´29 stycznia 2013 roku – W naszej placówce odbył się etap rejonowy konkursu ,,Wielcy Polacy – wybitni dowódcy” . To konkurs historyczny przeznaczony dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Do rozgrywki przystąpiło 32 uczniów, których przywitała przed rozpoczęciem konkursu dyrektor ZSS Nr 1 Kazimiera Zięba. Przybyli uczniowie reprezentowali powiat: gorlicki, nowosądecki i limanowski. Młodzi pasjonaci historii Polski i Europy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą wielu postaci historycznych z uwzględnieniem roli wybitnych przywódców narodu polskiego: Stefana Batorego, Stanisława Żółkiewskiego, Jana Karola Chodkiewicza, Jana III Sobieskiego, Józefa Bema i Romualda Traugutta, znajomością pojęć historycznych, historią przebiegu wielu w bitew tych znanych i tych, których przebieg zatarł się w naszej pamięci. Uczestnikom gratulujemy!
- 05.02.2013
- 31.12.2012
Komunikat dla Rodziców!
Szanowni Państwo, aby ułatwić Państwu bezpłatne parkowanie samochodu przy naszej szkole podczas przywozu dziecka oraz jego odbioru prosimy o zgłoszenie się do sekretariatu szkoły celem pobrania karty parkowania. Rodzic wpisuje w tabeli godziny przywozu i odbioru swojego dziecka,
a następnie zgłasza się ponownie do sekretariatu po numer wydania karty podpisanej przez dyrektora szkoły. Prosimy przewidzieć 20 minut na przywóz i 20 minut odbiór dziecka.Wzór karty do pobrania w zakładce „pliki do pobrania”
- 22.12.2012
21 grudnia 2012 roku –Anioł sfrunął, aby stanąć przy małym Jezusku , przy którym zgodnie ze szkolną tradycją zgromadzili się Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy ZSS Nr 1 i Rodzice - reprezentowani przez Panie Przewodniczące: Annę Kubicę i Renatę Sukiennik. Zebrali się , aby wspólnie kolędować i w taki sposób uczcić zbliżające się Boże Narodzenie. Nie zabrakło zacnych gości. Z życzeniami świątecznymi przyszli: Burmistrz Miasta – mgr inż. Władysław Bieda oraz zaproszeni goście. Licznie przybyli emerytowani pracownicy Jedynki. Każda klasa wykonała wybraną wcześniej kolędę. Taki występ dał możliwość ujawnienia się różnorodnym muzycznym i aktorskim talentom, gdyż nie zabrakło Żyda ze skrzypcami, diabła, Heroda i turonia. W trakcie tego wyjątkowego koncertu dyrektor mgr Kazimiera Zięba ogłosiła wyniki literackiego konkursu ,,Cudowny świat Bożego Narodzenia”, który zaproponowały uczniom Rady Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 1 i Gimnazjum Nr 1.. Wspaniałe nagrody wręczył Pan Burmistrz wraz Paniami Przewodniczącymi.
Nie zabrakło wspaniałych życzeń dla całej społeczności szkolnej, które złożyli przybyli Goście. Po wspólnym kolędowaniu odbyło opłatkowe spotkanie, które rozpoczął modlitwą Ks. mgr Janusz Psonak.
- 23.11.2012
XI Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej o zasięgu powiatowym
organizowany przez dyrektora i nauczycieli ZSS Nr 1 w Limanowej
20 listopada 2012 roku w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury odbył się XI Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej. O godzinie 9.00 pani dyrektor mgr Kazimiera Zięba powitała gości i uczestników. Następnie głos zabrał pan Franciszek Bieda, zastępca wójta Gminy Limanowa.
Później rozpoczęły się przesłuchania w kategorii Pieśń Patriotyczna. Najpierw wystąpili uczniowie szkół podstawowych, potem gimnazjów.
W roku obecnym uczestnicy konkursu Pieśni Patriotycznej przygotowali po 2 utwory o tematyce patriotycznej związane z okresem II wojny światowej.
Do konkursu w Kategorii Pieśń zostało zgłoszonych:
- 12 uczestników ze szkół podstawowych (zespołów i solistów),
- 10 uczestników z gimnazjów (zespołów i solistów).
Występy uczestników w kategorii Pieśń Patriotyczna oceniało jury w składzie: pan Wincenty Curzydło– przewodniczący, pani Renata Biernat i pan Marian Apryjas – członkowie.
Jury przyznało następujące nagrody w kategorii Pieśń Patriotyczna :
- szkoła podstawowa:
Grand Prix
- Beata Ogiela z ZS Nr 1 w Mszanie Dolnej
I miejsce
- zespół wokalno – instrumentalny ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku
II miejsce
- Karol Augustyn ze Szkoły Podstawowej w Żmiącej
III miejsce
- Aleksandra Joniec i Aleksandra Śmiałek ze Szkoły Podstawowej w ZS
w Ujanowicach
Wyróżnienie
- Patrycja Jabłońska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Męcinie
- gimnazjum:
I miejsce
- Marcelina Gardoń z Gimnazjum w Szczawie
II miejsce
- Anna Ogiela z Gimnazjum Nr 1 w Mszanie Dolnej
- Marcin Surdziel, Aleksandra Kołodziej, Monika Czyżycka
z Publicznego Gimnazjum w UjanowicachIII miejsce
- Kinga Matląg z ZS w Laskowej
Wyróżnienie:
- Monika Matląg z Publicznego Gimnazjum w Rupniowie
Następnie rozpoczął się konkurs w kategorii Poezja Patriotyczna. Uczniowie mieli przedstawić interpretację wiersza bądź fragmentu prozy związanego z okresem II wojny światowej. Wystąpiło25 uczestników ze szkół podstawowych i 19 uczestników z gimnazjów.
Występy uczestników w kategorii Poezja Patriotyczna oceniało jury w składzie: pani Bernadeta Polak – przewodnicząca, pani Barbara Klimek i pani Aneta Jedynak – członkowie.
Jury wręczyło następujące nagrody w kategorii Poezja Patriotyczna:
– szkoła podstawowa:
I miejsce
- Natalia Szczypka ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Mszanie Dolnej
II miejsce
- Beata Atłas z ZSS Nr 4 w Limanowej
- Patrycja Jonik z ZS w Ujanowicach
III miejsce
- Paulina Morzywołek ze Szkoły Podstawowej w Łukowicy
- Monika Wilczek z ZSS Nr 4 w Limanowej
- Zuzanna Ligas ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku
Wyróżnienie
- Filip Klimek z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Piekiełku
- Aleksandra Trojanowska ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku
- Natalia Wadowska z ZSS Nr 2 w Limanowej
- Sylwia Dudczyk ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Męcinie
– gimnazjum:
Grand Prix
- Honorata Leśniak z Gimnazjum Samorządowego w Tymbarku
I miejsce
- Magdalena Grys z ZSS nr 1 w Limanowej
II miejsce
- Mariusz Kądziołka z ZSS Nr 1 w Limanowej
III miejsce
- Przemysław Żurek z ZSS Nr 2 w Limanowej
- Aneta Oleksy z Publicznego Gimnazjum w Ujanowicach
- Natalia Lach z ZSS Nr 1 w Limanowej
wyróżnienie
- Gabriela Klimek z Gimnazjum w Piekiełku
- Katarzyna Szlaga z ZPO w Kasinie Wielkiej
- Patrycja Wikar z Gimnazjum w Słopnicach
- Justyna Młynarczyk z ZS Nr 1 w Starej Wsi
Nagrody dla laureatów konkursu zostały ufundowane przez:
- Urząd Miasta Limanowa.
- Urząd Gminy Limanowa.
- Starostwo Powiatowe w Limanowej.
- Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe "Ziemia Limanowska" .
-
Właścicieli sklepu „TIK – TAK” w Limanowej, panów Bogusława Sukiennika
i Marka Sukiennika. - Panią Kazimierę Ziębę.
- Pana Franciszka Dziedzinę.
- 11.11.2012
9 listopada 2012 r. – W tym dniu w ZSS Nr 1 odbyła się uroczysta akademia z okazji 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Główne hasło szkolnych obchodów tej rocznicy brzmiało: Ta, co nie umarła”. Uczestników tego patriotycznego spotkania zaskoczył chór, stworzony na potrzebę tej uroczystości i składający z samych chłopców – uczniów klas gimnazjalnych. Uczniowie pięknie wykonali hymn Polski oraz ,,Rotę” – hymn szkoły. Gratulujemy chórowi takich umiejętności wokalnych! Część artystyczna, w tym prezentacja multimedialna, przypomniała historię Polski od przyjęcia chrztu w 966 roku, poprzez Grunwald, wiedeńskie zwycięstwo, rozbiory, powstania narodowe, I wojnę światową, bitwę warszawską, II wojnę światową, czasy powojenne do wstąpienia Polski w poczet krajów unijnych. W trakcie programu zaprezentowano również prace plastyczne wykonane przez uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej, które przedstawiały piękno naszego kraju. Warto podkreślić, że cała klasa II C gimnazjum zaangażowała się w przygotowanie tej pięknej i wzruszającej uroczystości. W trakcie programu zaprezentowała swoje umiejętności wokalne Agnieszka Michalik, która wykonała utwór ,,Chłopców z Placu Broni” ,Kocham Wolność”. Refren tego rockowego przeboju wspólnie z solistką zaśpiewała cała szkoła. Słowa podziękowania za przygotowanie tej imprezy należą za się nie tylko uczniom, ale i paniom nauczycielkom – wychowawczyniom klas 1-3 oraz mgr Iwonie Kosiarskiej –Nowak (wychowawczyni II C), mgr Annie Ziębie, mgr Magdalenie Czachurskiej –Biedzie (dekoracja).
- 21.10.2012
12 października 2012 roku społeczność ZSS Nr 1 świętowała 30 rocznicę ustalenia Dnia Edukacji Narodowej. To właśnie w roku 1982 w Karcie Nauczyciela zapisano, że 14 października każdego roku, w rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej, uznany za święto wszystkich pracowników oświaty.Na te wyjątkową uroczystość przybył Burmistrz Miasta Limanowa mgr inż. Władysław Bieda, mgr Jerzy Stochel – dyrektor Szkoły Zawodowej Cechu i Przedsiębiorczości, Emerytowani Nauczyciele oraz Rodzice.W swoim przemówieniu dyrektor szkoły mgr Kazimiera Zięba powiedziała, że dzień ten jest szczególnie ważny dla całej społeczności szkolnej – pedagogów, uczniów i rodziców, gdyż przypomina wielką chlubę Polaków – powołaną przez Sejm 14 października 1773 roku Komisję Edukacji Narodów Korony Polskiej i Wielkiego Księstwa Litewskiego, pierwszy urząd, który miał się zająć edukacją i wychowaniem w Polsce młodych ludzi ,, prawdziwie szlachetnych, zdolnych do niepłatnej miłości Ojczyzny”, jak to określił Stanisław Staszic.
Wszyscy doskonale się bawili, dopingując uczestników konkursu, poświęconego współczesnemu życiu szkoły oraz słuchając zespołu gitarowego.
O witaminach inaczej
- 30.09.2012
27 września w klasie 1 b zorganizowane zostały zajęcia otwarte pod hasłem „Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki!”. W rozważania o zdrowym odżywianiu wprowadziło uczniów przedstawienie „Na straganie” Jana Brzechwy, przygotowane przez Panią Lucynę Wojtowicz - mamę Emilki, uczennicy klasy 1 b. Następnie nasz Gość w interesujący sposób przekazywał nam informacje o wpływie witamin na nasze zdrowie. Z przygotowanych przez uczniów marchewki i owoców zostały przyrządzone smakołyki: sok i surówka. Oprócz pierwszaków częstowali się nimi także Goście: Pani Dyrektor Kazimiera Zięba, Rodzice uczniów, drugoklasiści wraz z wychowawczynią Panią Dorotą. Było witaminowo, kolorowo i śpiewająco. A po zdrowym deserze nietrudno było odpowiedzieć na pytanie:
-Dlaczego Jasio wciąż mizernieje?
-Bo to głuptasek, witamin nie je!
Rodzice wyrazili zadowolenie z udziału w interaktywnych zajęciach, a nawet poprosili o kolejne tego typu spotkanie. Takie opinie cieszą i są zachętą na przyszłość.
Wychowawczyni: Agata Stypuła
- 23.09.2012
18 września 2012 roku – w czwartym dniu Odpustu w Sanktuarium , którego mottem były słowa ,,Królowo Rodzin – módl się za nami” odpyła się tradycyjna pielgrzymka społeczności szkolnej ZSS Nr 1 do Bazyliki. Słowa powitania do pielgrzymujących skierował ks. dr Wiesław Piotrowski – proboszcz limanowski. We mszy Świętej sprawowanej przez ks. Janusza i ks. Daniela uczestniczyli wychowankowie oddziałów przedszkolnych , uczniowie od klasy pierwszej szkoły podstawowej po klasę trzecią gimnazjum oraz uczący nauczyciele. Nie zabrakło również rodziców, którzy do pielgrzymujących dołączyli. Po mszy uczniowie powrócili do szkoły, aby uczestniczyć w zajęciach.
WITAJ SZKOŁO!
- 09.09.2012
3 września 2012 roku uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny. W ZSS Nr 1 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla gimnazjum odbyło się już o godzinie 7.30. Młodzież wzięła udział w uroczystej akademii, która nawiązywała do 73. rocznicy wybuchu II wojny światowej, chociaż nie zabrakło elementów nawiązujących do minionych wakacji i początku nauki. Mottem całej uroczystości były słowa Krzysztofa Kamila Baczyńskiego ,,Niebo złote Ci otworzę…”. Podczas tej uroczystości uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Gimnazjum Nr 1 przez dyrektora Szkoły mgr Kazimierę Ziębę. Po uroczystości młodzież spotkała się z wychowawcami, a następnie wszyscy udali się do Bazyliki Matki Bożej Bolesnej. Po Mszy świętej rozpoczęła się druga część uroczystości dla uczniów szkoły podstawowej oraz uczniów oddziałów przedszkolnych. Uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na ucznia podobnie jak ich starsi koledzy. W swoim przemówieniu dyrektor szkoły nawiązała do postaci Janusza Korczaka – wybitnego lekarza i wychowawcy – który tak powiedział o wychowaniu: ,,wychowanie dziecka to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i myśli.” Obecna na uroczystości pani Halina Waktor złożyła całej społeczności szkolnej serdeczne życzenia w imieniu pana Burmistrza mgr inż. Władysława Biedy oraz swoim. Wręczyła również akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego Pani mgr Magdalenie Wójtowicz. Udanego roku szkolnego życzyła uczniom , nauczycielom pracownikom Zespołu oraz rodzicom pani Renata Sukiennik – przewodnicząca Rady Rodziców. Cała społeczność szkolna przywitała ks. mgr Janusza Psonaka.
- 21.08.2012
Z głębokim żalem zawiadamiamy,że w dniu 6 sierpnia 2012 zginął tragicznie uczeń naszej szkoły Grzegorz Łyszczarz. Cała społeczność szkolna łączy się w bólu z Rodzicami Grzegorza, którym składamy wyrazy współczucia.Dyrektor ZSS Nr 1
- 24.07.2012
ZNAMY JUŻ WYNIK SZKOŁY Z EGZAMINU GIMNAZJALNEGO!
SKALA STANINOWA: OD 1 DO 9
- Język polski – STANIN 8
- Historia i wos - STANIN 7
- Matematyka – STANIN 8
- Przedmioty przyrodnicze ( geografia, biologia, chemia, fizyka) –STANIN 7
- Język angielski – STANIN 7
GRATULUJEMY UCZNIOM I NAUCZYCIELOM WSPANIAŁYCH WYNIKÓW
I DOCENIAMY RZETELNĄ PRACĘ!
WIĘCEJ INFORMACJI
http://www.oke.krakow.pl/inf/filedata/files/6111_14_G_12_2012.pdf
http://www.oke.krakow.pl/inf/filedata/files/6111_14_G_12_j%EAzyki_2012.pdf
- 24.07.2012
Konkursy przedmiotowe w nowym roku szkolnym!
Zainteresowani udziałem w konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2012/2013 mogą znaleźć regulaminy na stronie Małopolskiego Kuratorium Oświaty. Jest tam podany zakres materiału objętego konkursem oraz terminy kolejnych etapów. Zachęcam do wnikliwego zapoznania się zwłaszcza z regulaminem.
http://kuratorium.krakow.pl/index?ac=111&id=7344
http://kuratorium.krakow.pl/index?ac=111&id=7345
- 14.06.2012
Nasz absolwent – Biskupem Ordynariuszem
Ksiądz Biskup Andrzej Jeż
Z okazji ingresu Biskupa Ordynariusza Diecezji Tarnowskiej Ks. Andrzeja Jeża prześledźmy Jego losy w limanowskiej Szkole Podstawowej Nr 1, gdzie kształtowała się osobowość przyszłego Biskupa.
1 września 1970 roku siedmioletni Andrzej Jeż poznał swoją Szkołę Podstawową Nr 1
w Limanowej, w której rozpoczął klasę pierwszą pod opieką śp. pani Cecylii Biedroń,
a w klasie trzeciej – śp. pani Stanisławy Joniec. W klasie czwartej aż do ósmej wychowawczynią i nauczycielką języka polskiego była Zofia Szumilas. Przyszły ks. Biskup zawsze miał ocenę wzorową z zachowania i dobre oraz bardzo dobre oceny z przedmiotów. Jak wspomina pani Lidia Mamak, koleżanka z klasy, dziś nauczyciel-bibliotekarz w naszej szkole, Ksiądz Andrzej wyróżniał się skromnością i życzliwością wobec koleżanek i kolegów. Taki pozostał do dziś. Pochyla się nad każdym człowiekiem.Wychowawczyni pani Zofia Szumilas, jak sama mówi, cieszy się radościami, osiągnięciami i sukcesami swoich uczniów, także i wyborem drogi życiowej ks. Andrzeja, zgodnej z powołaniem. Swojego ucznia pamięta jako wyróżniającego się od kolegów wzrostem- był od nich wyższy. Dlatego zajmował zwykle odległe miejsca od tablic, aby nie zasłaniać innym. To jednak nie miało wpływu na jego naukę i zachowanie. Pilnie słuchał
i uważał na lekcji. Przy tak licznej klasie miał przecież możliwość zajmować się czymś innym.Oprócz nauki Ks. Andrzej działał w Szkolnym Kole PCK, w ramach którego
pomagał pani Franciszce Ceglarzowej, mieszkającej niedaleko Jego domu rodzinnego.Klasę ósmą ukończył w roku szkolnym 1977/1978 i kontynuował naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Orkana w Limanowej, gdzie zdał maturę i podjął decyzję o wstąpieniu do Seminarium Duchownego w Tarnowie. Święcenia kapłańskie przyjął w roku 1988 .
Mijały lata. W naszej szkole narodził się pomysł zorganizowania obchodów 400-lecia szkolnictwa w Limanowej, gdyż „Jedynka” powstała na bazie szkoły parafialnej, o której pierwsze wzmianki datowane są na 1595 rok. Uroczystość była poprzedzona sesją popularno-naukową poświęconą uczniom i absolwentom szkoły, nieżyjącym i żyjącym, którzy uczciwą pracą przyczynili się do rozwoju naszego miasta i rozsławili region. Było to 11 czerwca 1994 roku. Wówczas zaproszenie między innymi otrzymał ks. Andrzej Jeż, kontynuujący swe studia w Akademii Teologii w Warszawie i zaszczycił nas swoją obecnością.
W księdze pamiątkowej tego wydarzenia napisał:
„Promieniowanie ojcostwa” (Jan Paweł II)
Wdzięczny za ożywcze promieniowanie ukochanej Szkoły i Grona Nauczycielskiego
Ks. Andrzej Jeż
Kolejne spotkanie z już wtedy Ks. Biskupem Andrzejem miało miejsce w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej dnia 13 grudnia 2009 roku, kiedy sprawował swoją pierwszą mszę św. w Limanowej jako biskup. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracyjno-obsługowi naszej szkoły wzięli udział w powitaniu Jego Ekscelencji i ofiarowali na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania stułę z wizerunkiem Matki Boskiej Bolesnej oraz logiem Szkoły.
2 stycznia 2010 roku ponownie Biskup Andrzej odwiedził mury „Jedynki” podczas spotkania opłatkowego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Cyrenejczyk”. Spotkał się wtedy z panią dyrektor Kazimierą Ziębą, chętnie zapoznał się z kronikami Szkoły, gdzie dokumentowane są jej dzieje.
Cieszyliśmy się również obecnością Ks. Biskupa 24 maja 2010 roku, kiedy obchodziliśmy Święto Patronki Marii Konopnickiej. Przyjął zaproszenie, przewodniczył mszy św., a potem pobłogosławił nowe boisko szkolne do gry w piłkę koszykową i siatkową, znajdujące się od strony ulicy Zielonej. Napisał wówczas w kronice:
W Święto NMP Matki Kościoła oraz w Święto Szkoły z życzeniami, aby duchowe promieniowanie Maryi oraz duchowe oddziaływanie Patronki Szkoły Marii Konopnickiej kształtowały i umacniały dwa skrzydła dzieła ludzkiego: rozum i wiarę.
Ks. Andrzej Jeż
Kiedy dorosły człowiek pisze swój życiorys, często nie wspomina o szkole podstawowej, podaje nazwę szkoły średniej jako tej, w której zdał maturę. Jednakże to ze szkołą podstawową wiążą się pierwsze uczniowskie doświadczenia, pierwsze sukcesy,
wzorce osobowe, przyjaźnie. Być może doceniamy te lata szkolne później, a tak jak Ksiądz Andrzej mówimy o „Ukochanej Szkole” i chętnie do niej wracamy.Księdzu Biskupowi życzymy wielu łask Bożych.
Oprac. G. Nowak
Zdjęcia:
http://zss1limanowa.edupage.org/photos/?gallery=53&photo=album
https://zss1limanowa.edupage.org/photos/?gallery=64&photo=album&start=37#0
Janusz Kądziołka –ZSS nr1 w Limanowej
oraz archiwum szkoły
- 13.06.2012
Udane grillowanie!
Niedzielne popołudnie 3 czerwca spędziliśmy przyjemnie i pożytecznie. Nauczyciele
i uczniowie oraz ich rodzice spotkali się na rodzinnym grillowaniu i wspólnej zabawie z okazji Dnia Dziecka. Jak przed rokiem przygotowaliśmy smaczne ciasta, sałatki oraz dania z grilla, aby za uzyskane pieniądze pomóc choremu Bartusiowi. Nasz sympatyczny zespół zebrał 1 800, 43 zł, które zostaną wpłacone na konto dziecka.DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM WSPANIAŁYM OFIARODAWCOM!
- 11.06.2012
Mateusz Kulig zwycięzcą!
1 czerwca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu odbył się konkurs matematyczny z okazji Dnia Dziecka dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych z terenu Sądecczyzny. Z naszej szkoły udział wzięli uczniowie klas 4 a oraz 4b. Okazało się, w rywalizacji w kategorii klas czwartych zwyciężył Mateusz Kulig z klasy 4a, uczeń mgr Marii Witek w klasie 1-3, a obecnie - mgr Eugenii Stanisz.
Bardzo gratulujemy!
Demeter i Kora
- 10.06.2012
Koło teatralne „Jedynka” prowadzone przez mgr Anetę Jedynak i mgr Agnieszkę Tokarczyk – Palej wystawiło spektakl oparty na micie greckim pt. „Demeter i Kora”. Praca członków koła nad tym spektaklem, a więc uczniów klasy 5b i 5c trwała kilka miesięcy. Naszym zdaniem świetne przedstawienie i odkryliśmy nowe talenty u naszych uczniów. Gratulujemy.
Zobaczcie efekt w albumie fotograficznym.
- 26.05.2012
NIE MA JAK U MAMY!
W przeddzień Dnia Matki w naszej szkole od rana była krzątanina i płynęły po korytarzach dźwięki wesołych piosenek. Dało się słyszeć wzruszające słowa wierszy
i zapewnienia o wdzięczności. Posypały się kolorowe laurki jako wyrazy dziecięcej miłości, niejedna matczyna łza wzruszenia została uroniona.Jak co roku nasi uczniowie w tajemnicy przygotowali niespodzianki dla swoich mam, a wtajemniczyli tylko wychowawczynie. Zaprosili do sal uszczęśliwione mamy, które nagrodziły trud swoich pociech gromkimi brawami. Nam udało się być w niektórych klasach z aparatem fotograficznym i podpatrzeć te uroczystości. Gościliśmy mamy dzieci z oddziałów przedszkolnych, klas pierwszych, drugich. Wiemy, że inni uczniowie również przygotowują się do święta.
- 26.05.2012
ŚWIĘTO PATRONKI SZKOŁY
23 maja br. obchodziliśmy 170. rocznicę urodzin Marii Konopnickiej, patronki naszej Szkoły i autorki hymnu szkolnego „Roty”. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św.
w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej celebrowanej przez proboszcza dr. Wiesława Piotrowskiego i ks. katechetę Włodzimierza Chwałka. Homilię wygłosił ks. Stanisław Wojcieszak.Następnie społeczność szkolna i zaproszeni goście udali się do budynku Szkoły, gdzie odbyła się okolicznościowa akademia. Cieszyliśmy się, że zaproszenie przyjęli: burmistrz miasta Limanowa Władysław Bieda, dyrektor Zamiejscowej Delegatury Małopolskiego Kuratora Oświaty w Nowym Sączu Stanisław Szudek, radni Rady Miasta Limanowa, dyrektorzy Szkół miejskich, przedstawiciele Starostwa powiatu limanowskiego, instytucji zaprzyjaźnionych ze Szkołą i drodzy rodzice. Były przemówienia, życzenia i gratulacje.
Burmistrz Władysław Bieda wręczył Nagrody Burmistrza nauczycielom za ich osiągnięcia i zaangażowanie w pracy, a są to: Małgorzata Kwiecińska, Grażyna Nowak, Zofia Czachura, Joanna Dutka i Mirosław Strzeboński. Pracę nauczycieli doceniła również pani dyrektor, wręczając Nagrody Dyrektora następującym osobom: Annie Prusak, Krystynie Sukiennik-Pasyk, Anicie Pilawskiej, Annie Ziębie, Bogusławowi Biedzie, Marcie Kasińskiej, Bożenie Tuczyńskiej, Sabinie Szafrańskiej-Kuśnierz, Magdalenie Wójtowicz, Beacie Urbańskiej, Iwonie Król, Edycie Rapacz, Iwonie Kosiarskiej-Nowak.
Pani dyrektor Kazimiera Zięba nagrodziła także uczniów, którzy zdobyli czołowe miejsca w różnych konkursach.
Barwną i wesołą inscenizację opartą na dziełach naszej patronki przygotowali uczniowie klas drugich pod opieką wychowawczyń Bożeny Banach i Małgorzaty Golonki. Towarzyszył im chór szkolny i zespół instrumentalny pod opieką pani Joanny Dutki oraz soliści: Edyta Rapacz – utalentowana wokalnie nauczycielka języka angielskiego, Aleksandra Semerda- uczennica kl. II gimnazjum i Dominik Król - uczeń klasy szóstej.
Warto przypomnieć, iż Święto Patronki jest obchodzone w naszej szkole od 1974 roku. Dyrektor Kazimiera Zięba przypomniała Święto Szkoły w 140. rocznicę urodzin Marii Konopnickiej, które było w 1984 roku. Z czarno-białych zdjęć dokumentujących tamto wydarzenie dowiedziała się, iż wówczas rolę konferansjera objął pan Jan Brajner. Minęło trzydzieści lat i dziś na scenie także zobaczyliśmy pana Jana Brajnera, a więc był to i jego jubileusz.
- 21.05.2012
Byliśmy na Gali Wojewódzkiej w Krakowie
Uczniowie i delegacja Rady Rodziców wraz z dyrektor Szkoły Kazimierą Ziębą 21 maja uczestniczyli w wojewódzkiej Gali konkursu ogólnopolskiego „Mam sześć lat” ogłoszonego przez Ministra Edukacji Narodowej, a skierowanego do Rad Rodziców. Przypomnijmy, że nasi Rodzice opracowali sprawozdanie z działań podjętych przez Rodziców i Szkołę, aby przygotować się na przyjęcie ucznia sześcioletniego w klasie pierwszej. Nosi ono tytuł: Szansa sześciolatka w Zespole Szkół Samorządowych Nr 1
w Limanowej.Gala odbyła się w teatrze „Groteska”, gdzie zgromadzili się nominowani oraz wyróżnieni w konkursie. Gospodarzem był Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski, który przywitał zaproszonych gości, na czele z Podsekretarzem Stanu w MEN Mirosławem SIELATYCKIM, uczniów szkół podstawowych i przedszkolaki z różnych miejscowości Małopolski.
Wszyscy obejrzeliśmy spektakl w wykonaniu aktorów teatru ”Groteska” pt. Szewczyk Dratewka, na który żywo reagowała zwłaszcza dziecięca publiczność. Po nim był moment wręczenia wyróżnień i nominacji. Pani dyrektor i przedstawicielka Rodziców naszej Szkoły odebrały z rąk pana Kuratora i Podsekretarza Stanu w MEN nagrodę, słodycze i dyplom
z nominacją na Galę Ogólnopolską w Warszawie, jaka odbędzie się 4 czerwca w samo południe.Zdjęcia z tej uroczystości można zobaczyć w albumie fotograficznym.
- 15.05.2012
Wiadomość z ostatniej chwili!
Rada Rodziców naszej szkoły wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie „Mam 6 lat” ogłoszonym przez Ministra Edukacji Narodowej. Należało przedstawić sprawozdanie, w którym rodzice podzielą się informacją o swoich działaniach i działaniach szkoły, aby przygotować się do przyjęcia sześciolatka do klasy pierwszej. Sprawozdanie wraz z dokumentującą prezentacją multimedialną zostało złożone najpierw do Małopolskiego Kuratora Oświaty
w Krakowie, a następnie oceniła je komisja konkursowa.W konkursie udział wzięło 25 Rad Rodziców z przedszkoli i 50 Rad Rodziców ze szkół podstawowych.
Wojewódzka Kapituła Konkursu powołana zarządzeniem nr 33/12 Małopolskiego Kuratora Oświaty z dnia 10 maja 2012r. przyznała w dniu
11 maja 2012r.:-
w kategorii II „Sześciolatek w przyjaznej szkole” – Jak moja szkoła przygotowała się na przyjęcie sześciolatków do pierwszej klasy? – 3 nominacje do udziału w Gali Finałowej w Warszawie
i 20 wyróżnień.
Wśród trzech nominacji znalazła się praca naszej Rady Rodziców!! Tytuł jej sprawozdania brzmiał: Szansa sześciolatka w ZSS Nr 1 w Limanowej.
GRATULUJEMY RODZICOM!!!
-
w kategorii II „Sześciolatek w przyjaznej szkole” – Jak moja szkoła przygotowała się na przyjęcie sześciolatków do pierwszej klasy? – 3 nominacje do udziału w Gali Finałowej w Warszawie
Archiwum Aktualności