• JEDYNKA Z WIZYTĄ W NORWEGII

W ramach realizacji projektu Comenius "Let’s First Understand Our National Heritage in order to Define and Build Our European Identity", gimnazjaliści wraz z nauczycielami  z Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Limanowej spędzili sześć dni w malowniczym górskim kurorcie narciarskim  Trysil  w Norwegii.

Uczestnicy spotkania, zarówno młodzież jak i nauczyciele z siedmiu krajów zaangażowanych w realizację projektu, zostali bardzo serdecznie powitani przez burmistrza, dyrekcję szkoły Trysil Videregaaende Skole, nauczycieli i uczniów.

Gimnazjaliści biorący udział w spotkaniu przygotowali w języku angielskim  przewodnik po Polsce w programie Microsoft Office Publisher.

Podczas wycieczki do Oslo mieliśmy okazję zwiedzić Muzeum Łodzi Wikingów, gmach Opery Norweskiej oraz Muzeum Fram, w którym mieści się najsłynniejszy statek polarny Fram.

Gospodarze spotkania dostarczyli nam niezapomnianych wrażeń zabierając nas na stok narciarski i tor saneczkowy. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy, poznania się  i spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Mieliśmy okazję zakosztować norweskich przysmaków: gulaszu z renifera, mięsa z łosia oraz deseru z maliny moroszki, owocu nie występującego w naszym kraju.

Pobyt w Trysil wzbogacił naszą wiedzę o  kulturze, historii, zwyczajach i życiu codziennym  mieszkańców Skandynawii. Natomiast młodzież zyskała kolejny bodziec do uczenia się języka angielskiego, zawierania międzynarodowych przyjaźni i podróżowania po świecie.

Monika Futiakiewicz

• Sala