• Gromada zuchowa "Przyjazne orły"

JAK PRACOWAŁA 9 GROMADA ZUCHOWA „PRZYJAZNE ORŁY” W I PÓŁROCZU 2019/2020

BIWAK W KRAINIE NARNII

18 i 19 października wzięliśmy udział w biwaku organizowanym przez Hufiec Gorczański w Słopnicach. Przenieśliśmy się do Narnii, by obronić Dobro przed złymi mocami. Spotkaliśmy się z Aslanem, Łucją, Zuzanną, Piotrem i Edmundem. Walczyliśmy… i pokonaliśmy zło! Na cześć zwycięstwa ucztowaliśmy, założyliśmy korony, wspólnie tańczyliśmy i śpiewaliśmy. Następnego dnia, podczas gry terenowej, wykazaliśmy się znajomością treści „Opowieści z Narnii” oraz umiejętnościami zuchowymi. Zdobyliśmy sprawność Narnijczyk.

ANDRZEJKI W NASZEJ GROMADZIE

28 listopada zorganizowaliśmy zuchowe andrzejki; poznaliśmy tradycję tego zwyczaju, przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy wróżby. Były też zabawy, pląsy i poczęstunek.

WSPÓLNA WIGILIA

19 grudnia odbyła się wspólna Wigilia zuchów i harcerzy; łamanie się opłatkiem, składanie życzeń i kolędowanie. Harcerze przekazali nam Betlejemskie Światło Pokoju, po czym odbył się poczęstunek. Wspólnie obejrzeliśmy jasełka w wykonaniu dzieci z przedszkola.

KOLĘDUJEMY I WYGRYWAMY!

22 grudnia wzięliśmy udział w „Konkursie szopek i grup kolędniczych” organizowanym przez Parafię Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Zdobyliśmy II MIEJSCE w kategorii grup kolędniczych do 12 roku życia!

WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM TUTAJ

Opiekunowie 9GZ: dh Maria Witek i dh pwd Ewa Opoka