• Kryteria kwalifikacji uczniów do wyjazdów

na spotkania z partnerami
          w ramach programu Comenius „ Uczenie się przez całe życie”

Wstępna rekrutacja uczniów odbyła się w pierwszych tygodniach września 2013 roku.

Wszyscy uczniowie klas II  gimnazjum (grupa docelowa projektu) zostali poinformowani  o spotkaniu  Koordynatora z rodzicami , za pomocą pisemnych ulotek.

Rodzice uczniów chętnych do wzięcia udziału w projekcie spotkali się z Koordynatorem 16.09.2013 roku celem przedstawienia szczegółów przedsięwzięcia zaplanowanego do 2-letniej realizacji. Na spotkaniu została sporządzona lista osób deklarujących chęć wzięcia udziału w projekcie .

Wyboru uczniów do wyjazdu dokonuje zespół rekrutacyjny, składający się  z 3 osób:                      z przedstawiciela Dyrekcji szkoły, koordynatora oraz jednego z nauczycieli, który jest zaangażowany w wykonanie danego zadania.

Jeżeli uczeń zakwalifikowany do wyjazdu zgłosi rezygnację, na jego miejsce zostanie wybrany uczeń z listy rezerwowej.

Docelowo o wyjeździe zagranicznym ucznia decydować będzie głównie stopień zaangażowania uczniów w wykonywanie zadań dotyczących projektu:

1. Komunikatywny stopień znajomości języka angielskiego.
          2. Obecność na spotkaniach i pełne zaangażowanie się w prace dotyczące realizacji projektu.
          3. Przestrzeganie terminu  realizacji wyznaczonych zadań.
          4. Bardzo dobre zachowanie.

W przypadku braku zaangażowania uczestnika w w/w zadania zostanie  decyzją komisji zdyskwalifikowany. Jego miejsce zajmie uczeń z listy rezerwowej.

W przypadku dobrowolnej rezygnacji z wyjazdu ucznia zakwalifikowanego do tego wyjazdu, koszty wynikające z tej rezygnacji (zmiana nazwiska na bilecie lotniczym, odwołanie rezerwacji itp.) ponosi rodzić/opiekun prawny ucznia.

Wszelkie kwestie nie ujęte w regulaminie będą rozstrzygane przez Dyrektora szkoły                     i koordynatora projektu.