• UWAGA, RODZICE, WOLNE MIEJSCA W PRZEDSZKOLU!

• 18 maja 2024 r. - w naszym Miejskim Przedszkolu Nr 3 są jeszcze wolne miejsca i otwieramy rekrutację w postępowaniu uzupełniającym.

Wnioski przyjmujemy od dnia 20 maja br. do 24 maja br. do godz. 15:30 w sekretariacie ZSP Nr 1. Mogą je Państwo pobrać wraz z załącznikami ze strony Szkoły lub osobiście w sekretariacie od godz. 7:30 do 15:30.

Zapraszamy!

• POLICJANCI Z WIZYTĄ U PRZEDSZKOLAKÓW

• Dnia 10 maja gościliśmy w naszej szkole funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. W spotkaniu  uczestniczyło pięć oddziałów przedszkolnych i dwie zerówki szkolne. Dzieci poznały specyfikę pracy policjantów, umundurowanie i sprzęt, z którego korzystają podczas pełnienia codziennych obowiązków. Policjanci przypomnieli dzieciom jak prawidłowo poruszać się po jezdni i chodniku, co również zostało przećwiczone w praktyce podczas wyjścia poza teren szkoły. Dodatkowo wyjaśnione zostały zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci w domu, w przedszkolu oraz w innych miejscach publicznych. Wszystkie przedszkolaki wiedzą już jak zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych, do kogo zwrócić się po pomoc w sytuacji zagrożenia oraz o jakich numerach alarmowych należy pamiętać. Nasi podopieczni z dużym zainteresowaniem słuchali rad oraz wskazówek zaproszonych gości i z radością oglądali radiowóz policyjny w którym każdy, choć na chwilę,  miał możliwość usiąść na fotelu kierowcy. Wszystkie przedszkolaki z zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniu.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za poświęcony czas, a jednocześnie życzymy samym sukcesów zawodowych oraz radości z pełnionych obowiązków -  by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

• "MARIA KONOPNICKA NA WESOŁO" - KONKURS RECYTATORSKI DLA PRZEDSZKOLAKÓW

• W środę 08.05.2024r. w naszym przedszkolu odbył się VII międzyprzedszkolny konkurs recytatorski „Maria Konopnicka na wesoło”. W konkursie wzięło udział 29 uczestników, w tym 14 dzieci 5 - letnich i 15 dzieci 6 – letnich, uczęszczających do Miejskich Przedszkoli, których organem prowadzącym jest Urząd Miasta Limanowa. Głównymi celami konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej autorstwa Marii Konopnickiej, a także rozwijanie predyspozycji i talentu recytatorskiego dzieci w wieku przedszkolnym. Podczas występów na scenie - dzieci zaprezentowały się wspaniale. Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: pani mgr Kazimiera Zięba, pani mgr Sara Nowak oraz pani mgr Magdalena Wójtowicz. Obrady jury były długie, ponieważ dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie na wysokim poziomie.

W przerwie zaplanowanej na obrady jury, dzieci wraz z opiekunami zostały zaproszone na słodki poczęstunek. Na zakończenie konkursu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów przez panią Dyrektor. Każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie, a byli nimi Urząd Miasta Limanowa – mgr. inż. Władysław Bieda, Radny Miasta Limanowa – Pan Janusz Kądziołka, Rada Rodziców Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 1 w Limanowej, Zakłady Mięsne Szubryt – Pan Zbigniew Szubryt, Firma Gwarant – Pan Janusz Bugajski i Pan Jerzy Kaim, Cukiernia Ptyś – Pan Piotr Gruca oraz MWS Wadowice.

Konkurs dostarczył dzieciom wielu wrażeń i przeżyć, a przede wszystkim dobrej zabawy i atrakcyjnych nagród. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Oto wyniki konkursu:

DZIECI 5-letnie