z całej Polski wzięli udział w Zlocie Betlejemskim. Dzielnie towarzyszył im i pomagał tata druhny Ani, pan Wiesław Zięba. Od rana na miejsce zbiórki przybywały patrole ok. 1000 harcerzy zgłoszone do gry miejskiej trwającej sześć godzin, a przygotowanej przez Hufiec Podhalański. Witała ich piękna, słoneczna i zimowa aura. Harcerze mieli za zadanie odnaleźć 46 punktów umieszczonych w różnych krańcach Zakopanego, w których znajdowały się cytaty z Księgi ocalenia. Mieli do dyspozycji mapę ręcznie wykonaną. Należało jak najszybciej uzupełnić Księgę i oddać do organizatorów. Trasa nie była łatwa, lecz harcerze otrzymali duchowe wsparcie pani dyrektor Kazimiery Zięby, przesłane sms-em. Zmęczeni, ale zadowoleni z siebie udali się do schroniska, które okazało się być także rodzinnym domem utalentowanego skoczka narciarskiego Klemensa Murańki. Jego gościnna mama pokazała co bardziej ciekawym harcerzom trofea swego syna i nieco o nim opowiedziała.
Potem w godzinach wieczornych wszyscy zgromadzili się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Tu w oczekiwaniu na przyjazd skautów słowackich przekazujących polskim harcerzom Betlejemskie Światło Pokoju wysłuchali koncertu zespołu New Day. O północy rozpoczęła się eucharystia w języku polskim i słowackim, podczas której modliły się rzesze zuchów i harcerzy mimo mroźnej nocy i zmęczenia po wyczerpującej grze.
Do Zakopanego przyjechała z Warszawy druhna naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego hm. Małgorzata Sinica, która odebrała z rąk skautów słowackich Betlejemski Ogień. Chwilę później zapłonął w lampionie naszych harcerzy, którzy zaniosą Światło do gromady zuchowej dh Agaty Stypuły oraz limanowskich instytucji, urzędów i parafii. Ideą Betlejemskiego Światła Pokoju jest to, by zjednoczyło wszystkich ludzi w pokoju i braterstwie zwłaszcza w okresie świąt Bożego Narodzenia, bez względu na to kim są i gdzie mieszkają. Światło niesione harcerskimi dłońmi dotrze do wszystkich pragnących wyjść z cienia i czynić dobro, zarażać nim innych.
W drodze powrotnej do Limanowej drużyna harcerska zatrzymała się w Mszanie Dolnej, gdzie oczekiwała na nią druhna komendantka Hufca Gorczańskiego hm. Ewa Jasińska wraz
z drużyną harcerską dh. Bartłomieja Handzla. Limanowianie na mszańskim rynku przekazali komendantce Betlejemskie Światło Pokoju, a następnie zawiązali krąg i odśpiewali Bratnie słowo. Na koniec Iskierka przyjaźni połączyła zebranych i umocniła na dalsze wędrowanie ze Światłem. Kolejne dni dla harcerzy z Jedynki będą pracowite, bowiem chcą podzielić się Betlejemskim Światłem Pokoju w swojej Małej Ojczyźnie, w Limanowej. Na poniedziałkowych roratach przekazali Betlejemskie Światło Pokoju w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej na ręce proboszcza dr. Wiesława Piotrowskiego, by mogło zapłonąć w domach parafian.Bardzo dziękujemy Burmistrzowi Miasta Limanowa p. Władysławowi Biedzie za życzliwość wobec harcerskich inicjatyw i finansowe wsparcie wyjazdu do Zakopanego.
- 13.12.2013
99. rocznica bitwy na Jabłońcu 11 grudnia 2013 r. miał podobną aurą pogodową jak ten dzień sprzed 99 lat, kiedy na Jabłońcu toczyły się krwawe walki, ginęli żołnierze, a wodzowie zagrzewali do boju i sami oddawali życie. Dziś nad ich mogiłami szumią wysokie drzewa, a limanowianie przez lata zapalali płomienie pamięci. To miejsce jest częścią historii naszego miasta, naszych mieszkańców Jabłońca i Podjabłońca. Na rok przed 100. rocznicą delegacja uczniów naszej Szkoły, drużyna harcerska wraz z nauczycielami udały się na wzgórze Jabłoniec, gdzie odbyła się uroczysta msza św. w intencji poległych oraz apel poległych. Przybyli goście z Węgier, przede wszystkim Albert Muhr – wnuk pułkownika Othmara Muhra – bohaterskiego dowódcy cesarsko-królewskich huzarów grafa Nádasdy’ego z Sopronia, oraz praprawnuk Bence Bujdosó. Byli także przedstawiciele Ambasady Węgier, władze Miasta Limanowa i rekonstruktorzy ze Stowarzyszenia Historii Ożywionej Jabłoniec 1914 (którzy byli organizatorami obchodów rocznicy), młodzież ze Strzelca, uczniowie Gimnazjum nr 3 oraz mieszkańcy Jabłońca. Z uwagą wysłuchaliśmy homilii ks. Stanisława Wojcieszaka. Po mszy roznieśliśmy na mogiły zapalone znicze.
- 13.12.2013
6 grudnia 2013 r. - Idzie Mikołaj…Idzie, idzie Święty z długą siwą brodą, a dwaj aniołkowie za ręce go wiodą.(…)Każdemu nad głową złota gwiazdka świeci, idą i szukają samych grzecznych dzieci. W radosnej atmosferze oczekiwali uczniowie ZSS Nr 1 na przybycie Świętego Mikołaja. Gdy wreszcie dotarł, obdarował wszystkich uczniów słodyczami. Przekonał się również, że spotkanie z Nim sprawia radość nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Radosne spotkania zostały uwiecznione na licznych fotografiach. Zapraszamy do galerii. Dziękujemy Radzie Rodziców, która przygotowała dla każdej klasy paczkę ze słodyczami i przekazała ją wychowawcy, który obdarował uczniów.
- 07.12.2013
4 grudnia 2013 r. – w Zespole Szkół Samorządowych Nr 1 odbył się I Mikołajkowy Turniej Szachowy pod patronatem Burmistrza Miasta Limanowa mgr. Inż. Władysława Biedy. Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach: dla wychowanków przedszkola, dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej (klasy 1-3), dla uczniów klas 4-6. Każdy uczeń otrzymał dyplom i medal. Zwycięzcy otrzymali dodatkowo puchary. Nagrody wręczali: Pan Burmistrz Władysław Bieda i dyrektor szkoły Kazimiera Zięba. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki od Świętego Mikołaja.
- 04.12.2013
29 listopada 2013 r. - ,,Andrzeju, Andrzeju,/ Dziewcząt dobrodzieju, /Wolę swoją okaż,/ Najmilszego pokaż…” – od 26 listopada trwały zabawy andrzejkowe w Jedynce. Rozpoczęli gimnazjaliści, którzy zdecydowali , ze będą bawić się wspólnie. Nad atrakcjami wieczoru czuwał mgr inż. Daniel Smoleń. Następnego dnia bawili się uczniowie klas 4-6 wspierani przez starszych kolegów z gimnazjum. Jako ostatni bawili się uczniowie z klas 1-3 oraz wychowankowie oddziałów przedszkolnych. Bardzo ciekawie spędzili piątkowe popołudnie uczniowie ze szkolnej świetlicy, którym andrzejkowe wróżby przygotowała mgr Irena Śmierciak wraz z uczennicami z klasy 5 c. Zabawa z wróżbami podobała się wszystkim!
- 03.12.2013
28 listopada 2013 r.
Zawody dziewcząt w piłce siatkowej
27 listopada w naszej szkole odbyły się zawody dziewcząt w piłce siatkowej, na które zgłosiły się drużyny z limanowskich gimnazjów. Były to Mistrzostwa Miasta, będące eliminacjami do etapu powiatowego zawodów.
Nasza drużyna przygotowała swojej trenerce urodzinową niespodziankę. Były kwiaty, oryginalne życzenia, tort i … najprawdziwsze łzy wzruszenia pani Anity.
Nasze dziewczęta zajęły II miejsce. Gratulujemy!
- 24.11.2013
20 listopada 2013 r. –SKO wróciła do Szkoły! Szkolnym opiekunem i koordynatorem została mgr Ewa Łabuz. Konto SKO zostało założone w Banku Spółdzielczym. W ramach dobrej współpracy wszyscy uczniowie Jedynki zostali przeszkoleni przez Pracowników Banku Spółdzielczego i poznali zasady mądrego oszczędzania i dysponowania pieniędzmi. Uczniowie z wielkim entuzjazmem przyjęli te informacje oraz zasady i już dokonują pierwszych wpłat, aby zrealizować swe plany. Życzymy uczniom i mgr Ewie Łabuz powodzenia oraz cierpliwości w realizowaniu mądrego zalecenia Komisji Edukacji Narodowej, która zalecała szkołom ,,ćwiczyć dzieci w oszczędzaniu” i w taki sposób uczyć je mądrego dysponowania pieniędzmi.
- 03.12.2013
19 listopada 2013 r. – w ZSS Nr 2 odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas 4 -6 Sebastian Sukiennik (6 b) zdobył III miejsce, a Aleksandra Puch (6 a) uzyskała wyróżnienie. Gratulujemy uczniom, Rodzicom i nauczycielom: mgr Monice Futiakiewicz i mgr Marcie Hebdzie.
- 18.11.2013
Harcerskie Przyrzeczenie
„Mam szczerą wolę całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce, nieść chętną pomoc bliźnim i być posłuszną/posłusznym Prawu Harcerskiemu” - tak brzmi rota Przyrzeczenia Harcerskiego.
Jeszcze w ubiegłym roku szkolnym pięcioro kandydatów otwarło próbę harcerza. Anna, Beata, Ewelina, Michał i Natalia zostali dopuszczeni do złożenia Przyrzeczenia i wypowiedzieli je w sobotnie przedpołudnie 16 listopada. Zbiórkę poprowadziła dh. przew. Grażyna Nowak, która odebrała przyrzeczenie, a świadkami byli wszyscy pozostali członkowie drużyny harcerskiej i jej sympatycy.Harcerski śpiew rozbrzmiewał w Kamieniołomie pod Łysą Górą, a towarzyszył mu trzask ognia i delikatny szum strumienia.
Cieszymy się, że na pięciu mundurach nowych harcerzy połyskuje „Świetlany harcerski krzyż”. Życzymy im wszelkiej pomyślności na harcerskich szlakach!
Zapraszamy do naszej drużyny, bo
Harcerzem być - to wcale nie wada
Harcerzem być – każdemu wypada
Harcerzem być – to gratka nie lada
Harcerzem być – to innym pomagać
- 18.11.2013
14 listopada 2013 r. – tego dnia odbył się uroczysty finał Powiatowego Konkursu pt. ,, Julian Tuwim - czarodziej słowa”. Konkurs był przeznaczony dla wychowanków przedszkola i uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. W grupie klas 2-3 III miejsce zdobyła Joanna Joniec – uczennica klasy trzeciej , a wyróżnienie Michał Skrzekut – uczeń klasy drugiej. Gratulujemy Rodzicom, mgr Dorocie Reciak i mgr Marii Rosiek.
- 15.11.2013
Sprawozdanie z XII Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej o zasięgu powiatowym
organizowanego przez dyrekcję i nauczycieli ZSS Nr 1 w Limanowej
14 listopada 2013 roku w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury odbył się XII Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej. O godzinie 9.00 pani dyrektor mgr Kazimiera Zięba powitała gości i uczestników.
Później rozpoczęły się przesłuchania w kategorii Pieśń Patriotyczna. Najpierw wystąpili uczniowie szkół podstawowych, potem gimnazjów.
Uczestnicy konkursu Pieśni Patriotycznej przygotowali po 2 utwory o tematyce patriotycznej związane z historią Polski powojennej – od 1956 roku do czasów obecnych.
Do konkursu w Kategorii Pieśń zostało zgłoszonych:
- 21 uczestników ze szkół podstawowych (zespołów i solistów),
- 19 uczestników z gimnazjów (zespołów i solistów).
Występy uczestników w kategorii Pieśń Patriotyczna oceniało jury w składzie: pani Halina Dyczek - przewodnicząca, pani Renata Biernat,pani Maria Poręba – członkowie.
Jury przyznało następujące nagrody w kategorii Pieśń Patriotyczna :
- szkoła podstawowa:
I miejsce
- Zuzanna Wietrzyk - Zespół Szkół Nr 1 w Mszanie Dolnej
- Małgorzata Surdziel - Zespół Szkół w Ujanowicach Szkoła Podstawowa w Ujanowicach
II miejsce
- Aleksandra Baczyńska – Zespół Szkół Samorządowych Nr 2 w Limanowej
III miejsce
- Anna Wygoda i Szymon Nowak wraz z zespołem „Moderato” - Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Limanowej
-zespół wokalno-instrumentalny - Szkoła Podstawowa nr 2 w Kasince Małej
Wyróżnienie specjalne za interpretację
- Beata Ogiela z Zespołu Szkół Nr 1 w Mszanie Dolnej
Wyróżnienie
- zespół wokalno-instrumentalny - Szkoła Podstawowa nr 2 w Kasince Małej
- Gonet Gabriela Zespół Szkół w Laskowej
- Zuzanna Pociecha – Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie
- gimnazjum:
Grand Prix
- Justyna Rusnarczyk, Renata Pietrzak, Laura Ceklarz– Gimnazjum w Kasinie Wielkiej – budynek A (zespół)
I miejsce
- Marcelina Gardoń - Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szczawie
II miejsce
- Matląg Kinga - Zespół Szkół w Laskowej
III miejsce
- Zespół wokalno-instrumentalny – Zespół Szkół w Ujanowicach Publiczne Gimnazjum
- Krystian Kubowicz – Gimnazjum w Kasinie Wielkiej – budynek B
Wyróżnienie:
- Mariola Maniak - Zespół Szkół w Pasierbcu
- Zespół wokalno-instrumentalny z Zespołu Szkół Samorządowych Nr 1 w Limanowej
Następnie rozpoczął się konkurs w kategorii Poezja Patriotyczna. Uczniowie mieli przedstawić interpretację wiersza bądź fragmentu prozy związanego z historią Polski powojennej – od 1956 roku do czasów obecnych.
Wystąpiło 33 uczestników ze szkół podstawowych i 19 uczestników z gimnazjów.
Występy uczestników w kategorii Poezja Patriotyczna oceniało jury w składzie: pani Renata Hasior – przewodnicząca, pani Bernadeta Polak, pani Marta Machynia i pani Aneta Jedynak – członkowie.
Jury wręczyło następujące nagrody w kategorii Poezja Patriotyczna:
– szkoła podstawowa:
Grand Prix
- Natalia Wadowska z ZSS Nr 2 w Limanowej
I miejsce
- Dorota Śmierciak z ZS w Przyszowej
- Dawid Śmieszek z ZPO w Kasinie Wielkiej
II miejsce
- Filip Klimek z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Piekiełku
III miejsce
- Karolina Mucha z ZS w Pasierbcu
- Sandra Duplak ze SP w Młynnem
- Julita Nalepa ze SP w Łukowicy
Wyróżnienie
- Aleksandra Cieżak ze SP nr 1 w Kasince Małej
- Wojciech Dyląg z Niepublicznej SP w Piekiełku
- Aleksandra Kulig z ZS w Pasierbcu
– gimnazjum:
I miejsce
- Beata Atłas z ZSS nr 4 w Limanowej
II miejsce
- Kinga Król z ZS w Starej Wsi II
III miejsce
- Izabela Waligóra z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Starej Wsi
- Joanna Sukiennik z ZSS Nr 1 w Limanowej
wyróżnienie
- Krzysztof Tomaszek z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Starej Wsi
- Karolina Juszczak z ZS w Pasierbcu
- Marcin Twaróg z ZSS Nr 2 w Limanowej
Nagrody książkowe dla laureatów ufundowane zostały przez:
- Starostwo Powiatowe w Limanowej.
- Urząd Miasta Limanowa
- Urząd Gminy Limanowa
- 18.11.2013
10 listopada 2013 r. – uczniowie naszej Jedynki wzięli udział w III Niepodległościowym Złazie na Jabłońcu. W konkursie historycznym uczestniczyło czworo gimnazjalistów i pięcioro uczniów ze szkoły podstawowej. W tej kategorii wielki sukces odniósł Szymon Nowak, który zdobył I miejsce. Gratulujemy znajomości historii związanej z bitwą jabłoniecką.
- 18.11.2013
8 listopada 2013 r. odbyły się V Otwarte Drużynowe i Indywidualne Zawody w Strzelectwie Sportowym z okazji Narodowego Święta Niepodległości o Puchar Burmistrza Miasta Limanowa. Organizatorami byli: Urząd Miasta Limanowa, Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Limanowej, Klub Strzelecki „ARCUS” Limanowa. Nasi uczniowie wzięli udział w konkurencji: karabinek sportowy „SLAVIA”, kaliber 4,5 mm.
Oto ich wyniki:
Szkoła podstawowa - dziewczęta - indywidualnie:
III miejsce Raczek Kamila
VI miejsce Łękawa Eryka
chłopcy - indywidualnie:
IV miejsce Śliwa Kamil
gimnazjum
dziewczęta - indywidualnie:
I miejsce Struzik Zuzanna
III miejsce Szura Aleksandra
chłopcy - indywidualnie:
VI miejsce Wojs Michał
Drużynowo - Szkoły Podstawowe:
Dziewczęta:
I miejsce ZS NR 1 Stara Wieś – 244 pkt
II miejsce ZSS NR 1 Limanowa – 225 pkt
III miejsce ZSS NR 2 Limanowa – 160 pkt
Chłopcy:
I miejsce ZS NR 1 Stara Wieś – 267 pkt
II miejsce SP Piekiełko – 262 pkt
III miejsce ZSS NR 3 Limanowa – 223 pkt
IV miejsce ZSS NR 1 Limanowa – 189 pkt
Drużynowo - Gimnazja:
Dziewczęta:
I miejsce GIM. nr 1 Stara Wieś – 246 pkt
II miejsce GIM. Piekiełko – 235 pkt
III miejsce GIM. nr 1 Limanowa – 197 pkt
IV miejsce GIM. nr 2 Limanowa – 165 pkt
V miejsce GIM nr 4 Limanowa – 151 pkt
VI miejsce GIM. nr 3 Limanowa – 145 pkt
Chłopcy:
I miejsce GIM. nr 2 Limanowa – 256 pkt
II miejsce GIM. nr 1 Stara Wieś – 245 pkt
III miejsce GIM. nr 3 Limanowa – 230 pkt
IV miejsce GIM. nr 1 Limanowa – 228 pkt
V miejsce GIM. nr 4 Limanowa – 203 pkt
VI miejsce GIM. Piekiełko – 190 pkt
W zawodach startowało 85 zawodników, w klasyfikacji indywidualnej wręczono medale
i dyplomy, w klasyfikacji drużynowej wręczono puchary Burmistrza Miasta Limanowa
i dyplomy. Każdy uczestnik otrzymał poczęstunek (soczek + drożdżówka) ufundowany przez Urząd Miasta Limanowa.
- 17.10.2013
Komunikat dla uczniów i rodziców
1. W naszej szkole prowadzona jest ogólnopolska akcja ekologiczna pt. „Bo wszystkie bystrzaki zbierają pustaki”. Dotyczy ona zbiórki opakowań po zużytych tuszach i tonerach, a będzie trwać do 31 grudnia 2013 r. Dla szkoły, która zbierze najwięcej pojemników i dla najbardziej aktywnych uczniów przewidziane są nagrody, dlatego oddający powinien zgłosić swoje nazwisko w sekretariacie szkoły.
Kartonowy pojemnik na zużyte tusze i tonery znajduje się na parterze, naprzeciw sekretariatu.
2. W każdy pierwszy piątek miesiąca natomiast będziemy prowadzić zbiórkę makulatury w ramach akcji „Przywróćmy dzieciom uśmiech”. Ogłosiła ją fundacja Przyjazny Świat Dziecka, a dochód zostanie przekazany na rzecz rodzinnych domów dziecka.
Prosimy wcześniej zważyć makulaturę i zgłosić chęć oddania u pana konserwatora Adama Bukańskiego.
Zbiórka odbywać się będzie w budynku szkolnym od strony parkingu szkolnego od ul. Zielonej w godz. 730 - 1200 .
- 12.11.2013
Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości
Poniedziałkowe przedpołudnie 11 listopada zostało otulone mgłą. Mimo tego na limanowskim rynku zgromadziło się wielu naszych uczniów, rodziców i nauczycieli. Harcerze z drużyny harcerskiej pod opieką p. Grażyny Nowak i zuchy z gromady pod opieką p. Agaty Stypuły, poczet sztandarowy, chłopcy w mundurach Grupy Rekonstrukcyjnej Stowarzyszenia Historii Ożywionej Jabłoniec 1914, uczniowie klasy 5c z wychowawczynią p. Iwoną Król wzięli udział w inscenizacji wjazdu Marszałka Józefa Piłsudskiego do Limanowej. Następnie harcerze zaciągnęli wartę przy pamiątkowych tablicach umieszczonych na zachodniej ścianie Bazyliki, gdzie liczne delegacje instytucji i organizacji składały wiązanki kwiatów w dowód pamięci o poległych w walkach o wolność Ojczyzny.
Zebrani uczestniczyli we mszy św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem ks. proboszcza Wiesława Piotrowskiego i wysłuchali homilii ks. Roberta Pociechy. Kaznodzieja zachęcał do modlitwy za Ojczyznę, a więc za samych siebie, za naszych bliskich i przyszłe pokolenia, bo wszyscy tę Ojczyznę tworzymy.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
- 18.11.2013
8 listopada 2013 r. – w tym dniu odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Program artystyczny dostarczył widzom wielu wzruszeń. W tym roku program przygotowali: mgr inż. Maria Wrona, mgr Jacenty Goliński, mgr Joanna Dutka, mgr Bożena Tuczyńska. Nad strona techniczną czuwał mgr Daniel Smoter, mgr Janusz Kądziołka, Pani Maria Bogaczyk i inż. Adam Bukański. Delegacja młodzieży naszego Zespołu uczestniczyła również w uroczystościach patriotycznych w Łososinie oraz w uroczystej Sesji Rady Miasta Limanowa
Archiwum Aktualności