• Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

• 15 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej. Na pierwsze spotkanie dzieci kl.1 z biblioteką szkolną przyprowadziły panie wychowawczynie. W spotkaniu wzięła udział pani dyrektor szkoły mgr Kazimiera Zięba.

To wyjątkowa uroczystość, na którą wszyscy bardzo czekali. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.

Zanim najmłodsi uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie ,,W bajkowej krainie” przygotowane przez starszych uczniów klasy 4a: K. Frączek, M. Kędroń, B. Kunę, W. Polak, W. Wronę oraz uczennice klasy 7b: K. Bukowiec, N. Grochot, A. Kądziołkę, Z. Kunę.  Dzieci wysłuchały piosenki pt.,,Wypożyczaj książki stale” w wykonaniu Emilii Ryś z klasy 7a.

Pierwszoklasiści dowiedzieli  się jak należy dbać o książki i jakie korzyści płyną z ich czytania. Po wprowadzeniu w magiczny świat biblioteki i książek przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani dyrektor dokonała pasowania książką każdego ucznia. Dyplomy i zakładki, które otrzymali na pamiątkę, będą im przypominały o uroczystym wydarzeniu.

Na koniec spotkania przyszedł czas na najważniejsze - na pierwsze wypożyczenie książki. W tym momencie radość nowych czytelników była największa ! Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych  do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek i nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Wszystkim małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.