• W ŚWIETLICY

• SENSOPLASTYKA

W dniu 07.10.2019 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia sensoplastyczne dla przedszkolaków.

CZYM JEST SENSOPLASTYKA®?

Sensoplastyka® to forma zajęć rozwojowych dla dzieci w każdym wieku. Najprościej można powiedzieć, że jest to taka plastyka z wykorzystaniem wszystkich zmysłów. Czyli plastyka sensoryczna dla wszystkich dzieci w wieku od 0 do 100 lat. Sekret tkwi w używanych „materiałach”: są to tylko i wyłącznie łatwo dostępne artykuły i naturalne barwniki spożywcze.

Sensoplastyka® wpływa na stymulację wszystkich zmysłów: węchu, wzroku, dotyku, słuchu i smaku. Sensoplastyka® ma wpływ na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy    w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych.

Sensoplastyka® wpływa na wiele aspektów rozwoju dzieci:

- wspomaga budowanie ich świadomości ciała i przestrzeni,

- dba o usprawnienie ruchowe,

- wspiera rozwój zmysłów,

- wpływa na rozwój mowy (ośrodki w mózgu odpowiedzialne za mowę są usytuowane blisko ośrodków odpowiadających za małą motorykę – czyli pracę dłoni),

- poprzez wspólne działania pogłębimy nasz kontakt emocjonalny z dziećmi – budujemy w ten sposób ich poczucie bezpieczeństwa.

W naszych zajęciach uczestniczyły dzieci z przedszkola wraz z rodzicami. Zabawa była wspaniała. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zajęcia zorganizowały: Magdalena Wójtowicz, Magdalena Czachurska-Bieda, Marta Pasoń oraz szkolny wolontariat.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

GALERIA JESIENNA – prace dzieci ze świetlicy szkolnej

W galerii jesiennej znajdują się prace dzieci wykonane różnymi technikami plastycznymi. Pomysłowość i wyobraźnia dzieci przekładają się na powstanie dzieł o zróżnicowanej tematyce.

Parapety zdobią wykonane przez zwierzątka z kasztanów i plasteliny, flakony z jesiennych liści oraz kukiełki ubrane w jesienne stroje, a także kotki z rolek po papierze toaletowym. Na tablicach pojawiły się: jesienne drzewo, grzybki, koty, psy, lisy, jeże z liści oraz papieru, kosze z jesiennymi owocami, kolorowe żołędzie, sowy, wykonane metodą frotażu liście, parasolki, kolorowe małpki, malowane pastelami postacie pani jesień oraz wiele innych ciekawych wytworów dziecięcych.

Dzieci wykonały również różnego rodzaju masy plastyczne tj. masa solna, ciastolina, kolorowe slimy oraz gniotki. Serdecznie zapraszamy do naszej galerii zdjęć.

PODZIĘKOWANIA DLA RADY RODZICÓW

Dzieci oraz wychowawcy ze świetlicy szkolnej serdecznie dziękują Radzie Rodziców za przekazane fundusze na zakup zabawek, gier i książek. Dzięki Państwa wsparciu świetlica wzbogaciła się o wiele ciekawych pomocy, a zajęcia stały się jeszcze bardziej atrakcyjne. Jesteśmy bardzo wdzięczni.

GALERIA ZIMOWA

W galerii zimowej znajdują się prace dzieci wykonane różnymi technikami plastycznymi. Pomysłowość i wyobraźnia dzieci przekładają się na powstanie dzieł o zróżnicowanej, ale ściśle związanej z zimą tematyce.

Parapety zdobią wykonane przez dzieci mikołajowe buty i bałwanki. Na tablicach pojawiły się: Mikołaje z papierowych talerzyków i serwetek, kolorowe, błyszczące choinki, renifery ze stopy i dłoni, różnorodne bałwanki, pingwinki, zimowe drzewa z firanek, wydzierane karmniki  z ptaszkami, ptaki z dłoni oraz śniegowe kule.

Dzieci wykonały również witrażowe lampiony ze słoika, zimę w słoiku, piankowy łańcuch na choinkę oraz wiele innych ciekawych prac. Zapraszamy do galerii zdjęć.

ZABAWY RUCHOWE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Nic tak dobrze nie budzi do życia i dodaje energii jak poranna gimnastyka. Dzieci uczęszczające na świetlicę chętnie uczestniczą w zajęciach ruchowych, które sprawiają im dużo radości i dają siłę na cały dzień.