• ŚWIĘTO NARODOWE TRZECIEGO MAJA'2024
          • ŚWIĘTO NARODOWE TRZECIEGO MAJA'2024

          • 29 kwietnia 2024 r. - społeczność szkolna zgromadziła się, by uczcić 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to także wyjątkowa chwila, ponieważ mgr Marek Biedroń, nauczyciel matematyki i wieloletni dyrektor naszej Szkoły zakończył czynne wykonywanie zawodu. Żegnany przez delegację Grona Pedagogicznego, Rady Rodziców, Związku Nauczycielstwa Polskiego i Dyrektor Kazimierę Ziębę odebrał życzenia dobrego odpoczynku i aktywności na innym polu życia.

            Uczniowie pod kierunkiem mgr Ewy Łabuz, mgr. Jacentego Golińskiego, mgr Joanny Dutki przy współpracy plastycznej mgr Sylwii Biedroń i mgr Iwony Król przygotowali wzruszający program patriotyczny. 

            Zostały odczytane fragmenty historycznej treści Konstytucji z 3 maja 1791 roku. Popłynęły słowa pieśni: "Żeby Polska była Polską", "Taki kraj", "Pieśń konfederatów barskich" - pragnienie wielu pokoleń naszych Rodaków. Przypomniane zostały obrazy i zdjęcia archiwalne z dziejów Ojczyzny i Limanowej. Nasze uczennice zatańczyły dumnie taniec z flagami. Całość prowadzili Oliwia Cabała i Piotr Wątroba.

            Bardzo dziękujemy za przygotowanie uroczystej akademii i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

        • PODIUM W OGOLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM
          • PODIUM W OGOLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

          • 17 kwietnia 2024 r. w Limanowskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie 
            V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”. Konkurs organizowany pod patronatem Małopolskiej Kurator. Uroczystość połączona była z wystawą prac plastycznych i skierowaną do młodzieży prelekcją wygłoszoną przez Panią Małgorzatę Wróbel – bliską przyjaciółkę pani Wandy Półtawskiej, byłej więźniarki obozu w Ravensbruck.                

               Uczennice z klas 7 naszej szkoły otrzymały:

            II miejsceMagdalena Mól kl. 7b                                                                                                             Wyróżnienie – Gabriela Wójtowicz kl. 7a                                                                                                    Wyróżnienie – Marta Szewczyk – kl. 7c

            Opiekunem artystycznym dziewcząt była mgr Joanna Dutka, której dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie młodych talentów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

             

        • PAMIĘĆ JEST WAŻNA!
          • PAMIĘĆ JEST WAŻNA!

          • 25 kwietnia 2024 r. - Dlaczego pamięć jest taka ważna? Według Cycerona „Pamięć jest skarbnicą i strażniczką wszystkich rzeczy”. W tej skarbnicy jak najcenniejsze klejnoty przechowywane są wspomnienia o ludziach, którzy swoje życie poświęcili dla innych. Jest ich tak wielu, że czasem, który im jest poświęcony, jest cały miesiąc- kwiecień.

            W tym roku na  wieczornicy z okazji miesiąca pamięci narodowej postanowiliśmy uczcić Powstańców Warszawskich, a zwłaszcza młodzież i dzieci, które także brały udział w tym narodowym zrywie z roku 1944. Krótkie przedstawienie z elementami multimediów przygotowali uczniowie klas szóstych pod opieką pań: mgr Agnieszki Tokarczyk- Palej i mgr Anety Jedynak.

            25 kwietnia na godzinę 9. 20 do naszej auli zaproszone zostały klasy 7 a ,8a i 8b. Widzowie w niezwykłym skupieniu oglądali odczyszczone cyfrowo zdjęcia i filmy z powstania i wysłuchali wierszy poetów „pokolenia Kolumbów”. Naocznie przekonali się, że dzieci, młodzież i dorośli „walczyli ginąc ramię w ramię. A krew rozlana na ulicach była ich dobrowolną ofiarą.”

            Warto poświęcić kilka minut na oddanie hołdu bohaterom, którzy swoją śmiercią i cierpieniem budowali naszą polską tożsamość.

        • CHROŃMY ZIEMIĘ!
          • CHROŃMY ZIEMIĘ!

          • 22 kwietnia 2024 r. -  w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Ziemi połączone z galą rozdaniem nagród laureatom piątej edycji plastycznego Konkursu Ekologicznego. W tym roku tematyka konkursu i Dnia Ziemi poświęcona była zwierzętom chronionym w Małopolsce.

            Uczniowie klasy IIc pod opieką wychowaczyni mgr Anety Giemzik w przedstawieniu „Na leśnej polanie” ukazali wartość lasów i łąk śródleśnych, jako ostoi dla wielu zagrożonych gatunków. 

            Lasy to źródło życia, mieszka w nich mnóstwo zwierząt, a wielu ludzi znajduje w nich źródło utrzymania. Lasy regulują poziom wód, chronią glebę, są płucami naszej planety. Wszyscy potrzebujemy lasów do życia. W Polsce ochroną objętych jest 715 gatunków roślin, 322 gatunków grzybów i porostów oraz 801 gatunków zwierząt. Celem ochrony jest zapewnienie przetrwania i zachowania właściwego stanu gatunków występujących w Unii Europejskiej oraz zachowanie bioróżnorodności gatunkowej i genetycznej. Małopolska to rejon o największej w Polsce liczbie parków narodowych. Mamy ich aż sześć oraz dwa światowe rezerwaty biosfery. To w Małopolsce znalazły swoje ostatnie ostoje zagrożone wyginięciem zwierzęta – największe żyjące drapieżniki, latające ssaki, a także delikatne motyle. Niektórych z nich jest już tylko kilkadziesiąt, ale nadal możemy je spotkać. Nie zawsze jest to bezpieczne i pamiętać musimy, że w świecie dzikiej przyrody to my jesteśmy intruzami.

            W dniu 15.04.2024r.w Zespole Szkolno- Przedszkolnym Nr 1 w Limanowej  komisja konkursowa w składzie: mgr Joanna Dutka, mgr Wiesława Joniec, mgr Krystyna Dyrcz, mgr Aneta Giemzik, mgr Izabela Wójcik wybrała 17 laureatów spośród 128 prac. Ocenie podlegał ogólny wyraz artystyczny, zgodność z tematem konkursu, oryginalność i pomysłowość, estetyka prac.

            Celem konkursu było zdobywanie i pogłębianie wiedzy przyrodniczej szczególnie dotyczącej zwierząt chronionych w Małopolsce, uwrażliwienie na aktualne problemy ochrony przyrody, rozwijanie umiejętności i wyobraźni plastycznej. Organizatorkami konkursu były: K. Dyrcz, I. Wójcik, A. Giemzik.

            Komisja przyznała:

            GRAND PRIX - Julia Bieda kl 5B, Marharyta Kolesnyk kl. 5A

            I MIEJSCE: Anna Włodarczyk 4C, Milena Biedroń 5A, Anna Orzechowska 6B, Patrycja Malec 6B, Mateusz Jędzrzejek 6C

            II MIEJSCE: Lena Twaróg 4B, Izabela Trzeciak 4C, Antonina Wiewióra 4B, Piotr Danel 6A, Krzysztof Wojas 6A

            III MIEJSCE: Justyna Nowogórska 4A, Eliza Piwowar 4A, Piotr Wojtas 5B, Wiktoria Kowalska 6C, Julia Broda 6C

            Sponsorzy konkursu: Rada Rodziców, Nadleśnictwo w Limanowej, Bank Spółdzielczy w Limanowej, Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Limanowej. Serdecznie dziękujemy za Państwu za życzliwe wsparcie naszej inicjatywy.

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

             

          • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „LIMANOWA W OCZACH DZIECKA”

          • 19 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyła się XVIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy „Limanowa w oczach dziecka” pod patronatem Burmistrza Miasta Limanowa mgr inż. Władysława Biedy. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas trzecich z czterech miejskich szkół. Przystąpiło do niego 18 uczestników. Komisja konkursowa jak co roku była pod wrażeniem bardzo wysokiego poziomu wiedzy dzieci na temat naszego miasta i wyłoniła zwycięzców.

            I miejsce – Alicja Tabor  SP Nr 3

            II miejsce – Karolina Twaróg  ZSP Nr 1

            II miejsce - Wojciech Małucha  SP Nr 3

            III miejsce – Natasza Czochara  SP Nr 3

            IV miejsce – Tobiasz Ryś  SP Nr 3

            V miejsce – Milena Mól  ZSP Nr 1

            VI miejsce – Jan Biernat  ZSP Nr 1

            VI miejsce – Natalia Tabor  ZSP Nr 4

             

            Wyróżnienia otrzymali:

            Barbara Padula  SP Nr 3

            Leopold Adamicz  ZSP Nr 1

            Krzysztof Drożdż  ZSP Nr 1

            Emilia Bukowiec  ZSP Nr 4

            Maksymilian Czeczótka  SP Nr 3

            Anna Zimniewska  ZSP Nr 4

            Wiktoria Wojtas  SP Nr 2

            Nikola Wojcieszak SP Nr 2

            Franciszek Dudek  ZSP Nr 1

            Amelia Juszkowicz  ZSP Nr 4

             

                        Drugą częścią konkursu „Limanowa w oczach dziecka” była konkurencja plastyczna, która objęła uczniów klas 1 – 3 limanowskich szkół. Temat tegorocznej XXI edycji - „Limanowa – moje przyjazne miasto”.

                        Na konkurs napłynęły  93 prace plastyczne:  z ZSP Nr 1 – 40 prac, SP Nr 2 – 8 prac ,  SP Nr 3 – 26 prac,  ZSP Nr 4 – 19 prac. Komisja wyróżniła 30 laureatów.

            UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI W KONKURSIE :

            (lista wg alfabetu)

             

            1. Zuzanna Chochół - SP Nr 3

            2. Tomasz Czachurski - SP Nr 3

            3. Natasza Czochara - SP Nr 3

            4.Nikola Frączek - ZSP Nr 1

            5.Aleksandra Głuszek - ZSP Nr 1

            6.Julia Golonka - ZSP Nr 1

            7.Witold Golonka - ZSP Nr 1

            8.Zofia Górska - ZSP Nr 1

            9.Antonina Jasica - SP Nr 2

            10.Amelia Kałużny - SP Nr 2

            11.Patrycja Kordeczka - ZSP Nr 1

            12.Kamil Koza - SP Nr 3

            13.Zofia Król - SP Nr 3

            14.Adam Mrowca - ZSP Nr 4

            15.Jagoda Palacz - ZSP Nr 1

            16.Magdalena Prędka - ZSP Nr 1

            17.Łukasz Radzik - ZSP Nr 4

            18.Aleksander Ryś - ZSP Nr 4

            19.Mateusz Ryś - SP Nr 3

            20.Martyna Ryś - ZSP Nr 4

            21.Tobiasz Ryś - SP Nr 3

            22.Nikola Szewczyk - ZSP Nr 4

            23.Szymon Szewczyk - ZSP Nr 1

            24.Nina Szubryt - ZSP Nr 1

            25.Zuzanna Szumilas - ZSP Nr 1

            26.Alicja Tabor - SP Nr 3

            27.Natalia Tabor - ZSP Nr 4

            28.Magdalena Tokarz - ZSP Nr 1

            29.Anna Trynka - SP Nr 3

            30.Anna Zimniewska - ZSP Nr 4

             

            Dyplomy i nagrody rzeczowe wręczyli Przewodniczący Rady Miasta Limanowa Wiesław Sędzik, Kierownik Zespołu Marketingu Banku Spółdzielczego w Limanowej Sabina Załupska, dyrektor ZSP Nr 1 Kazimiera Zięba. Swoją obecnością zaszczycił nas Radny Miasta Limanowa Janusz Kądziołka.

                        Sponsorami nagród byli: Urząd Miasta Limanowa, Bank Spółdzielczy w Limanowej, Rada Rodziców ZSP Nr 1 w Limanowej, Pracownia Wypieków pana Pawła Opoki, Cukiernia „Ptyś” pana Piotra Grucy, Grupa „Maspex”, Firma „ Gwarant” pana Janusza Bugajskiego i pana Jerzego Kaima, ZUP „EMITER” Sp.z o.o.

                        Konkurs przygotowały: Bożena Banach, Małgorzata Golonka, Patrycja Piszczek, Dorota Reciak

             

                        Wszystkim uczestnikom konkursu i nauczycielom przygotowującym  gratulujemy.

        • SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY'2024
          • SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY'2024

          • W  dniu 17 kwietnia 2024 r. odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas 7 - 8 pn. ,,Zemsta - uczy i bawi”. W konkursie tym wzięło udział 18 uczniów. Z radością informujemy o wynikach konkursu.

            1 miejsca  Jolanta Ryś  kl.8b, Michał Koszyk  kl.7c                                                                   

            2 miejsca  Ksenia Biernat  kl.7a, Kinga Frączek  kl.8a                                                                                    

            3 miejsce  Wiktoria Wrona  kl.8b                                                                                          

            Wyróżnienia Katarzyna Dudek  kl.7c, Wiktoria Polak  kl.8a

            Konkurs zorganizowali nauczyciele bibliotekarze: mgr Lidia Mamak i mgr Zyta Kita. Bardzo dziękujemy!

            Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział.

        • PAMIĘĆ TRWA ...
          • PAMIĘĆ TRWA ...

          • 14 kwietnia 2024 r. - przed 84 laty, 13 kwietnia 1943 roku Niemcy poinformowali o odkryciu w Katyniu grobów polskich oficerów zamordowanych przez sowieckie NKWD. Natychmiast Związek Sowiecki uruchomił działania, których celem było obarczenie winą za zbrodnię Niemców i ukrycie prawdy o własnej odpowiedzialności za śmierć polskiej elity. W trwaniu kłamstwa katyńskiego - nierozerwalnie związanego ze zbrodnią katyńską -mają swój udział również państwa zachodnie, które przez dziesiątki lat milczały, porzucając prawdę w imię dobrych relacji ze Związkiem Sowieckim.

            Ostatecznie dopiero po pół wieku Moskwa przyznała, że zbrodni dokonało NKWD wiosną 1940 roku.

            W niedzielę 14 kwietnia 2024 roku w limanowskiej bazylice MBB odprawiona została uroczysta msza święta w intencji pomordowanych polskich oficerów w Katyniu, Charkowie, Miednoje, Bykowni, Kuropatach koło Mińska. Mszy przewodniczył ks. Tadeusz Kubala, który wspomniał, że naszym obowiązkiem jest pamięć o tych, którzy w nieludzki sposób zostali pozbawieni życia.

            Mszę świętą poprzedził apel poległych odczytany przez ucznia naszej szkoły Piotra Wątrobę. "Zginęliście za wolną, niepodległą Polskę, a nad waszymi mogiłami szumiał tylko niemy brzozowy las. My nie zapomnimy o przeszłości. Stańcie do apelu!" -wzywała młodzież.

            Uczniowie naszej szkoły włączyli się także w oprawę liturgiczną mszy świętej.

            Po nabożeństwie odbyła się uroczysta procesja do tablicy upamiętniającej miejsce kaźni Polaków na Wschodzie. Cześć pomordowanym polskim oficerom oddali przedstawiciele Sejmu RP, władze Powiatu, Miasta, Gminy, instytucji, szkół, oraz harcerze z drużyny Dzieci Gór pod komendą pani Dyrektor Grażyny Nowak, zuchy z Gromady Przyjazne Orły pod opieką dh Ewy Opoki, Związek Strzelecki pod komendą Stanisława Dębskiego. 

            Uroczystość uświetnił Chór Chłopięcy pod batutą Pani mgr Haliny Dyczek, który wykonał piękną pieśń pt. "Marsz Sybiraków" (autor Marian Tankajtysa były Sybirak) oraz orkiestra Echo Podhala. 

            Z ramienia szkoły odpowiedzialnymi za przygotowanie 84. rocznicy zbrodni katyńskiej byli: mgr Barbara Bulanda, mgr Joanna Dutka, ks. katecheta Witold Tadeusiak.

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji (fot. p. M. Czachurska-Bieda).

        • KONKURS "MARATON CZYTELNICZY"
          • KONKURS "MARATON CZYTELNICZY"

          • 10.04.2024 r. - uczennice naszej szkoły - Ksenia Biernat (kl.7a) i Gabriela Wójtowicz (kl.7a) wzięły udział w przesłuchaniach w konkursie pn. ,,Maraton Czytelniczy", organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Limanowej i Bibliotekę Pedagogiczną Filia w Limanowej wyłaniających laureatów z terenu Miasta Limanowa.

            Uczestnicy konkursu czytali wybrany przez siebie fragment prozy Kornela Makuszyńskiego. Decyzją jury uczennice naszej szkoły Ksenia Biernat i Gabriela Wójtowicz otrzymały wyróżnienia organizatorów konkursu. Serdecznie gratulujemy Kseni i Gabrysi.

            Dziękujemy mgr Lidii Mamak za opiekę merytoryczną nad dziewczętami.

        • TRIADA ARTYSTYCZNA - ŚPIEWAJĄCE DZIECI
          • TRIADA ARTYSTYCZNA - ŚPIEWAJĄCE DZIECI

          • 9 kwietnia 2024 r. -  w Limanowskim Domu Kultury odbył się drugi etap TRIADY ARTYSTYCZNEJ. Podczas „Spotkania śpiewających dzieci” wyłoniono najlepszych wokalistów.

            Nasze sukcesy:

            W kategorii klas I-III:

            III miejsce solistki- Amelii Szewczyk, uczennicy klasy IIIb wykonującej utwór „Puszek Okruszek”, przygotowanej przez mgr Izabelę Wójcik;

            Wyróżnienie- Karoliny Gurby, uczennicy klasy IIIc, wykonującej utwór „Zostań moją przyjaciółką” przygotowanej przez mgr Agnieszkę Zborowską;

            III miejsce zespołu „Odważne Jedyneczki” w składzie: Zuzanna Borucka, Natalia Grabka, Anna Głuszek, Emilia Mamak, Nina Szubryt, Gabriela Ślazyk i Liliana Wieczorek- uczennice klasy IIc wykonały utwór „Nie bój się chcieć”, przygotowane zostały przez mgr Anetę Giemzik.

            W kategorii IV-VI:

            II miejsce solistki- Doroty Ryś, uczennicy klasy IV, wykonującej utwór „Na ramieniu wróżka” przygotowanej przez mgr Joannę Dutkę

            W kategorii VII-VIII:

            III miejsce solistki- Jolanty Ryś uczennicy klasy VII, wykonującej utwór „Udało prawie się” przygotowanej przez mgr Joannę Dutkę.

            Cieszymy się i gratulujemy dziewczętom oraz opiekunom artystycznym:)

             

             

             

          • Finał VI Międzypowiatowego Konkursu Plastycznego „Muzyczne Inspiracje”

          • 27 marca 2024 r.- Czy obraz można usłyszeć? Czy dźwięki muzyki jesteśmy w stanie zilustrować na obrazie? Czy muzykę możemy namalować? Odpowiedź brzmi: Tak!

            Udowodnili to uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych w swoich pracach plastycznych, które mogliśmy podziwiać podczas uroczystości rozdania nagród dnia 15 marca 2024 roku.

            Spośród 120 prac, nadesłanych m. in. z placówek w Krynicy, Kobylance, Limanowej, Pisarzowej, Podegrodzia, przedszkoli i szkół sądeckich, a także ze szkół gminy Chełmiec. Komisja przyznała 38 wyróżnień w kategoriach ujętych w regulaminie konkursu, w tym 7 wyróżnień dla uczniów z naszej szkoły – Gratulujemy!!!

            Uroczystość wręczenia nagród poprzedzona była występem artystycznym, w którym uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne.

            Autorzy wyróżnionych prac z naszej szkoły pod opieką mgr Agnieszki Gancarczyk i mgr Sylwii Biedroń, zostali obdarowani pięknymi nagrodami. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie, a nie zdobyły miejsca na podium również otrzymały dyplom i nagrodę.

      • Kontakty

        • Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 im.Marii Konopnickiej
        • 183371201;183371023;183371171
        • ul.M.Konopnickiej 4 34-600 Limanowa 34-600 Limanowa Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych