• Nagłówek

• Dobry nauczyciel nie stoi już za katedrą, by stamtąd pod wysokim ciśnieniem wtłaczać wiedzę do biernych pojemników. To raczej starszy student ochoczo pomagający młodszym kolegom .(William  Osler)  Odkąd sięgam pamięcią ( a to już ponad 46 lat !),  w limanowskiej Jedynce zawsze działały koła przedmiotowe, koła wiedzy i umiejętności. Na różnorodnych zajęciach uczniowie rozwijali swoje zdolności i talenty. Każdy znalazł coś dla siebie. Z radością i sentymentem wspominam spotkania z naszymi Pedagogami (Marią Brajner, Aleksandrą Kozłecką, Cecylią Biedroń, Teresą Ryś, Zofią Wójcik, Zofią Szumilas, Wandą Skrzekut, Adamem Skrzekutem, Czesławą Szubryt, Olga Ziębą, Marią Biedroń, Marią Zaczyńska, Elżbietą Pławecką), niektóre odbywały się nawet w nauczycielskich domach, gdy była taka potrzeba. A dzisiaj ? Jest podobnie! Działają koła i organizacje uczniowskie. Dobra tradycja jest kontynuowana. Obecni nauczyciele, podobnie jak ich poprzednicy, dużo czasu spędzają ze swoimi wychowankami. Ta współpraca przynosi zadowolenie, radość i sukcesy jednym i drugim. Trzeba pamiętać, że: Nauczyciele i uczniowie to dwie uzupełniające się zmienne: żadna nie byłaby tym, czym jest,  bez obecności tej drugiej.(Jonathan Edwards)