• CERTYFIKATY

Szkoła Promująca Bezpieczeństwo

W dniu 8.10.2008 w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie dyrektor naszej szkoły mgr Kazimiera Zięba odebrała Certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. Przyznanie tego Certyfikatu to uhonorowanie działań związanych z poprawą bezpieczeństwa na terenie szkoły i w jej okolicy. Patronami projektu jest Urząd Miasta Limanowa, Straż Pożarna w Limanowej, Straż Miejska w Limanowej i Komenda Powiatowa Policji w Limanowej.

Certyfikat przyznawany jest za inicjatywy i działania w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji na okres dwóch lat. Po upływie tego czasu można ubiegać się o przedłużenie certyfikatu. Do takiej szkoły kierowany jest audyt kontrolny, który sprawdza czy placówka spełnia wybrane kryteria. W oparciu o regulamin nadawania certyfikatu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”, sprawdzeniu poddano: obszar organizacyjny, obszar infrastrukturalny, obszar techniczny oraz sposób realizacji zadań związanych z promocją bezpieczeństwa. Oceny dokonuje się w sposób punktowy przy pomocy stosownych arkuszy oceny. Nasza szkoła uzyskała przedłużenie certyfikatu na lata 2010-2012 oraz na pięć lat od 2010-2015. Na całość Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa składa się współpraca z Policją, szkołami i innymi instytucjami. Projekt realizowany jest w Małopolsce od wielu lat, skupił już blisko 118 placówek oświatowych.

SPOTKANIE PARTNERÓW

W ramach projektu „Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa” w dnia 20.10.2017r. zostało zorganizowane spotkanie partnerów. Obecnością zaszczyciło nas wielu przedstawicieli instytucji, z którymi nasza szkoła współpracuje wiele lat - m.in. przedstawiciele Komendy Policji w Limanowej, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Urzędu Miasta, Powiatu Limanowskiego, Rady Rodziców- pani Małgorzata Zelek, Prezes ds. ratownictwa i BRD AMK Limanowa, firmy Akademia Pozytywnej Profilaktyki, kierownik Limanowskiego Domu Kultury.

Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze. Nasza szkoła wyraziła chęć dalszej współpracy z partnerami. Natomiast wszyscy obecni potwierdzili zaangażowanie we współpracę ze szkołą.