• STOKROTKA - program terapeutyczno-edukacyjny

•       W roku szkolnym 20010/2011 realizujemy program terapeutyczno-edukacyjny "STOKROTKA". Opracowany jest on przez mgr Sylwię Biedroń i mgr Stanisławę Truchan. Biorą w nim udział dzieci z klasy integracyjnej: 3a oraz uczniowie nauczania indywidualnego wraz ze swoimi nauczycielami. Program obejmuje działania:

1. Psychoedukacyjne w zakresie edukacji:

- polonistycznej

- matematycznej

- społecznej i przyrodniczej

2. Psychoterapeutyczne:

- terapia logopedyczna

- terapia zaburzeń emocjonalnych.

Swoją naukę i zabawę rozpoczęliśmy już podczas wakacji na wycieczkach:

- leśne ZOO w Łukowicy

- Słopnice- oglądanie starych, zabytkowych domów, spotkanie z gawędziarzem

- Stadnina koni w Rupniowie.

Rok szkolny powitaliśmy wycieczką do stadniny koni w Mordarce. Jeździliśmy konno, rozmawialiśmy na temat różnych ras koni oraz ich pielęgnacji i hodowli. Uczestniczyliśmy w grupowych zajęciach terapeutycznych oraz integracyjnych przy ognisku. W domku myśliwskim na Podłopieniu spotkaliśmy myśliwego.  Poznaliśmy ciekawostki na temat leśnych roślin, zwierząt, konieczności ochrony przyrody. Dowiedzieliśmy się o potrzebie dokarmiania zwierząt  w zimie. Zainspirowani pięknem leśnej przyrody wykonaliśmy pracę plasyczną, pt. " Obrazy jesieni". W grudniu zawieźliśmy do paśnika nagromadzone żołędzie, kasztany, owoce dla leśnych przyjaciół. Bawiliśmy się na śniegu, a w leśnej chacie spotkaliśmy prawdziwego Św. Mikołaja. Obdarował nas wspaniałymi prezentami, śpiewał z nami piosenki przy kominku. Już nie możemy się doczekać następnej wycieczki (zapraszamy do albumu fotograficznego).