• KIERMASZ ROZMAITOŚCI :)

Zakładka logopedyczna – instrukcja wymowy głosek szumiących

Sprytny sposób na przypominanie dziecku sposobu prawidłowej wymowy głosek z szeregu szumiącego. Krótka, obrazkowa instrukcja opatrzona charakterystycznym dla danej głoski obrazkiem, została przygotowana w formie zakładki do umieszczenia w zeszycie do zajęć logopedycznych. W załączeniu plik do pobrania zawierający zakładki z głoskami: [sz], [ż/rz], [cz] oraz [dż].

Wycinamy zakładkę logopedyczną zostawiając trochę wolnej przestrzeni dookoła wiodącego obrazka i składamy na pół.

Zakładkę sklejamy, jeśli trzeba obcinamy nadmiar papieru przy obrazku i wkładamy do zeszytu.

Zaproponowana zakładka logopedyczna jest też łącznikiem pomiędzy terapią prowadzoną w trakcie zajęć a rodzicem, który będzie miał możliwość kontynuacji ćwiczeń w domu.

Pamiętajmy, że wywołaniem prawidłowej wymowy głosek zajmuje się logopeda a utrwalaniem – dziecko w domu przy aktywnej współpracy rodziców. Tylko wspólna praca: specjalisty, dziecka i rodzica przynosi oczekiwane efekty:)

ŹRÓDŁO: domlogo.pl