•                     KOŁO JĘZYKA FRANCUSKIEGO

Koło języka  francuskiego rozpoczęło swoją działalność w roku  szkolnym  2010/2011 i przeznaczone jest dla chętnych uczniów z gimnazjum.

Celem zajęć jest przede wszystkim praca z uczniem zdolnym chcącym poszerzać swoją wiedzę w zakresie gramatyki i słownictwa z języka francuskiego oraz cywilizacji i kultury Francji.  W  ramach   kółka   zainteresowań uczniowie przygotowywani są do udziału w konkursach języka francuskiego.

Aktualnie kółko odbywa się w soboty w godzinach od 8:00 do 9:00. Na zajęcia uczęszcza 8 uczennic z klas II gimnazjum. W październiku 2013r. wszystkie uczennice przystąpiły do etapu szkolnego Małopolskiego Konkursu Języka Francuskiego. Na kolejny etap rejonowy awansowały 3 uczennice. Finalistką etapu wojewódzkiego została jedna uczennica – Magdalena Dębska z kl. II c, która w lutym 2014 przystąpi do eliminacji wojewódzkich.

Opiekunem koła jest mgr Anna Zięba.

Sukcesy uczniów:

2010/2011- udział dwóch uczennic z kl. II w etapie rejonowym Małopolskiego Konkursu Języka Francuskiego

2011/2012- te same uczennice, ale już z kl. III: Anna Czamara i Karolina Kaim zostają finalistkami konkursu

2013/2014- cztery  uczennice  awansują  do  etapu  rejonowego, z pośród  których  jedn uczennica z kl.III  Anna Frączek zostaje finalistką eliminacji wojewódzkich.

Po części pisemnej i ustnej konkursu Anna Frączek zostaje LAUREATKĄ Małopolskiego Konkursu Języka Francuskiego zajmując wysokie V miejsce w  województwie. Aktualnie  uczennica  kontynuuje  naukę  w  krakowskim gimnazjum dwujęzycznym.